Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lawrence a Freddy sú podvodníci, ktorí žijú z bohatých žien: Dokážu vzbudiť ich pozornosť so šokujúcimi príbehmi. Obaja sa stretnú v letovisku Beaumont sur Mer, i keď Freddie sa pohybuje vo vyššej spoločnosti a - logicky - aj medzi stzaršími dámami. Freddie však pomôže svojmu kolegovi, ktorý ho prinúti, aby ho zaučil do sveta high-society, tak, aby si aj on dokázal privyrobiť na lepší život... Lenže dvaja kohúti nemôžu pracovať v takom malom meste tými istými metódami. Lawrence a Freddy sa teda dohodnú, že ten, komu sa prvému podarí vylákať od mladej ženy 50 tisíc, vyhrá a druhý bude musieť opustiť mesto. Pre Lawrenca to nie je veľmi problematická suma, pre Freddyho žiaden problematický vek... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (68)

Pedross800 

všechny recenze uživatele

Ohohooo, tohle byla pecka! Úchvatná dvojka "donjuanských" podvodníčků v této příjemné komedii rozehrála tak skvělou partii plnou šarmu a humoru, až jsem úplně zapomněl na všechny starosti a myšlenky, které mně znemožnily od brzkého rána spát a nakonec přivedli k tomuto komediálnímu klenotu. I na té Nově se občas najde kvalitka, ovšem v brzkém čase ji asi viděl jen málokdo. Všemi deseti ji ale doporučuji, parádní oddechovka která pobaví na sto procent! "I pytlák střílící na králíky může vyděsit vysokou.." ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Komediální zásah do černého. Michael Caine Špinavé, prohnilé lumpy při jakési příležitosti označil za jeden z jeho nejoblíbenějších filmů, v nichž se objevil, a já se mu vůbec nedivím. Originál s Davidem Nivenem a Marlonem Brando neznám, takže jsem se naštěstí mohl vyhnout nepříjemnému srovnávání, a "jen" jsem se bavil. Okatá zápletka byla tím posledním, co by mi vadilo. Už v úvodu, kdy sledujeme Caina vydávajícího se za šlechtice shánějícího dary pro africké děti, je film velice vtipný, ovšem ta pravá horská dráha se rozjede po nějakých dvaceti minutách, kdy se Steve Martin stane Cainovým žákem. Říkal jsem si, že nic lepšího než scény s bratrem Ruprechtem už neuvidím, jenže pak přišla řada na sázku a na ohromně nápadité představení podvodnického předhánění se, invalidní vozík a taneční trauma, na doktora Schuffhausena a jeho vyšetření chromých nohou, na námořníky... Perfektní. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Krásnej herecké spojenie v dvojici dvoch hlavných špinavých a podlých podvodníkov v podaní Martina a Cainea. Anglická elegantnosť a americká neokrôchanosť, tu neni o čom, škoda, že príbeh nemal hneď od začiatku také grády ako vo finálnej stávke, ale aj tak veľmi pohodová komédia z čias klasických pohodoviek. 70%. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Jsou dva, dva z mnoha úlisných lhářů, kteří okrádající bohaté paničky. První horší než druhý, tudíž aprobovaný dát svému konkurentovi pod nátlakem pár lekcí společenské oslizlosti. Po zrovnoprávňující rekvalifikaci a několika rozehřívacích zákeřnostech začíná popichování mnohem ostřejšími předměty. Síly jsou mimořádně vyrovnané a nechcete-li být další obětí, na vítěze téhle soutěži v přechcávání si nesázejte. Frank Oz umí natáčet velice vtipné a mile nekorektní komedie o lidech, před jejichž společností byste ve skutečnosti dali přednost vypumpování sousedova septiku. Ale tohle naštěstí není skutečnost, ale brilantní komedie. Je radost sledovat ponor Cainea a Martina do jejich kreací, jejich vzájemné trumfování ve vědomé imbecilitě. Pro plné vychutnání (například Caineova německého přízvuku) doporučuji cíleně míjet všechny dabované verze. Film je v originále nádherně srozumitelný i bez titulků a krom jiného jej můžete vnímat jako netradiční lekci společenské nemravnosti, bez níž se dnes těžko prosadíte. 80% ()

tufr 

všechny recenze uživatele

Už sem to viděl kdysi a pár scének sem si vybavoval, tak sem si to znovu stáh!!! Ano, je to stále dobré! Ano jsem pevně rozhodnut jít ve stopách úžasného Michaela Caina a chci být sňatkový podvodník ve francouzském letovisku!!! U mě jedna z nejzábavnějších komedií!! Pro mě i lepší než bob od Franka Oze!!! 90% for me ()

Galerie (52)

Reklama

Reklama