Reklama

Reklama

Dvacet let po odhalení hrobky egyptské královny se slavnému archeologovi Matthewovi Corbeckovi pořád lepí smůla na paty. (Netflix)

Recenze (22)

Koly 

všechny recenze uživatele

Skutečně TV NOVA kdysi dávno tento horror vysílala v 9:30 dopoledne (jak už zmiňuje Allan). Vím to, protože jsem se tehdy na něho díval a musím říct, že mě (jakožto malého kluka) naprosto dostal. Dnes už to nebyla taková sláva, hluchých míst je tam víc než dost, ale atmosféra funguje spolehlivě a celé vyvrcholení ve stylu OMENu výsledný dojem táhne hodně nahoru. Pokud vím, tak prostředí starověkého Egypta nějak v hojné míře v horrorovém žánru využíváno nebylo a je to určitě velká škoda, protože snímek THE AWAKENING bezesporu dokazuje, že potenciál je tu obrovský. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Spíš než uzemňující hrůza je to jako ty stezky odvahy na táborech. Víte, že na vás někdo ve tmě bafne, ale než se tak stane jdete dějem po trase vytyčené rozvěšenými fáborky v podobě náznaků a postupného odhalování. Pro toho do vyrůstal ve videoklipové éře nekoukatelné, pro starší a pokročilé uspokojivě pomalé a pečlivé v budování atmosféry i příběhu. ()

Reklama

Untentrauer 

všechny recenze uživatele

Z pohledu dnešní doby je to pro mě velké překvapení. Atmosférická podívaná s nadstandardními hereckými výkony. Ačkoliv úsměvným scénám, které tak původně nebyli zamýšlené se nevyhneme. Film rozhodně pobaví a nastavuje zrcadlo novodobým béčkům. Stephanie Zimbalist je opravdu půvabná herečka a pěkně se na ní kouká. ()

GNTRS 

všechny recenze uživatele

Narazil jsem na ten snímek na Netflixu a zkusil mu dát šanci. A dobře jsem udělal. Fajn old-school mysteriózní horor s výborným koncem. Jako fanoušek do archeologie musím pochválit zpracování interiérů egyptské hrobky a celkově obětních předmětů včetně mumie, které pak ještě sehrajou v průběhu filmu svojí roli. Vypadalo to parádně autenticky a muselo to dát i dost práce, což beru oproti dnešním digitálním ošklivostem jako velký plus. Samozřejmě TOP scéna je s paní, co propadne skleněnou střechou pergoly a pak leží bezmocně na zemi ještě živá, když v tom jí velký skleněný střep, nepevně visící z konstrukce střechy, prošpikuje hrdlo :-) ()

oLí 

všechny recenze uživatele

Skvělá volba a podívaná pro ty, kteří se rádi nechají vtáhnout originální, kouzelnou až tajemnou a rozhodně hororovou atmosférou dnes již klasických snímků. Tohle rozhodně u nás není nic všeobecně známého a jsem fakt rád, že jsem se k tomu dostal. Newellův snímek mne učaroval hned od úvodních titulků a jak se na scéně objevil Charlton Heston tušil jsem, že má snímek velkej potenciál. Prozkoumávání pouště a hrobek, poté samotná zápletka, moc mě to bavilo a rozhodně nejde o žádnou dobrodružnou veselou podívanou alá Indiana Jones... velmi cením. 8/10 ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama