Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ocitáme se v daleké budoucnosti, kdy je Země vyprahlá a o vodu se nesmlouvavě bojuje. Je vytvořena společnost, která nutí mladé lidi, aby tvrdě pracovali, nebo je vycvičí ve své násilnické zabijáky. Skupina mladých přátel se však tomuto zvrhlému systému vzepře a po útěku z pracovně-výchovného tábora hodlá s pomocí tajemného návštěvníka z vesmíru tento svět změnit a znovu mu navrátit jeho krásu v podobě křišťálově čistých řek, jezer a oceánů. Neuvěřitelné dobrodružství začíná. (Chupacabre)

(více)

Recenze (19)

slunicko2 odpad!

všechny recenze uživatele

Extrémně stupidní dialogy, extrémně stupidní děj, extrémně stupidní všechno. 1) Postapo, kolečkové brusle a koule zvaná Bodhai. Nějaká zvrácená část mé povahy mě přiměla k tomu, místo abych film po deseti minutách vypnul a spravedlivě ocenil odpadem, díval jsem se až do hořkého konce. This recreational skate period is provided by Earth Police who represent order. 2) Výstižný koment: JFL****. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Moc mi to nesedlo. Dětské filmy mám rád dodnes, ale tahle post-apokalyptická sci-fi je na mě až moc naivní. Námět přitom není špatný, ale tak hloupě podaný že jsem se nemohl ponořit do děje. Možná za to mohlo nevhodně zvolené obsazení, většina mladých herců měla dost nad 15 let a na své role byli příliš staří. Své určitě sehrála i snaha propašovat do budoucnosti ryzí 80. léta, s jejich hudbou, pestrobarevnými oděvy a divnými účesy. Škoda, jako dítě bych si to možná užil víc, ale dnes mě film minul skoro bez povšimnutí. ()

Reklama

Olík 

všechny recenze uživatele

U nás trochu opomíjená popkulturní klasika, která v sobě kombinuje populárnější teenager záležitosti jako Modlitba bruslařů (r. 1990), Rudý úsvit (r. 1984) nebo E.T (r.1982). Post-apokalyptická vize, rebelování proti systému a tváře, kterým momentálně patřil svět (v tomto případě Gertz, Haas, DeLouise a především Patric)….takhle to prostě v osmdesátkách fungovalo a já to tak mám rád. ()

Zazie 

všechny recenze uživatele

Docela milá dětská sci-fi, kterou v 90. letech dávala Nova pod názvem Sluneční děti. V blíže neurčené budoucnosti se Země ocitá téměř bez vody. To samozřejmě nahrává vzniku diktatur, které skrovných zásob vody využívají tu k nátlaku, tu jako odměnu. Tzv. Protektorát vybudoval v pustinách sirotčince, kam jsou odváženy všechny malé děti, aby se tu v prostředí jakéhosi polovojenského a polovězeňského tábora připravovaly na práci pro Protektorát. Tak tady žijí až do dospělosti, aniž by poznaly své rodiny, a jedinou zábavou je jim organizovaný sport, jistý druh pozemního hokeje. To všechno pod přísným dohledem ekopolicie, která dbá, aby nikdo nevybočil z řady. Sportovní tým složený převážně z teenagerů, který si říká sluneční děti, náhodou objeví ve starém dole podivnou svítící kouli jménem Bodhai, která, jak se ukáže, má zázračné schopnosti. To je vyprovokuje k útěku z tábora do pustiny a následně k boji proti ekopolicii a Protektorátu. Má to myšlenku, má to spád, co víc ještě chtít. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Tak jsem mezi těmi sci-fi béčky objevil další neznámou perlu, která měla na to být hitem. V daleké budoucnosti prakticky neexistuje voda, její příděly ovládá E-Policie a děti a mladí jsou zavírání do táborů, kde jsou převychovávani sloužit systému a čas si krátí hrami a útěky z vězení, dokud neobjeví tajemnou zářicí kouli jménem Bodhi. S ní prchají z vězení a vydávají se na cestu, která jim není jasná, ale která může znamenat změnu systému a možná i návrat vody. Skvělé postavy, luxusní záporáci, krásná výprava i efekty a hlavně ohňostroj nápadů, který by vystačil na pět béček - mučící stroj, robot, různé postapokalyptické společnosti v kontrastu s hitech kontrolním střediskem a hlavně spád a pohodová atmosféra. Možná je to trošku naivní a dětský, ale mě to bavilo a moc - konečně jsem zas viděl postapokalyptický sci-fi, který stálo za to. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama