Reklama

Reklama

Obsahy(1)

20 letý Nishi je lama a srab. Když si ale nechá vystřelit mozek z hlavy, rozhodne se, že si urve svojí druhou šanci... A skončí v břiše velryby. Film Mind Game je dalším snímkem produkční a animační společnosti 4°. Pohodlně se usaďte a nechte na sebe působit šílenou hru vzešlou z mysli tvůrců tohoto filmu. (Skejpr)

Recenze (42)

Tessie odpad!

všechny recenze uživatele

Nevěřícně koukám na ta vysoká procenta. Tohle se líbí dnešní společnosti? No mě to teda hlava nebrala. Příliš chaotické záběry a barvy. Příběh, ve kterém je hlavní postava prostřelena skrz zadek a najednou je potom zase živa a stává se z ní hrdina... no nevím. Velká část filmu se odehrává v břiše veleryby, což už pro mě bylo po desítkách minut tak zdlouhavé a nudné, že jsem to vypla a raději šla žehlit. Až tak mne to nebavilo. Snad bych se musela pořádně přiopít, abych tomu dala víc než jasné slovní ohodnocení. Nikdy víc! ()

ancientone 

všechny recenze uživatele

Animovaná paralela tvorby Kacuhito Išiiho, ktorý svoju vlajkovú loď, Cha no aji, vypustil do sveta taktiež v roku 2004. Masaaki Juasa vytvára nezastaviteľne sa rozrastajúcu paletu motívov, animačných techník, závratne absurdných a neopozeraných nápadov, pričom vo všetkom audiovizuálnom ataku dokáže virtuózne tematizovať aj vlastnú chaotickosť. Imaginácia Mind Game predstavuje hurikán šialene zvrchovaného autorstva, niekoľkonásobne prerastajúceho rozmery samotnej veľryby, v ktorej útrobách značná časť diana dravo expanduje. Ak by obrazy a skulptúry Takashiho Murakamiho náhle ožili a spolčili by sa do jednej veľkej neohraničenej masy, vyzeralo by to presne takto. ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Kurevskej nářez, kterej jasně ukazuje, v čem je výhoda animace oproti hranému filmu, tahle bizarnost totiž dost důrazně ukazuje záda (a pár dalších věcí) tuctovému vizuálu většiny anime (a to říkám jako ploutev, který má anime rád), stejně jako dalším filmům, které si o sobě myslí, že jsou ojedinělé a zajímavé. Nejsou. A navíc nemají morfující se paexistenci, která v jedné chvíli vypadá jako osoba s akvárkem místo hlavy a dalších XY hrozně zábavných věcí, na které se hrozně dobře kouká. Navíc děj jde ruku v chapadlu (ačkoliv ve filmu žádná chapadla nejsou) s hrozně zábavným vizuálem a obé je na naprostém vrcholu zábavnosti, magořivosti a obrovské kvality. Přitom začátek filmu se mi moc nezdál, hlavní postava byla poněkud uřvaná, občasný záběr vycházející z normální hrané formy, jenom lehce upravený nesmírně rušivý a děj poněkud nudně divný. Jaká to božská mana, že se to zlomili v něco tak skvělýho a divnýho v tom nejpozitivnějším smyslu slova. PS: animace vypadá mnohem, MNOHEM jinak a lépe, než to co je zde na zdejším velehnusném plakátu ()

Gazy 

všechny recenze uživatele

Strašně, ale opravdu strašně ujeté. U tohohle filmu si divák musí zvyknout na skutečnost, že na něj nečekaně může vyskočit jakákoliv šílenost až to snad hraničí i s jakousi úchylností. Jenže tak jako tak je to stylové, grafická stránka je víc než originální a pokud po čtvrthodině otráveně neodejdete od obrazovky, tenhle pozoruhodný snímek se člověku nakonec odvděčí výtečnou podívanou, která může vyvolat hodně rozporuplných pocitů, ale rozhodně nenudí. ()

belldandy 

všechny recenze uživatele

Po Kočičí polévce další "majstrštyk" ze studia "Čtyři stupně". Studio má tak za sebou minimálně dva v rámci anime zcela neprůměrné snímky s nádechem surreálna a lze věřit tomu, že i do budoucna si od něj můžeme slibovat zajímavé projekty. Masaaki Yuasa, jenž byl scénáristou předchozího snímku se tentokrát ujal režie sám a zdá se, že to bylo jen dobře. V tomto surreálném do sebe zavinutém příběhu je smrt hlavního hrdiny teprve počátkem děje. Pokud máte chuť vydět něco zcela šíléného, za to však graficky vyvedeného a velmi promyšleného - pak je "Myšlenková hra" ta správná volba. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Masaaki Yuasa v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

Reklama

Reklama