Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladičký britský důstojník Jack Rose se za druhé světové války o dovolené zamiluje do půvabné zdravotní dobrovolnice Lizzie Carterové. Záhy je ale zajat a uvězněn v německém hradě Colditz, který slouží jako válečný zajatecký tábor. Ještě před tím ale stačí požádat desátníka Nicholase McGradea, aby Lizzii vyhledal a řekl jí, co se stalo. McGrade, který se dostal do Londýna a pracuje nyní u tajné služby, Lizzii najde a i on propadne jejímu kouzlu. Nedaří se mu ji ale získal, a tak začne zadržovat Jackovy dopisy a posléze ho dokonce prohlásí za mrtvého. Jack ale žije a se svými spoluvězni se opakovaně pokouší z Colditzu uprchnout. Když se dozví, že ho v Londýně již rok všichni považují za mrtvého, rozhodne se utéct na vlastní pěst. Jeho první kroky míří k Lizzii. Tu ale McGrade právě požádal o ruku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (53)

aLPaC 

všechny recenze uživatele

I přes některé nevěrohodné věci či chování (hlavně té Lizzie) jsem byl po celé tři hodiny jako přikovaný a hltal každou minutu. Jak příběh z tábora, tak ten z Londýna mě neuvěřitelně bavili. Navíc McGrade je neuvěřitelně svinskej hajzl, kterého jsem opravdu nenáviděl. Opravdu nelituji jediné minuty, musím dát za pět. ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Rozhodně jsem si od toho filmu slibovala více. Vysvětím proč : útěky ze zajateckých táborů nám už ukázaly nemnohé filmy. Jenže všude to bylo " o něčem". Tady se furt připravovaly akce, všichni málem o tom věděli, ale Němci se chovali jako by se nic nedělo. Tomu se přece nedá věřit ! Tak buď už se blížil konec války a všichni na všechno kašlali anebo je zde pokus ukázat, že i velitel tábora (byť Němec) byl slušný člověk a nikoho nezastřelil. Jenomže : zákony války říkají něco jiného a i když připustím, že se Němci chovali jinak k "západním zajatcům" a jinak k Rusům, přesto taková benevolence svědčí buď o naivitě režiséra filmu nebo o debilitě velitele tábora ( o druhé možnosti silně pochybuji). Samozřejmě, že film byl přehnaně dlouhý a místy zcela nudný. DAMIAN LEWIS hrál báječně roli zápornou a SOPHIA MYLES byla roztomilá ve své věrnosti svému snoubenci. Tím neříkám, že je to špatně. Žel bohu mohu dát jenom průměrnou známku a to ještě s velkým sebezapřením. ()

Reklama

made1 

všechny recenze uživatele

Nejprve bych měla napsat, že včera jsem shlédla celé Band of Brothers, což mi při hodnocení Colditzu moc nepomáhá, spíše naopak. Damian Lewis v obouch, ale v tomhle ne až tak skvělý, důvod nejasný... Moc často to nedělám, ale nejprve jsem si přečetla komentáře ostatních. Dobré přečíst si alespoň koment. od uživatele jménem Všežrout, plus odkaz, pár věcem dodá smyslu. PS. Na dvd je na přední straně jako první napsaný P. Kříž, zatímco D. Lewis tam vůbec není. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Ale jo dá se na to dívat. Romantické drama převlečené do válečného hábitu si na televizní film nevedlo vůbec špatně a podobné filmy ze zásady moc nesleduju. Měl jsem jen strach, aby nebyla celá ta dlouhá stopáž o milostných kecech a o tom, jak se jeden voják snaží dostat pod sukni babě toho druhého. I tohle se dalo překousnout, ale naštěstí se zápletka točí i okolo množství pokusů o útěk z vězení. Tyto pasáže měly akční náboj, tvůrcům se podařilo vytvořit dobrou atmosféru a ani herci si nevedli špatně. Sophia Myles byla ozdobou filmu a potěšila rovněž účast několika českých herců ve vedlejších rolích s Pavlem Křížem v čele. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Bol som príjemne prekvapený týmto dvojdielnym TV filmom a už to býva zvykom že TV filmy o 2.svetovej vojne sú úžasné - viď. Conspiracy (2001). Film sa pýši medzinárodným hereckým obsadením (Jason Priestley, Tom Hardy, James Fox so synom Laurenceom) a ide o uhladenú profesionálnu produkciu, ktorá by mala osloviť širšie publikum než zvyčajných vojenských historikov. Dejiskom je druhá svetová vojna a neslávne známe väzenie pre vytrvalých utečencov, ktoré vytvára drámu pár excelance. Vedúci hráči podávajú skvelé výkony, pričom Priestley je prekvapivo dobrý ako drogovo závislý kanadský letec. Film bol natočený vo východnej Európe, čo znamená, že stredoveký hrad, vlaky druhej svetovej vojny, krajina, cez ktorú utekajú utečenci, sú veľkolepé. Spolu s podrobnosťami o uniformách, vozidlách a výstroji je to všetko pre chlapcov potešením. Kulisy, blesková búrka, únik cez kanalizáciu sú skvelo zrealizované. Deju, tempu či strihu nie je čo vytknúť. Bol som uchvátený od začiatku až po dramatický, nekompromisný koniec. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (9)

  • Při příjezdu vlaku na nádraží ve 27. minutě jsou nad vlakem vidět elektrické troleje včetně příčného nosníku, na kterém jsou připevněny. Hromadná elektrofikace tratí však proběhla až v 50. letech. (šerminator)
  • Lokomotiva přijíždející na nádraží ve 27. minutě má na přední části viditelné označení 464.002. Jedná se o českou lokomotivu vyráběnou v ČKD.  Dodnes je z této řady zachován právě tento jeden kus.Tyto lokomotivy byly v provozu v letech 1940-1977. (šerminator)
  • V 54. minutě druhého dílu na vlakovém nádraží si je možno všimnout, že k natáčení byly použity i československé vagony, na jednom z nich je možné si všimnout nápisu "Neodrážet, nespouštět". (bejkovec)

Reklama

Reklama