Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (543)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle film bych zhodnotil jedinou větou - Veverka nezklamala!!! Na ní jsem se těšil nejvíce...ale jedna veverka film neudělá. Dvojka už není tak vtipná jako jednička, ale rád a se zaujetím jsem se na ní koukal hlavně když se tam objevili mezivstupy veverky s jejím ořechem. Zpracování je taky stále na velmi vysoké úrovni. Celkově to není zklamání ani zdařilé pokračování...spíše zlatý střed. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Tak tu máme pokračování skvělého animáku Doby ledové. A jak že vlastně dopadlo? Excelentní animace, velice vtipná veverka, znamenití vačnatci a vynikající parodie na vojína Ryana. Ale celek jako takový je jaksi nemastný neslaný. Vtipné situace více než často přecházejí k trapnostem, které jsou provedeny stokrát lépe v desítkách jiných filmů. Ano, Doba ledová 2 trpí opakováním již několikrát ohraných vtípků (Manny držící chobotem kmen stromu otáčí hlavu, přičemž tříská po hlavě Sida), smál jsem se jen příhodám s veverkou. Nelíbil se mi ani hudební podkres, co se mi často nestává, Powell umí o hodně lépe, než předvedl tady (Slepičí úlet). Jestli bude trojka, a jestli bude kvalita dílů takhle upadat, tak další pokračování nemine odpad! ()

Reklama

Xeelee 

všechny recenze uživatele

O čem to sakra bylo? Jdeme z jednoho místa na druhé, stávají se nám (kéž by) veselé příhody a Manny má románek se zapřísáhlou vačicí. Jakpak to asi skončí? První film měl aspoň nějaký nosný příběh (navrácení ztraceného lidského mláděte tlupě). Dvojka je naprosto o ničem (když nepočítám vydělávání zelených papírků). ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Nevím čím to je, ale mě se dvojka líbí víc. Za prvé jsem velice přivítala více akcí veverky, které byli naprosto senzační. Jen se objevila na scéně, už mi cukali koutky a přítel chudák se za mě musel stydět, když jsme v kině seděli. Smála jsem se víc než děti kolem mě. Za druhé oživení v podobě vačičáků, no nebudu se opakovat. Je to to samý jako u veverky :) a scéna I believe.. bum.. smích.. A za třetí pidilenochodi a král ohně.. :) též to samé. Plus partička a 9 tunová vačičanda.. Myslím, že to mělo svůj šmrnc :) ()

Bachy 

všechny recenze uživatele

Inu Doba ledová je doba ledová. Pořád neztrácí kouzlo, jen je trošku přetažená. Méně dialogů na úkor akce a vše vyhappyendováno do posledního detailu. Přesto je stále milá a potěší a to nejen po grafické stránce. Ubrat akci a přidat dialogy by byl obrovský krok k lepšímu. Všechny postavy jsou již v jedničce dobře vykreslené a může se na nich stavět. Takhle působí pokračování jen jako dobrá kopie jedničky s větší zběsilostí, více skřekama a únikama z ošemetných situací. Neurazí nenadchne. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (13)

  • Režisér Carlos Saldanha poznamenal, že aktuálnost děje byla zvláštní náhodou: "Začali jsme na filmu pracovat před třemi roky a za tu dobu se ve světě stala spousta živelních pohrom. Rozhodně jsme si téma oblevy nevybrali až po hurikánech a tsunami, které si vyžádaly spoustu obětí na životech." (duklak2)

Související novinky

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Hned několik světových premiér obohatí program 4. ročníku festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu zazní 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina hudební ukázka z… (více)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)

Reklama

Reklama