Dvojice kriminálníků, uprchlý vězeň a mladý zlodějíček, se chystá na společný, samozřejmě ilegální útěk za hranice. Dlouho unikají, dokonce se jim podařím proniknout na polské území. Směřují k pobřeží, odkud se hodlají přepravit do Švédska. Polské bezpečnostní orgány jsou však bdělé. Zřejmě mělo vzniknout napínavé vyprávění o náročné práci policistů, koordinovaných dokonce mezinárodně, avšak napětí i věrohodnost se vinou ochotnické režijní práce vytratily. (oficiální text distributora)

Peabody

Inu Stanislav Strnad, aneb příběh nic moc reziséra, který se chopil své ššance za normalizace, když s emsto uvolnilo a pilně posluišně točil. Filmů udělal celou řadu, v naprosté většině jsou buď naprostý řemeslný průměr (Stopy zločinu), pbčas velké sračky ' jako Poprask na silnici e4, kluci z bronzu, Není siroptzek jako sirotek (kde to ale má nechtěný půvab naprosté blbosti a Ondřeje Havelku)). Tohle je námět, který mohl být docela slušný, ale neschopnost dostat z herců něco to zabíjí. Ladislav Potměšil sice nikdy nebyl velký herec, ale takhle nanicovatý nemusel být. Tomáš Vacek vlastně nikdy neukázal jestli něco umí jako herec, jako podnikatel asi ano. Ale ve 28 letech hraní ve filmu zapíchl, takže ho pamatujeme jen jako vojáka základní služby, což byla jeho asi osudová role. Věrní straníci Buchvaldek (herecky nikdy nic) Zounar /taky tak) Matyáš (který někdy docela uměl.), Jelínek (občas velmi slušný) a Kodet (zjevně hrál ty policajty jen s krajním politickým odporem :-)) jsou tady hrozní, rádoby kamarádští a otcovští. Doplněni jsou třetiřadou sérií figurkářů Musil Klapka Krška Vochoč, kteří jsou spolehlivě trapní kdykoli kdekoli. K tomu sice slibná ale dost promarněná polská linie. Takže hvězdičku dávám za tu polskou dívku, ta hrát nemusela, stačila si sama. Naprosto rutinní a nezvládnutá režie, herci se pohybují kolem sebe, ale bez vztahu s ostatními, střih jen tak řadí dějové prvky, nějaké budování napětí nebo tak něco zcela chybí. A vypadá to, že to nikomu nevadí, skoro jako dnes ve filmech klidně zafinancovaných fondem a sponzory, kdy producent a tvůůůůůůůrci mají svoje jisté a jestli přijde divák je jim ganz egal. ()

huspenina33

Nebyl to špatný na tu dobu kdy to bylo natočený.Jen mi na nervy lezly ty polský policajti.A vsuvky ze soukromého života policajtů českých jsem taky nějak nepobral.Hlavně to, že přivedl někdo někoho do jiného stavu a dál o tom už nikdo nemluvil, když starýho Zounara zastřelili ()

milos.bradik

Velmi nepovedený pokus o socialistický přístup k akčnímu filmu. Je tady více řečí než akce. Jedna hvězdička za Potměšila, který hraje uvěřitelného magora a druhá za tu hezkou Polku v plavkách na konci filmu. ()