Reklama

Reklama

Po stopách Xapatanu

(pořad)
  • Československo Stopa Xapatanu (více)
všechny plakáty
Soutěžní / Dobrodružný / Rodinný
Francie, 1992, 20x75 min

Režie:

Bernard Flament

Hudba:

Paul Koulak

Účinkují:

Sophie Davant

Obsahy(1)

I v Mexiku mají památky své legendy. Ta o Xapatanu říká, že rozhněvaní bohové a jejich strážci hory brání kandidátům (soutěžícím), aby získali vzácnou sošku, za kterou je profesor Gregory ochoten zaplatit nemalou částku. Kandidáti musí prokázat sílu, šikovnost, odvahu i důvtip. Nejprve v týmu, kdy je spolupráce nutná, ve finále však už soutěží každý zbylý kandidát sám za sebe. Každý soutěžící má na zádech pouzdro, představující jeho život - přijde-li o něj, vypadává ze hry a stává se zajatcem. Navíc čas neúprosně běží, takže kdoví, zda případný úspěšný finalista nakonec se soškou stihne odjíždějící vlak s profesorem... (DžejPý)

(více)

Recenze (76)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Marně jsem si lámala hlavu nad tím, jak se jmenovala ta druhá soutěž, co běžela po Pevnosti Boyard. Dneska jsem na to přišla. Vzpomínky se vratily. Jmenuje se Po stopách Xapatanu. Už se neocitáme v prostředí staré pevnosti, ale v divoké a exotické přírodě. O dobrodružství není nouze a vlak na nikoho nečeká. Čas do jeho odjezdu se neúprosně krátí. Stihnou, nestihnou vlak? Kolikrát se stalo, že soutěžící vlak nedoběhli. Byla to docela makačka. Pevnost Boyard byla o mnoho lepší. Rozhodně by bylo zajímavé, kdyby se některá ze soutěží vrátila na dnešní obrazovky. Chtěla bych vědět jaké by měly ohlasy. Jestli by u diváků uspěly. Jedno Francouzům u soutěží upřít nemůžeme, vždycky se trefili do černého. ()

Clark_Kent 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle pořad byl můj nejoblíbenější, jěště s Boyardem. Poněvadž co dneska serou do televize to je k nevydržení už. Samá srágora, jako třeba superstar, big brother atd. Fujtajxl! Xapatan měl akci, napětí a dobrodrodružství a schopnost spolupracovat, který už dneska nikdo podstoupit ani nechce. Bomba, kterou bys dnes pohledal. Jeden z nejlepších survive akcí vůbec. Dechberoucí akce, od začátku až do konce- 320 kamenných schodů na nádraží, ve kterém čeká Xapatanský vlak. ()

Reklama

sir-dave 

všechny recenze uživatele

Je to už dávno co jsem to sledoval, v paměti utkvělo jen pár věcí. Soutěžící musí v závěru běžet po schodech aby stihli vlak, zajímavé úkoly a výborná atmosféra. Jestli by některá z TV stanice chystala reprízu, za sebe bych rozhodně nebyl proti. Každopádně ani v dnešní době nemá Xapatan příliš konkurence! ()

DžejPý 

všechny recenze uživatele

Jojo, to byla doba... Po našich vědomostních soutěžích typu Deset stupňů ke zlaté, zábavných typu Šest ran do klobouku přišly francouzské Pevnost Boyard a Stopa Xapatanu (Po stopách Xapatanu) - a já mám od té doby v podlaze vytlačené stopy, jak jsem tlačil či tahal, rozvrzané křeslo, jak jsem uhýbal a cukal... Tolik hádanek jsem za celý život neluštil (a tady jsem si skóre moc nevylepšil ;-). Soutěžící to měli leckdy pořádně těžké a záruky výhry nebyly. Na tohle bych se určitě ještě rád podíval - po nejrůznějších reality show (ala BigBrother) by to bylo osvěžující! ()

Chase 

všechny recenze uživatele

Pro mě o chlup lepší než Boyard. Mám radši divokou přírodu než kobky starý pevnosti. Navíc čupr hudba, headcamy, čtyřicetikilová francouzka řídící šestilitrovej offroad a houkání vlaku, který nečeká. Jediný co mě vždycky štvalo bylo, když ta trubka co hledala sošky byla neschopná a chudák chlapík zmořenej potem si mohl vybrat jen ze tří sošek a z toho byly dvě rozbitý a navíc pak jen poslouchat jak jí bolej nožičky a do těch schodů rychlejš nepůjde... ()

Zajímavosti (4)

  • Maximální obnos výhry, kterou soutěžící mohli získat činí, 100 000 franků. Jedná se tedy o stejnou částku, kterou soutěžící mohli získat např. v podobné soutěži Pago Pago (od r. 1993). (CANNIBAL)
  • Počet schodů, které musí na začátku hry soutěžící sejít a 'finalista' s 'kandidátkou' na konci hry vystoupat k železniční stanici Xapatan, je 365. (CANNIBAL)

Reklama

Reklama