Hlubinná hvězda šest

Jedenáct členů posádky výzkumné základny "Deep Star Six" žije už půl roku hluboko pod hladinou moře. Několik z nich se vydává na průzkum do záhadné podmořské jeskyně a zmizí beze stopy. Obrovský neznámý tvor zaútočí na základnu a vážně ji poškodí. Zásoby kyslíku se zmenšují a ti, kteří jsou ještě naživu, musejí o svůj život bojovat. (Guild Home Video)

monolog

Až tak špatný to přece nebylo? Hlavně když to obvykle dávaj kolem třetí hodiny ráno, kdy nemůžu spát a nikde jinde nic jinýho není. Jen mi trošku vadila smrt jistého zbabělce, jenž se bez dekomprese nechal vynést na hladinu. Vím, že by umřel, ale určitě ne ve spršce krve. Ono to vypadá v televizi líp, než kdyby sebou jen zatřepal, jak by mu bublinky kyslíku vysrážely v koronárním systému a dolezly do mozku, ale přeci jen. Člověka to trošku zarazí. ()

iXtr3m3

Béčko béčiek zlatých osemdesiatok. Drvivo síce v súboji vyhráva Leviathan s Robocopom v hlavnej úlohe, ale tam to bolo aj rozpočtom, takže tak. Interiéry vrátane hercov ušli, na frak to dostalo až s príchodom "obludy", ktorá jednoducho prišla z dôb dávno minulých aj v daných dobách dávno minulých... :) ()

Paldiny

DeepStar Six nemá Oscarové triky Priepasti, tiež jej chýba luxusné obsadenie ktoré sa v ten rok ponorilo ku vraku ruskej lode Leviathan, ale nedá mi, mňa jej ponorková misia bavila najviac. Možno to bolo početnou zostavou postavičiek, ktorých charaktery by vydali na seriál, možno zvedavosťou aká spolupracovala s režisérovým prianím zostať v napätí a možno príšerkou čo nevyzerala vôbec smiešne. A že film stál skromných 8 a nie 24 či 70 miliónov? Toto nie sú rozhodujúce faktory a popravde, keby ho tvorcovia stopli skôr, čím by nechali odplávať happyend, som ešte spokojnejší. ()

Yoshitsune

Neprávem podhodnocené béčko, které je však poctivě natočené a zahrané se zápalem. A byť je hlavní hrdina nesmrtelný, tak mu to lze prominout, neb je to sympaťák. Utíká to celkem dobře, byť se první polovina nese v duchu, pendlování mezi bodem A a bodem B, ale ve druhé polovině začíná ta pravá sranda a jelikož se objevuje krokouš. Který se sice nikdy pořádně neukáže, což je na jednu stranu dobře, jelikož připomíná krokodýla a neni nijak zvlášť děsivý, ale o to víc mně bavili vedlejší postavy a jejich problémy. Takže ty čtyři rozhodně a to i po těch letech. ()

Hapretor

Cameronova propast úplně jinak. Není to blbý, není to nudný, neni to špatně zahraný, není to špatně udělaný. Na večer na uspání vhodné. Oddychovka. Bát se nebudete. Spíš se příjemně pobavíte. Obří pakrab je opravdu povedený. A ten dement (Miguel Ferrer), co skoro zabil všechny z posádky, je taky super. Díky němu jsem se nejednou zasmál. ()

• Pôvodný zámer na film dostal Sean S. Cunningham už v roku 1987, kedy ho napadlo, že toto bude prvý film, ktorý vyjde v sérii pripravovaných sci-fi/akčných filmov pod vodou. V samotnom roku vydania (1989) vyšli tak hneď ďalšie tri známe filmy s podobnou tematikou: Leviathan, Priepasť, Vládci hlubin. (Arsenal83)