Rituál

• USA The Wicker Man (více)

Policista Edward Malus nedokázal zabránit srážce kamionu s osobním autem, ve kterém seděla žena s dcerou. I když se pokusil obě z hořícího auta vyprostit, nepodařilo se mu to a sám utrpěl zranění, ze kterých se nyní musí léčit. Kromě toho trpí halucinacemi, stále si tu situaci přehrává. Záhadou je, že těla se nikdy nenašla a auto ani nebylo v registru. Po nějaké době dostane dopis od bývalé snoubenky Willow, která mu utekla před svatbou. Willow se vrátila do místa svého dětství, na malý soukromý ostrov v severozápadním Pacifiku, kde žije v malé komunitě, která žije podle starých pohanských tradic. Porodila dceru Rowan a ta se záhadně ztratila. Na ostrově žijí převážně ženy, které se navzájem oslovují „sestro“. Bohyně Matka vládne ostrovu a sestra Sommersislová je její pozemskou zástupkyní, je duchovním srdcem celé kolonie. Muži jsou důležitou součástí kolonie – na rozmnožování. Členky komunity popírají, že by Rowan někdy na ostrově žila a pokud ano, jistě už je mrtvá. Je to celé záhadné. Willow tvrdí, že její dcera určitě nezemřela a Edward pomalu získává informace o tom, že Rowan opravdu žila. Jen neví, kde je. Když mu Willow potvrdí, že Rowan je i jeho dcera, je Edward ještě více motivovaný. Všechny ženy ukrývají nějaké tajemství, které se týká nějakého tajemného rituálu a o kterém je zakázáno mluvit. Hlavním způsobem obživy na ostrově je chov včel. Každoročně se pořádá podzimní slavnost plodnosti a vždy je vybraná nějaká mladá dívka, která svou nevinností má obměkčit Bohy, aby další rok byla dobrá úroda. Loňský rok byla za bohyni polodnosti vybraná Rowen a úroda byla nejhorší v historii komunity a komunita ji z toho obviňuje. Edward zjišťuje, že Rowen žije a ženy ji připravují jako oběť bohům. Chtějí ji upálit na hranici... (TV Prima)

B!shop

Co furt vsichni mate, nahodou to je solidni film. Puvodni film jsem nevidel, ale beztak me stary horory prevazne neberou, tak mi to je fuk. Nicmene tenhle film sice nevystrasi, ale atmosferu ma solidni. Ackoliv se nakejch 75 minut nic moc nedeje, Cage patra a setkava se s bandou divnejch lidi. Nicmene musim Cage pochvalit, sice se obcas tvari jak kdyby nevedel jesli sere nebo hraje, ale sem tam shodi svuj psi vyraz a zacne hrat paradne. Navic jeho postava neni ten typ, co kdyz se dostane mezi divny lidi, tak je pochcanej strachy, ale neustale nekoho prudi, je drzej, na kazdyho rve a nema problem serezat tusim 3 nebo 4 zensky. Samozrejme se tu ale najdou smesny sceny, jako Cage na kole nebo v medvedim obleku. Taky musim dat pochvalu za zaver, sice me nasralo, ze zadnej Proutenej muz neprijde, ale rozhodne me konec prekvapil. Sice se nejedna o zadny extra dilko ani mezi hororama, ani mezi filmama Cage, ale ja se solidne bavil. ()

Lateef

Nemáte někdo náhodou voodoo figurku LaButeho a Cage?? Kdyby se mi dostala do rukou, víte co bych s ní udělal?? Jo, přesně, pověsil bych je obě na zeď a do každý bych zabodnul tisíc jehel, aby si to ti dva ve skutečnosti užili za to, co spáchali. Nevím, co si mám o Rituálu myslet. Banda seschlých rašplí versus trapný Nicolas Cage, který za sebou tahá kačera v podobě neustále omílaného flashbacku. Zpočátku to vypadá jako obyčejný film, kde hlavní hrdina pátrá (chaoticky) po zmizelé dívce, jenže jakmile začne Cage jezdit po ostrově na zrezavělé skládačce, dráždit vosy, mlátit ženský nebo se přestrojovat za medvěda, musí divák jednoduše rezignovat. Pointa je neuvěřitelně nesmyslná! Závěr je brutální! Právě za konec, za počáteční náznak nějaké atmosféry a za poměrně pěkné lokace dávám 2 hvězdičky. Nicholasi, nech se praštit baseballovou pálkou přes naleštěné čelo, ať se Ti otevřou oči. Klesáš totiž do pěkných sraček! 40 miliónů dolarů(rozpočet)/38 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Nick Tow

Filmu by som vôbec nevyčítal to, že sa nedrží originálu. Keby sa ho držal, všetci by tu vypisovali, aké je to neinvenčné a ako bezducho to kopíruje originál. Vyčítam mu ale všetko ostatné: Cageovo prznené herectvo neospravedlní ani fakt, že jeho postava je na práškoch. A najmä druhá polovica filmu je už dokonalý trip: vidieť detektíva, ktorý v obleku a na bicykli pobehuje po akomsi feministickom hobitíne, stretáva Včielku Maju na dôchodku a nakoniec insitne spacká svoju záchranársku misiu v medveďom kožuchu...ty kokso! Celé to naozaj vysvetľujú iba tie prášky. Akurát, že asi nešlo o antidepresíva, ale LSD!!! ()

Tom Hardy

Pro mě "Robot Monster" nového tisíciletí, takže to hodnocení je čistě za pobavení, jinak by to samozřejmě bylo tak maximálně na jednu hvězdičku. Ale ve kterém jiném filmu může člověk vidět scénu, v níž Nicolas Cage vyhrožuje pistolí ženě, aby okamžitě sesedla z kola, dala mu ho a rovnou si k tomu nasadila ptačí masku na hlavu? Nebo kulervoucí bitkařská pasáž s Leelee Sobieski a následné pobíhání v medvědím kožichu! A naprosto nejvíc jsem řval smíchy, když Cage projevoval emoce (v životě bych nevěřil, že může být tak legrační ohořelá panenka). Pro mě jasných pět, tak (ne)povedený debilní úlet jsem neviděl už léta:) ()

GodComplex

Ha ha, tak zdejsi hodnoceni jsou skutecne masakr. Na imdb dokonce jeste o tridu brutalnejsi. Ze by cely svet nesnasel Nica Cage jeste vic nez ja? Nesmysl! Jako jedine vysvetleni se mi jevi fakt, ze jsem absolutne netknuty originalem (vlastne az ted podle commentu zjistuji, ze to byl remake) a tudiz me nemusi vubec vzrusovat jak to zmenili, nerespektovali, zhorsili atd. Vnimam to jako samostatny film a z toho pohledu na me Ritual pusobi prekvapive vyborne a to dokonce vcetne Cage, ktery se sem skvele hodi a pomalu se zacinam desit toho, jak jsem k jeho filmum posledni dobou privetivy. Od zacatku do konce se na vas vali nekoncici kvanta zaberu nadherne prirody, extremne unikatni a zvlastni izolovana atmosfera, napeti a lehke hororove vsuvky, mysteriozni pribeh, cool masky a k tomu vsemu kvalitni hudba Angela Badalamentiho. Cele mi to pripadalo jako letni Sleepy Hollow. Navic je zde spousta neskutecne haluznich scen - Cage jezdici sem tam na dokonale sunkoidnim zenskem kole, pobihajici v kostymu medveda a dokonce si to naprosto nekompromisne na ferovku rozda se zdejsimi feministkami. Ja jsem plne spokojen, velmi prijemne prekvapeni. 8/10 ()

• Muži v summersisleské komunitě evidentně nemohou mluvit. Buď k tomu nemají svolení, ovšem mnohem hrozivější varianta je, že ani nemají jazyky, nepochybně proto, aby se proti hrůznému matriarchátu nemohli vzbouřit. (Nick321)
  • Na policejní stanici můžete zahlédnout fotografii Edwarda Woodwarda jako pohřešované osoby. Woodward si zahrál v původním filmu z roku 1973. (Chatterer)

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Svět filmové hudby přišel o jeden ze svých významných hlasů, ve věku pětaosmdesáti let totiž v neděli v New Jersey zemřel americký hudební skladatel Angelo Badalamenti. Informaci o úmrtí zveřejnili… (více)