Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tobi a Achim jsou dlouholetí přátelé. Spolu působí v jednom veslařském družstvu, spolu poprvé poznávají taje života i druhého pohlaví. Jak se však rozvíjí Achimův milostný vztah se Sandrou, Tobi si začíná uvědomovat, že jeho poměr k Achimovi je více než jen kamarádský. Soustředění veslařského oddílu a probíhající letní bouře vyhrotí vztahy mezi mladými lidmi. Specifický humor teenagerovských komedií, vycházející především z objevování sexuálního života, se proplétá s dramatem přiznání vlastní sexuální orientace. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (112)

Macbeth 

všechny recenze uživatele

moc pekne natocene, a na nemecke pomery i hodne dobre zahrane... jen obcas na mne pusobila kamera trochu nevyvazene stejne jako hudebni doprovod... kazdopadne je to prijemny "relax", az na par vyhrocenych scen, a skvely film s gay tematikou... apropo ze by existoval veslarsky klub gayu? zvlastni :-) ()

Piškotka 

všechny recenze uživatele

Doslova letní smršť a otevřená výpověď o přiznání si odlišné sexuální orientace. Tobi si zřejmě jasně uvědomoval, že svého nejlepšího kamaráda miluje, ale přiznat to světu byl pro něj oříšek. Schovával se za domnělou imaginární heterosexuální zkušenost, aby zažil tu pravou homosexuální. Je dobře, že potkal hochy, co měli svůj coming out dávno za sebou. Pomohlo mu to se ostatním přiznat. K pousmání byla konverzace mezi gayi na téma klišé a chuť jednoho z nich svést stoprocentního heteráka. Představitel Tobiho hrál poměrně dobře a věrohodně. ()

Reklama

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Němci jsou v tom nějak kovaný. Je jasný, že filmů na těchto témat je hodně i z různých zemí, ale nemůžu se zbavit pocitu, že Němci toto řeší napříč vším. Film je německý, ale dost připomíná nízkorozpočtový nebo nezávislý Hollywood. Lehce opět omývané téma, ale ani zde není ani tak vystavována homosexualita a její problémy jako spíš sobectví, ignoranci a demenci postav jako takových. Což je na dané téma lehce nevyužitý potenciál. V celku zajímavý film, který se nakonec ukáže jako lehce nezajímavý. Škoda no. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Letní bouře patří do stejného soudku německých filmů, jako je Náš vůdce, tedy snímků primárně určených teenagerům, které míchají zábavu s určitým posláním. Zatímco v případě Našeho vůdce to bylo varování před politickým extremismem a oslněním autoritativní charismatickou postavou, tady je to poučení o sexuální identitě a vyrovnávání se se svou i cizí odlišností. Podobně jako u Našeho vůdce je to podáno polopatisticky, ale vkusně a tak, aby celou záležitost vzal za svou i ten náctiletý. Na druhé straně to ale vede k určitému zjednodušování a přizpůsobování reality potřebám příběhu. Už jen to, jak scénárista a režisér líčí atmosféru v táboře závodníků - panuje tam pohoda jak na letním táboře bez vybičované rivality a hecování trenérů. Nebo kolik se v daném momentě soustředí v malé komunitě gayů. Vůbec ta záležitost veslařského týmu založeného na homosexuálním principu, který tak veřejně soutěží, mi přijde poněkud přepísklá. Režisér prostě potřeboval skupinu sexuálně odlišných, a tak si ji taky do příběhu zasadil. Některé věty nebo reakce mi přišly až moc přemoudřelé, osobně bych si některé věci nechal pro sebe nebo reagoval třeba na místě dívky, která se nabídne svému vyvolenému, a ten jí přizná svoji homosexualitu, poněkud a vlastně docela dost emotivněji. Přes tyhle výhrady jsou to spolehlivé tři hvězdičky, ale výš vzhledem k uvedenému nepůjdu. Celkový dojem: 60 %. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Před letní bouří je cítit ve vzduchu zvláštní elektrizující napětí a všechno okolo zhoustne, proto musí bouře přijít, aby se vzduch mohl vyčistit a mohlo se zase volně dýchat. Tak to samozřejmě není jenom v přírodě, ale i mezilidských vztazích, které dokážou být někdy strašně komplikované. Také to může být jedna z metafor, která definuje vnitřní pochody jedince. Kreuzpaintner citlivě natočil film na citlivé téma. Všechno tu působilo reálně, civilně a přirozeně. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Voda, která ve filmu působí jako jedno velké jezero, je ve skutečnosti několik různých jezírek "sestříhaných dohromady". (Vodnářka)
  • Většina filmu byla natočena u přehrady Bevertalsperre v Severním Porýní - Vestfálsku. (Vodnářka)
  • Polská herečka Alicja Bachleda-Curuś, představující ve filmu Anke, byla kvůli přízvuku předabována Němkou Laurou Maire. (Vodnářka)

Reklama

Reklama