Sean Penn, Jude Law, Kate Winslet a Anthony Hopkins se společně představují ve strhujícím příběhu prostého muže, jemuž politická kariéra, ničivá síla korupce a zrada nakonec zcela pokřiví charakter. Film byl natočen podle dnes již klasického románu Roberta Penna Warrena z roku 1946, za který získal Pulitzerovu cenu. V dalších rolích se představí James Gandolfini, Mark Ruffalo a Patricia Clarkson. (oficiální text distributora)

Big Bear

,,Politika je věcí výběru. A vždycky je zde riziko špatné volby.'' U tohohle filmu, stejně jako v reálném životě to platí čtyřnásob. I vy sami si často položíte určitě otázku, obzvláště ti z vás, pracující ve veřejném sektoru (pro veřejné blaho) stojím na správné straně? Na straně dobra? Nepodlehl jsem iluzi, okouzlení, pomýlení? Nepodporuji (často s plným nasazením) něco, co ve skutečnosti je jen lesklým papírem na čemsi co zapáchá? A pokud jsem o tom přesvědčen, že postupuji dobře, dělám to skutečně co nejlépe? A co drobné ústupky, drobné lsti, které sice nejsou košer, ale pomohou odstranit překážky k tomu dobrému? Skutečně účel světí prostředky? Může ze špatného opravdu vzniknout dobré??? ---- Nechápu, netuším a nerozumím, proč tenhle naprosto dokonalej a neskutečně inteligentní film má tak prachbídné hodnocení. To opravdu jen já a larelay to umíme naplno docenit? Nečetl jsem knihu a dokonce jsem ani neviděl první zfilmovanou verzi knihy z roku 1949 a snad je to tak dobře i když ani jedno nevylučuji. Tento moderní remake mi sedl jak už dlouho nic jiného. Jsou filmy nabušené hvězdami a je jim to díky strašnému scénáři houby platné i když se hvězdy snaží sebevíc. Tento film je hvězdami doslova prošpikován, ale protože to není ten první zmíněný případ a každý hraje na 100% je to sakra sakra znát! Ano, někoho to bude nudit. Řada z místních expertů ani možná přesně neví, kde leží Louisiana, někdo si to možná díky jiným filmům dá alespoň do spojení s jihem USA, černými otoky, bílými paláci ze dřeva, bažinami a aligátory. --- Takže padesátá léta v Luisianě a bitka o guvernérský post mezi třemi kandidáty? No tfuj tajbl - si asi leckdo řekne... Nenechte se zmást. Tohle je naprosto, naprosto! luxusní záležitost. Jude Law alespoň u filmů co jsem s ním za poslední dobu viděl měl u mně mírně pošramocenou pověst, tady se ovšem plně vrátil na výsluní mezi mé herecké borce. A tleskám českému dabingu!!! Jímá mně hrůza, že jsem tento film málem minul. Za mne je to rozhodně za 5 brček v limonádě! * * * * * ()

dr.fish

Zručně natočené morální poselství o Hloupém Honzovi z Ameriky, který chtěl bojovat za demokracii a přitom zbohatnout. To se mu povedlo. Při tom všem trochu ztratil sám sebe a nakonec ho někdo oddělal. Jelikož jsou americké politické dějiny plné atentátů a filmografie plná filmů o nich, nic nového ani převratného v tom nenacházím. Ve filmu v podstatě ani o nic nejde... ()

Aquarius

Je zaujímavé vidieť Seana Penna hrať ľavicového populistu, ale tie jeho "strhujúce" prejavy boli veľmi prepálené. Jude Law v pohode. Film sa skôr snaží byť veľkým hollywoodskym filmom než aby ním skutočne bol, je to také načančané, ale syntetické, instantné, zalejte vodu a máte film; takto sa to robiť nedá. Film postráda podľa mňa v súčasnosti už nevyhnutný nadhľad nad samým sebou, emocionálne slabé scény tu sú podávané ako niečo úžasné a v dialógoch aj mimo nich je prehnaná dávka pátosu a nechcene humorných metafor (rozhovor medzi Pennom a Lawom v striptízovom klube počas ktorého Penn sleduje korčuľujúcu striptérku je dobrým príkladom prestreleného obrazového vyjadrenia emócií a súčasne aj "verbal mindfuckového" používania metafor v dialógu). Btw, film bol zaradený na prvé miesto v Ebert & Roeper Worst Movies of 2006. Až taký prísny by som nebol, ale dobrý film to rozhodne nieje. ()

gogo76

Tento film je jeden z mnohých príkladov toho, kde vám obrovské množstvo hereckých hviezd doslova vyrazí dych, ale pýtate sa ako je možné, že film neuspel? Problém bude najskôr v príbehu politika, ktorý je z pohľadu dnešného sveta už o niečom inom. S politikou si dnes spájame korupciu, falošnosť, klamstvo a všetku možnú špinu...Kandidát na guvernéra Stark začínal od nuly, no svojou tvrdohlavou povahou, úprimnosťou a energickými prejavmi, ktorými mi často pripomínal Hitlera si získal mnohých voličov. Otázkou je ako dlho dokáže prežiť obklopený politickou žumpou. S. Penn je proste skvelý a dosť som oľutoval, že som film nevidel v pôvodnom znení, ale "iba" na Film+. V dnešnej dobe si už ani neviem predstaviť politika, ktorý by dokázal hýbať masami, hoci ma tak s tou šialenou migračnou vlnou napadá V. Orbán. Film o vzostupe a páde politika za starých čias si zaslúži aspoň šancu. Dnešní politici si zaslúžia tak jedine kopanec do prdele, prípadne jednu po papuli. 80%. ()

Lookass

All the king´s men je voľným spracovaním rovnomennej knihy R.P. Warrena z polovice 40tych rokov minulého storočia. Prvé filmové spracovanie na seba nenechalo dlho čakať. Po tom, ako získal Warren za svoj román Pulitzerovu cenu natočil v roku 1949 Robert Rossen nečakaný oscarový hit. Na úspech predchodcu sa asi snažil nadviazať aj Steven Zaillian v roku 2006. Márne. Výsledkom je dvojhodinová nuda. Akoby sa režisér nedokázal rozhodnúť, či sa zamerať skôr na politickú kariéru populistického guvernéra Willieho Starka (Seann Penn) alebo na jeho spolupracovníka, Jacka Burdena (Jude Law). Obe dejové línie spolu súvisia len okrajovo. Penn dostáva viac priestoru na začiatku, Law v druhej polovici. Pomalé tempo filmu by mi nevadilo, keby nie je vyplnené obsahovou prázdnotou. Fakt, že politika korumpuje a ničí charakter všetci vieme prinajmenšom od Machiavelliho. V tomto smere Kráľovi muži neprinášajú nič prevratné. A vlastne ani v rámci žánru. Menej je niekedy viac a to v prípade tohto filmu platí dvojnásobne. Pri tom mal Zaillian v rukách celkom sľubný námet. Škoda, pri troche originality to mohol byť nadpriemerný film. 6/10 hlavne za ako vždy vynikajúceho (ale možno málo využitého) Penna. ()