Reklama

Reklama

Pravěký muž Atouk je vyděděnec svého kmene. Společně s Larem proto kolem sebe vytvoří novou skupinu složenou jen ze ztracených existencí. Atoukovi však značně komplikuje život láska k Laně, krásné družce náčelníka, který ho vyhnal z tlupy. V komedii z období pravěku se v hlavní roli jeskynního muže Atouka představí Ringo Starr (bývalý člen legendární skupiny The Beatles). Atouk touží po krásné, ale povrchní Laně, družce fyzicky impozantního tyranského despoty Tondy, který stojí v čele jejich kmene. Poté, co je společně se svým kamarádem Larem vyhnán, chytne se Atouk bandy složené z nejrůznějších ztracených existencí. Mezi nimi je i pohledná Tala a její slepý otec Gog. Tlupa neustále naráží na hladové dinosaury a zachrání Lara z "blížící se doby ledové", kde se setkají s odporným sněžným mužem. Během těchto dobrodružství učiní řadu významných objevů - sedativa, oheň, vaření a hudbu - a naučí se chodit vzpřímeně. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (64)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Ale tak proč ne. Ujeté je to tak akorát, některé nápady pobaví (vejce, sněžní muži (to mi maličko připomnělo masky z Mighty Boosh)) a efekty překvapivě (a příjemně) připomenou Karla Zemana. Jestli se jím ale režisér inspiroval, to netuším. Ten nápad prehistorické komedie je dobrý, jenže mě bohužel nevydržel bavit po celý film a v závěru už to bylo poněkud nudné. Zase je mi ale sympatické, že se zde vypráví jen obrazem, jenže tak jako tak bych si Cavemana už podruhé nepustil. Zas tak mě to nechytlo, ale pořád mi je to sympatičtější než RRRrrrr!!!, ze kterého jsem pár let zpátky viděl asi půl hodiny a připadalo mi to trapné. Ale třeba bych po letech názor změnil. 3* ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Při sledování do mysli proniká jakási spojitost s daleko novějším filmem Rrrr!!!!. Ale opak je pravdou. Caveman naproti tamté plácanině chce diváka nejen pobavit, ale také poučit vcelku hravým způsobem. Mimo to bylo velice nápadité dát do příběhu onu příšeru, která scénky příjemně uvolňuje a fakt je, že se u nich řádně pobavíte. Na konci filmu, kde se odehrává bitva o jeskyni si začnete uvědomovat, že to zas tak vtipné nebylo, opak je pravdou a na úplném konci Vám to oni sami potvrdí. Časové nesrovnalosti, neobvyklé paradoxy a naprosto bláznivě ujetý příběh bych spíše přirovnal k Melu Brooksovi, ale samotný Carl Gottlieb se s tím popral velice zdařile. ()

Reklama

Molerat 

všechny recenze uživatele

Zasmál jsem se u toho asi tak 3x a to bylo myslím pokaždý ve spojitosti s těma příšerama.Jinak to ani nebylo moc zábavný, nudilo mě pořád to jejich ,,pravěký" plácání, svalnatá opice jako šéf tlupy a jeho žena která vůbec nevypadala jak z pravěku a nemám rád tenhle humor, nevím jak ho nazvat, ale humor ala RRRrrrr!!! je k nezaplacení. 60%+5% za Ringo Starra ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Pravěká komedie ve které se nemluví? Čekal jsem odpad, ale jsem velice příjemně překvapený - Ringo Starr a Dennis Quaid jsou jména, která bych absolutně nečekal a samotný film by se dal směle označit za klasické fantasy - akorát z pravěku a s komediálními scénami. Jinak zde nechybí příšery (perfektně udělané) i velkolepá závěrečná bitva a k tomu tuna vtípků - narovnávání páteře, objev jak péct slepicu, první volské oko, prostě mnoho. Velice příjemné překvapení. PS: Nejlepší byl záporák s českým jménem Tonda :-)) EDIT 2024: Žánr? Historická komedie s fantasy prvky? Jinak ty některé vtípky i obludy z 50. let se mi po letech zdály už slabší, ale přece jen když člověk kouká na to co dokázali tvůrci natočit beze slov, tak si to ty 4* zaslouží. Nejvíce mě tentokrát pobavila sousední doba ledová a občas anglická či česká! nadávka... přísahal bych, že když se borec praští kamenem do prstu, že zazní jadrné české kurva :) ()

moudnik 

všechny recenze uživatele

Nádhera ! Komedie, která pobaví, aniž by se v ní vtipně mluvilo nebo hláškovalo. Přitom vidíme, že postavy si rozumějí a nesměle připravují i jakýsi jazyk porozumění. Dobré je dobré, špatné špatným zůstává a laskavý a vtipný pohled na zápletky hlavních hrdinů jakákoliv slova vysvětlení nepotřebuje. Tolik vtipných scén a kameňáků v podání skvělého Ringa a dalších dobře se bavících herců i neherců se natěsnalo do této nadčasové komedie, že i některé slavnější a glorifikovanější filmové veselohry mohou než závidět. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (5)

  • Ringo Starr a Barbara Bach si během natáčení padli do oka a později se vzali. (HellFire)
  • V úvodu filmu se dozvíme, že příběh začíná 9. října. Ve stejný den se narodil John Lennon a takto je mu vzdána pocta. (HellFire)

Reklama

Reklama