Reklama

Reklama

Princ a chuďas

(TV film)
  • Maďarsko Koldus és királyfi (více)

Obsahy(1)

V Anglii, na sklonku vlády krále Jindřicha VIII., se roku 1535 narodili v královském paláci a v nedaleké nuzné chalupě současně dva chlapci. Princ Eduard, jehož příchod oslavovalo celé království, a Tom, syn zloděje Johna Cantyho. Zatímco první vyrůstá v krajkách a přepychu, druhý je často týrán surovým otcem. Když je chlapcům dvanáct let, jejich osudy se nečekaně zkříží. Tom se stane svědkem vraždy, spáchané jeho otcem, a na útěku se dostane až na královský dvůr, kde narazí na Eduarda. Ten ho ukryje ve své komnatě a přemluví ho, aby si na chvíli vyměnili šaty. A tak si žebrák může vyzkoušet život v přepychu a hojnosti, zatímco skutečný princ se v žebráckých hadrech setká s nouzí a pozná tvrdý život. Shodou okolností se záměna protáhne a oba musí čelit problémům, s nimiž si nevědí rady. Eduard musí prchnout před Tomovým otcem. Naštěstí ho vezme pod ochranu odvážný Miles Hendon. Po jeho boku prožije mnoho dobrodružství a dostane se dokonce do žaláře, zatímco žebrák Tom se ze všech sil snaží chovat jako skutečný princ. I jeho situace se zkomplikuje, když je odhalen Eduardovým poručníkem Hertfordem, který ho vydírá, že ublíží jeho matce a sestře. Navíc král Jindřich VIII. zemře a během několika dnů má být korunován jeho nástupce. (TV Nova)

(více)

Recenze (26)

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

Ze všech dosud natočených verzí Prince a chuďase mi tato vyprodukovaná Hallmarkem přijde nejkoukatelnější. Nejspíš proto, že ji nespáchali Američané ani skopčáci nepůsobí nudně ani kýčovitě. Britsko-maďarská koprodukce se celkem zdařila a je dobře, že pro hlavní role angažovali dvojčata namísto toho, aby jeden představitel ztvárnil dvojroli. Průměrných 55% ()

Chlo0opek 

všechny recenze uživatele

V porovnání s původním, ještě černobílým, mně zde dost chybí to pravé ztělesnění třídního rozdílu obou chlapců. Zde to bylo zpracováno tak nějak ledabile.. Ze začátku sem přemýšlel, zda se na film vůbec dokoukám, ale nakonec se ukázalo, že ten začátek byl vážně jen slabší než pozdější děj.. Ve výsledku zkrátka takový klasický filmový průměr. ()

Reklama

KarKulA 

všechny recenze uživatele

Váhala jsem mezi 2mi a 3mi hvězdami, ale nakonec dávám hodnocení nižší - důvodem je zejména skutečnost, že zpracování tohoto, ač fiktivního příběhu, by se dle mého názoru mělo tak nějak držet na úrovni toho realistického pojetí. Tento film svými kostýmy, dialogy a hereckými výkony ale nabíral dosti pohádkové podoby, což bych možná nezatracovala tak zásadně, kdyby tato podoba nenabírala rysů pohádek vytvořených v produkci našich německých sousedů. ()

nervoznideda 

všechny recenze uživatele

hezky zpracovaná povídka Marka Twaina i ta naše povídka je velice dobrá rád jsem si to skouknul deda :-)tato je skoro lepší :-) Robert Timmins a Jonathan Timmins dvojčata :-) 14.02.2019 roky bylo dokázáno že šlechtici byli degere , ale uměli jazyky to jim nikdo nemůže upřít viz Malý lord Fauntleroy (tak jsem blbej že to ani napsat neumím) jsem folt ta spodina , je mi 77 let čekám na paní Kaplanovou, ale užívám si to po svém :-) moc jsem se bavil Mark Twain byl sekáč, když jednou šel se ženou otočil se hezkou slečnou a žena mu řekla: ¨uvědom si že jsi ženatý ¨ a on řekl, že ho to mrzí, to jsem si vymyslel byl to sekáč ti snad již vymřeli a zústali tu jen ti co hrabou pod sebe jdu zvracet deda:-)30.4.19 ()

Kushina 

všechny recenze uživatele

Na rovinu filmově to nebyl jeden z těch lepších filmů, dalo by se říci dost obyčejný film. Ale v tomto filmu nešlo o kdejaké efekty a herecké výkony a kdo ví co, hrozně se mi líbil samotný příběh a atmosféra a dobré skutky a jak vlastně samotná záměna pomohla jak chudým, tak uvědomění bohatým. Neskutečně hezký film, na který se rád podívám kdykoliv znova, protože za ten hřejivý pocit na srdíčku to stoji. 75% ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama