Krvavé divadlo

• Velká Británie Theatre of Blood (více)

V Londýně řádí sériový vrah, který se zaměřuje na vraždění divadelních kritiků. Jeho vražedné metody jsou inspirovány Shakespearovými hrami. Podezření padá na egoistického herce Edwarda Lionhearta (Vincent Price). (Chatterer)

JohnnyD

Asi som videl iný film. Za mňa teda sklamanie. Pravdaže Vincent Price je skvelý a nečudujem sa, že je to jeho obľúbený film. Konečne si mohol zahrať Shakespeara. Žánrovo je to ako akýsi proto-slasher zaujímavé a fanúšikovia Shakespeara to určite ocenia, ale film nemá žiadnu atmosféru, žiadne tajomno, je vlastne len rutinným sledom scén, kde v každej zabije Lionheart iného kritika podľa inej divadelnej hry Williama Shakespeara. ()

PKD

Ehm+echm. Já bych tedy byl poněkud více opatrný s těmi 4-5hvězdičkovými výkřiky o tom, jak je to prakticky brilantní film a tak vůbec. Je to lehce nadprůměrné? Jistě. Priceova kreace kadeřníka s afrem je k uválení se smíchy? Rozhodně. Zprovození ze světa jednotlivých kritiků jest kreativní? Si pište! Ale 90-100%? Musím prohlásiti, že nikoli. Především qulli poněkud mdlejší 1.pol., která může ne zrovna nadšené fanoušky/znalce Wildy Shakespearovic, trochu odraditi a možná i dílo toho dramatika, znechutit. Celkově mi na tom filmu něco chybí a já nevím přesně co a díky tomu to na více jak 3.5 (což je stále velmi slušné) včetně zjištění, že tohle si nechám, nevidím. Rozhodně se nejedná o ztracený čas. Kdo má kladný vztah k divadlu, hororu, případně komedii, něco si tu najde každý z těchto skupin. Byť já osobně H s prvky humory moc nemusím (spíše vůbec) tak zde jsem se i proti své vůli, parkráte nedobrovolně zasmál a nevadilo mi to. Třeba díky ve 2.pol. Priceových převlekových kreacích, či oné scéně s dekapitující operací, kdy si Lionheart řekne o lavor a dostane, krásný porcelánový nočník. Scéna se odehrává v ložnici.;-) Postava dcery byla poněkud nevyužitá. Já bych s ní pracoval více, páč zajímavě celkový děj svými krátkými vstupy, oživovala. A též bych jí trochu upravil odhalení, co se týče její úlohy v samotném příběhu a vztahu s otci. Závěr byl vlastně tak nějak melancholicky smutný. To ještě britové, uměli. P. s. 50% děje jsem měl pocit, že sleduji nově objevený a neznámý film od Monty Python.;-) ()

pepua

Údajně mrtvý, kritiky zneuznaný herec výhradně shakespearovských rolí se vrací na scénu, aby se pomstil všem, kteří jeho herecké výkony vždy zatracovali. Kolovrátek vražd se roztáčí, k tomu nám Vincent Price recituje Shakespeara. No, námět špatný není, jen je to trochu dlouhé, ubral bych tak dva, tři kritiky… ()

Bloody13

Detektivka, komedie i horor, a to ve velmi hravém stylu. Mistr převleků Vincent Price tu exceluje jako nikdy předtím: jeho postava šíleného herce, který se po své fingované smrti rozhodne pomstít skupině kritiků, co neuznávala jeho díla, je stejně tak děsivá jako zábavná. Za pomoci svých asistentů - lidských trosek a bezdomovců - popravuje jednoho za druhým, hraje s nimi své zvrácené hry a cituje u toho Shakespeara. Mordy jsou krvavé, nápadité i vtipné (často všechno dohromady), ba co víc, je jich tolik, až to připomene slasher, který byl tehdy ještě v plenkách. Rozhodně trefa do černého. ()

Goldbeater

Vincent Price si roli nepochopeného a společností zatraceného shakespearovského herce zahrál na výbornou. Není se čemu divit, že tato role patří k jeho nejoblíbenějším. Není to ovšem jediné, co tento snímek vyhrazuje z řady tuctových vyvražďovaček sedmdesátých let. I námět a repliky jsou velmi originální a celkově film plyne velmi rychle. Postavy jsou sympatické a snímku také přispívá umělá teatrálnost, která dokresluje onu hororovou divadelní atmosféru, kterou obsahuje tenhle velmi dobrý film s mým nejoblíbenějším hercem. ()

• Natáčelo se v Londýně a jeho okolí. (Chatterer)
  • V průběhu filmu se Vincent Price zamiloval do herečky Coral Browne a nakonec se s ní oženil. (Chatterer)

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg

10.09.2020

Z Velké Británie dnes přišla smutná zpráva, ve věku 82 let zemřela filmová, televizní a divadelní herečka Diana Rigg. Informaci s odvoláním na jejího zástupce zveřejnila stanice BBC. Hereččina dcera… (více)