Invaze

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Horor
USA, (2005–2006), 15 h 10 min (Minutáž: 39–45 min)

Shaun Cassidy

William Fichtner, Eddie Cibrian, Lisa Sheridan, Kari Matchett, Tyler Labine, Evan Peters, Alexis Dziena, Ariel Gade, Nathan Baesel, Aisha Hinds (více)

Lidé po staletí hledají ve vesmíru známky inteligentního života, ale marně. Jenomže co když vysvětlení spočívá v tom, že mimozemšťané už tady jsou – mezi námi lidmi? A co když všechny přírodní katastrofy, které zažíváme, jsou jen zástěrkou určenou k zamaskování něčeho mnohem hrozivějšího? Obětavý strážce amerického národního parku Russell Varon, který byl vždycky skeptický vůči paranoidním konspiračním teoriím svého nevyzpytatelného švagra Dava, možná bude muset své názory přehodnotit – v jejich komunitě začne totiž docházet k řadě bizarních událostí. I když jeho dcerka Rose tvrdí, že viděla stovky světel letících během bouře směrem k vodě, Russell její tvrzení zpočátku nebere v úvahu – dokud nezačne mít podezření, že se s jeho bývalou ženou Mariel děje něco velmi divného. Ráno po bouři je totiž nalezena nahá ve vodě a vůbec si nevzpomíná, co se stalo předešlou noc. Zatímco se malé městečko Everglades v okrese Homestead na Floridě usilovně snaží o svou rekonstrukci, šerif Tom Underlay, nynější Marielin manžel, podezíravě nařizuje uzavřít celou oblast do karantény. Russell začíná podivné události vyšetřovat a nevědomky zahajuje boj o přežití své rodiny, své komunity a v konečném důsledku zřejmě i lidské rasy… (oficiální text distributora)

InJo

Inteligentní a dosti reálně pojatý sci-fi seriál pro náročnější. Herec Eddie Cibrian v jedné z hlavních rolí je rozený sympaťák. Jen škoda, že se děj vyvíjí tak pozvolna (profilování postav a budování vztahů mezi nimi bohužel moc nefunguje) a že snad žádný díl není zdaleka tak strhující jako ten poslední, který IMHO patří mezi vrcholy celé současné seriálové tvorby. Ne zrovna příjemný je také fakt, že dalších dílů se už zřejmě nedočkáme... 70 - 80 % ()

honajz2

Jsem rád, že jsem si to konečně zopakoval, protože napodruhé jsem to dokoukal a navíc mě to dostalo mnohem víc než předtím. Člověk si jen musí zvyknout na pomalý vývin všeho a zaměření především na dvě rodinky, ale jinak je to správně mysteriózní, napínavé, promyšlené, se zajímavými postavami a v druhé půlce ten seriál nabere takové grády, že jsem měl potřebu ho dokoukat co nejdřív to jde. Vyplatí se počkat, protože ta první půlka neustále mlží okolo zjevného a když vás nezaujmou postavy a atmosféra, tohle podivné tajnůstkářství vás leda tak vytočí. A že druhá série nikdy nevznikne je obrovská škoda, jelikož to stále mělo dost co říct, ale znáte to, jak je to s těmi nejlepšími seriály... Místo toho uspělo překombinované, přeceňované Lost, které má nejblbější závěr ever. 4* ()

Earl_23

Mám za sebou 11 dílů a nemůžu jinak, než vytasit známku nejvyšší. Nevím, možná se po druhé půlce moje hodnocení změní, ale Invaze mi prozatím velice kápla do noty. Tajemnost mám rád a v Invazi je jí požehnaně - dokonce překonává i Akta X. A navíc i povětšinou nepříliš známí herci předvádí sympatické výkony, takže ani nevím, co více si přát. 90% ()

drederik

Normálně bych dal asi 4* za výborný a napínavý seriál, ale oproti ostatním podobným má pro mě jedno velké plus. Tím plusem je, že konec přišel hned po první serii. Je to sice škoda, protože konec byl hodně otevřený a pokračování se přímo nabízelo. Nadruhou stranu pro mě hvězda navíc, díky tomu, že nedošlo k natahování děje na dalších 5 serií.Stačí když si vzpomenu na Prison Break. ()

Gemini

Po dávce těžce epizodních seriálů, ať už to byly různé Kriminálky nebo Drzá Jordan nebo bohviečoiné, k nám přišel seriál, který staví na dějové linii a především na atmosféře (Alias je taky na pokračování, ale myslím, že se shodneme na tom, že moc atmosféry nepobral a spíš žije z adrenalinu a dějových zvratů). Máte pocit, že se nic moc neděje, ale to je chyba... Bohužel tenhle styl vyprávění a vůbec pojetí emzácké invaze moc americké diváky nepřesvědčil, a po první sérii přišel konec. Škoda přeškoda. ()

• Noviny, které pár ukazuje Daveovi, o tom, co se stalo, když hurikán dorazil do Brazílie, Argentiny a na Cubu, jsou napsány v holandštině a píše se v nich o hudební skupině, počítačích a antivirovém softwaru. (Caszidy)
  • V 7. díle s názvem "O rybě" si Larkin (Lisa Sheridan) okolo 12. minuty přikreje ústa kapesníkem proti smradu, ale je vidět, že stejně dýchá nosem. (Terva)
  • Ve 27. minutě, když jede Jesse (Evan Peters) s Brettem (Edwin Hodge) v autě, v pozadí slyšíme skladbu „Riders of the Storm“ od americké kapely The Doors, která vyšla jako druhý singl z jejich šestého studiového alba nazvaného „L.A. Woman“, které vyšlo v roce 1971. (Trajektt)