Hvězdné války podle Turka

(neoficiální název)
  • Turecko Dünyayı Kurtaran Adam (více)

Kdysi dávno, v jedné předaleké galaxii zuřila za hudby a záběrů vykradených z Hvězdných válek vojna mezi zlým diktátorem se zlatou papírovou helmou a dvěma pohlednými frajerskými stíhači ovládajícími bojové umění a la Douglas Fairbanks. Diktátor a jeho robot s majáčkem byli ale silní, velmi silní a tak museli oba hrdinové po nouzovém přistání na planetě zotročované diktátorovou armádou masopustních masek, chci říct příšer, nejdřív podstoupit tvrdý trénink zahrnující tlučení holýma rukama do skal a kopání do balvanů, ale především spoustu skákání na trampolíně a teprve potom se mohli vydat definitivně zúčtovat se zlem. Ať je provází síla!

Kultovní ultralevná odpověď na Star Wars, kterou má na svědomí doma uctívané enfant terrible tureckého filmu režisér Cetin Inanc. V hlavní roli populární turecký herec (a autor scénáře), bývalý cirkusák Cuneyt Arkin. (choze)

Colonist

Díky tomu dobrému člověku, který k tomuto filmu přeložil titulky! Tohle bylo něco...neuvěřitelného. Takhle špatný, ale zároveň ohromně vtipný film jsem už dlouho neviděl. Ještě teď na začátku svého komentáře si vůbec nejsem jistý, jaké tomu dám konečné hodnocení. Objektivní odpad? A nebo plný počet hvězdiček za tu extrémní porci humoru? Takovýhle film by skutečně mohl natočit každý z nás. Ukradneme pár záběrů z jiných filmů a z nějakých dokumentů, také si "vypůjčíme" hudbu z jiných trháků (ačkoliv to má být turecká verze Star Wars, soundtrack asi nikdo nesehnal, tak šáhli po Williamsově jiném kousku - Raiders of the Lost Ark), seženeme si směšné kostýmy a jdeme na to. A ještě k té hudbě - těch pár skladeb z různých filmů tu hraje pořád dokola a mnohdy v úplně nevhodných scénách. Navíc při každém úderu nebo zvuku ta hudba na pozadí jaksi ztichne, takže to zní kousavě. S pochopením děje jsem se v tomhle filmu vůbec nesnažil. To se prostě nedalo. Jsou tam dva hodní chlápci, kteří bojují proti zlému Čarodějovi (opravdu luxusní záporák!), který pije krev, sbírá mozky a chce zničit Zemi - to bylo vše, co jsem pobral. Většinu filmu jsem se jinak smál nebo nevěřícně s otevřenou pusou civěl na to, co se to tam vlastně děje. Naprosto nesmyslné dialogy, které se tvářily neuvěřitelně vážně. Nesmyslný byl také střih a různé prostřihy, záběry a změny obrazu, a to v daných situacích na úplně nepochopitelné věci. Samozřejmostí je také neustálé opakování těch samých záběrů. Akce byla též brilantní. Hlavní hrdina nejprve každého několikrát přeskočil, a pak mu teprve začal rvát končetiny nebo ho jinak poškozovat. No prostě je to doopravdy neuvěřitelný zážitek, to se musí vidět. Je to jednoznačně film na odpad, ale je to něco tak výjimečného a vtipného, že prostě těch pět hvězdiček musím dát! ()

LION-MR.T

Masky jako ve studiové pohádce,i Corman měl lepší příšery a to je,už dost co říct. Ve filmu je všechno průhledné s příbhěm začínaje a končíje vlastně vším. Dvorní herec Arkin režiséra Inanc,zajímalo by mě jak se tihle dva k filmu dostali. Připadá mi to,že Turci by neměli své vlastní hudební studio a tak kradli,když jsem slyšel hudbu z Indiána Jonese při i u céčka trapného tréninku,neříkal jsem již nic,protože to nemělo cenu. Turci stejně jako Italové se drželi hesla. Pokud chceš udělat sci - fi a nemáš na něj,udělaj budoucnost úplně zničenou. Lidé živoří,kolem tebe poušt a ruiny. Film se skládá jen z bojových scén,kdy oba borci se tváři jako ti nejlepší a všichni jejich protivníci jsou úplní antitalenti. Aha já zapomněl,že tihle dva borci jsou pro tenhle úkol nejlepší. Citoval bych jiné,přesto se mi nějaké scény líbily a akce bylo dostal. A víte,kdy jsem si nejvíc smál. Arkinův kolega vypadá přesně jako Steve Roudcs ze seriálu Ženatý se závazky,takže já tam furt viděl jeho a čekla až se objeví Marci a zbytek seriálu. :-) ()

Terter

Odpad? Za pět? Objektivně vyhrává první možnost, ale když ona je to taková sranda. Určitě jste si při sledování nějakého filmu říkali: "Tohle bych natočil/a taky." Tady to platí beze zbytku. Stačí vzít starou kameru, pár kamarádů, nějaké ty basy piv, cokoliv, co nabídne maminčin šatník, a hurá za město do kamenolomu točit. Tenhle film opravdu překonává hranice veškerého viděného a každý si najde svou oblíbenou pasáž. U mně vede ten robot, co vypadá jako automat na kondomy, ke kterému někdo přidělal ruce a nohy a místo hlavy mu dal maják ze sanitky. V těsném závěsu je pak celý zbytek filmu. Dlouhé pohledy vyměňované mezi hlavním hrdinou a tou pornoherečkou s atrofií obličejových svalů vyvolávají stejně dlouhé salvy smíchu. Mimochodem, při závěrečné bitce s mumiema (komparzisté omotaní toaleťákem) jsem dostal křeče do břišních svalů. To, když hlavní geroj urval hlavu jedné mumii a kopl ji na další mumii, která následkem toho explodovala. A takhle by se dalo pokračovat do nekonečna. Nicméně neztrácejte čas čtením komentářů k tomuto filmu a radši se na to podívejte. Pak už se přestanete divit čemukoliv. ()

KlárkaS odpad!

Teprve teď si uvědomuju, že všechny ty fimY, kterým jsem tady dala odpad, si to nezasloužily. Tohle je pětihvězdičkový odpad! Smíchy jsem se rozbrečela a málem i počůrala. Kam se na tohle hrabou všechny komedie a parodie. Tenhle film musíte aspoň jednou za život vidět, jinak zemřete ochuzení o jeden z nejsilnějších filmových momentů všech dob. Zkopírované záběry ze Star Wars, vypadající jako špatný CAMRip, hudba z Indiana Jonese sem tam střihlá pauzou, aby se neřeklo, hlášky jako 'mám hlad. a co je k jídlu? smažený hmyz a vařený had. páni, chci jíst! když nebudeš jíst, zhorší se ti pleť a už nebudeš krásný', skákání na trampolíně, opakování se záběrů (klidně hned třikrát za sebou), herci zasluhující všichni Zlatou malinu, nauka o Islámu, papírový meč a zlatý mozek, který když necháTe shořet (zvuk rozbalujících se bonbonů), vznikne tekutina, do které když vložíte ruce, vziknou superrukavice kterým porazíte Čaroděje atd. Vrchol je samozřejmě Jedi výcvik ve skákání na trampolíně a mlácení do skály. Yoda by si z toho měl vzít příklad, jeho praktiky jsou očividně zastaralé. Masky si taky zaslouží nějakou cenu, červení medvědi a mumie, kterým oddělená hlava funguje jako bomba, nebo papírové masky čertů... Ano, mimozešťany můžete stvořit opravdu ze všeho. ()

pornogrind

Konečně jsem našel odvahu k puštění tohoto bijáku. Co se týče filmařskýho řemesla je to jasnej odpad. Filmy Eda Wooda vedle toho vypadají jako majstrštyky. Tohle je absolutní brak kterej vykrádá na co jen vzpomenete. A to nejen obrazově ale i hudebně. Jenže co naplat když se u toho člověk baví a zasměje. Nádhernej příklad toho kdy je něco tak špatný až je to dobrý. Tady je štempl Guilty Pleasure zcela na místě. Pro umocnění zážitku z téhle zhovadilosti doporučuju na film koukat s českým dabingem. Požitek bude o to větší protože ten tomu dodává další rozměr. Tady lze o5 pochopit jakékoliv hodnocení. Odpad to bude pro ty co na to koukají po technické stránce. A já to chápu on je to celkově výsměch dobrému filmu a filmařině jako takové. Na druhou stranu chápu i ty co dají i 5hvězd a to z hlediska zábavy. Protože něco takovýho už jen tak někdo nenatočí. Já to vyřeším šalamounsky a volím zlatou střední cestu. Tudíž dávám 3hvězdy. Je to sice 3,14čovina a s dobrým filmem to nemá nic společnýho ale zasmál jsem a pobavil. A to je asi to hlavní. Závěrem jen dodám, že jsem rád, že jsem se k puštění téhle bizarnosti odhodlal protože takovej úlet se přece jenom nevidí každej den. Takže pokud máte odvahu a neviděli jste zatím tuhle filmovou hříčku, zkuste to. Jen nezaručuju výsledek. To už je fakt čistě na každým divákovi jak k tomuhle přistoupí a jestli se bude bavit nebo nebude a film poletí do odpadu. ()

• Ukradnuté scény z originálnych Hviezdnych vojen doplnil režisér Çetin Inanç obrazmi skutočných vesmírnych programov a dokrútil zábery v kulisách z polystyrénu. (Raccoon.city)
  • Režisér Çetin İnanç musel pro získání záběrů ze Star Wars: Nová Naděje (1977) podplatit nočního hlídače pracujícího pro tureckou filmovou distribuční společnost, aby mu na noc půjčil filmový pás určený pro kina a on si mohl okopírovat požadované pasáže. (vojtaruzek)
  • Režisér Çetin İnanç původně neměl v plánu si „vypůjčit“ záběry ze Star Wars. Pro účely filmování byly ve vesnici Kilyos postaveny kulisy vesmírných lodí. Bohužel je zničila nečekaná bouře a na opětovné postavení nebyl dostatek peněz. İnanç tak byl nucen improvizovat. (vojtaruzek)