Made in Britain

(festivalový název) (TV film)
  • Velká Británie Made in Britain (více)

Made in Britain je sondou do života mladého neonacisty. Hlavní hrdina Trevor, ignoruje jakékoliv nařízení, zákony a systém obecně. Nechodí do školy ani do práce a jediné na co se zmůže je kradení aut. Dostává se do ústavu pro mladistvé, kde by z něho měli udělat slušného člověka. Ale ani vychovatelům se tento záměr nepodaří a Trevor se dál poflakuje a hází cihly do domů pákistánské menšiny. Celý snímek je o boji proti společnosti, pravidlům či řádu... (culas)

Sfinkter

Made in Britain aneb Ze života nepřizpůsobivého nácka. Roth se chová spíše jako anarchista a systém si s ním neví rady. Tito lidé však existují i v dnešní době, proto snímek neberu jako přímou výpověď thatcherovské Anglie, ale novodobé západní civilizace. ()

rockwoman

"Můžete mě tu zamknout,ale nemůžete mi z hlavy vzít nenávist." ...Agresivní chování a provokace,to byly Trevorovy zbraně proti všem a všemu co nesnášel. Snad právě jeho inteligence,která tu byla zmíněna,ho nakonec zachránila,ale to už se nedozvím,protože to skončilo v tom nejlepším což je škoda. Každopádně už tohle byl výborný herecký rozjezd mladičkého Tima Rotha. ()

latvar

Větší brak s tématem skinheads jsem ještě neviděl a to mám za sebou hodně filmů... Trevor je psychicky labilní mladík s vytetovanou svastikou na čele. Dělá nepořádek, kde se jenom dá a je trošku paradox, že se kamarádí s černochem. Tento film nedává smysl, skín s černochem útočí na pákistánské domy a nadávají na přistěhovalce, že Británie je bílá, alan Clark si nejspíš nenastudoval historii hnutí a věci k tomu patřící. 15% ()

BuryGol

Neonacista Tim Roth je šestnáctiletej pásek, kerej se dostane do pasťáku a má poslední šanci, než to s nim půjde s kopce. Dokáže se vrátit na správnou cestu a nebo ho láska ke krádeži auťáků stáhne na dno? Dost zajímavej nízkorozpočtovej snímek, kterej absolutně řídí mladej Tim Roth. A zajímavý je, že v něčem se s nim dá souhlasit. ()

made1

Naprosto vymytý Trevorův mozek je jediným tématem filmu a Tim Roth to předvedl unikátně. Jinak bez většího děje. ()

sedm.1

Problém Made in Britain je,že pokud nejste buď vyholenej vymaštěnej nácek a nebo případně sociální pracovník,zabívající se problématikou mladistvých delikventů,tak se jednoduše budete stejně jako já u tohoto snímku pekelně nudit.Sice to trvá jen něco málo přes hodinku,ale tolik keců,které se ve výsledku dali shrnout do jedné holé věty,ten film natahují až k prasknutí.Celé mi to vlastně přišlo o ničem,prostě jen přímočarý a syrový pohled na tupouna,co si o sobě myslí,že je velitelem planety,ale přitom je jen velkým hnědým hovnem.A pokud to měl být i nepřikrášlený pohled na systém,společnost,sociální problématiku atd.,tak sorry,ale v tomto podání jsem to fakt nepobral.Co ovšem musím určitě zmínit,je FANTASTICKÝ Tim Roth.Ten chlapík už na počátku své kariéry ukázal,že je PAN HEREC!GENIÁLNÍ výkon a jednoznačně nejlépe zahraný neonacista vůbec!Promiň Edwarde :). ()

BlackTom

Vymetený debil s tvárou perfektného Tima Rotha, tvrdý anarchista, ktorého argumentom nikto nerozumie alebo proste len rebel bez príčiny, vzdialený príbuzný Alexa DeLarge (Clockwork Orange)? Neviem a je mi to jedno. Ja som si tento psychopatický príbeh bez zbytočných príkras a vysvetlení užil viac než dosť. Nech si to interpretuje každý podľa seba, chápem aj slabšie hodnotenia. Trochu ma mrzí, že nenastala konfrontácia medzi Trevorom a inými neonacistami, ale nemôžem mať všetko. Veľmi dobrá pakáreň, tu sa ešte zastavím. ()

Maynard.

Pamatuju si jak ti to tenkrát slušelo, a nechám si vytetovat hákáč na čelo! Máme tu další kousek s plešounem v hlavní roli. Tentokrát ne uplně tipickým, kterej by se chtěl pořád jen rvát s "jinejma" lidma. Tenhle týpek asi ani sám neví, kam patří. Proto se snaží vo to nepatřit nikam a na všecky jen házet fakýry. Navíc se ohání tím, že je mladistvej a že ho nemůžou zavřít. Každej jeho psycholog a vychovatel o něm tvrdí, že je to chytrý mládenec, který se jen hledá. Podle mě je to totální kokot, kterej je blbej jak pytel koledy. A svojí debilitu si neuvědomí ani na konci filmu, naopak ji stvrdí dementním výrazem na kameru :o). Tak jako tak tohle sem od filmu nechtěl dostat. Příběh jednoho týpka, ve kterým mu půlku filmu někdo promlouvá do duše a druhou půlku filmu hází šutry do voken :o). Na druhou stranu je nutno pochválit hlavního hrdinu, kterej to zahrál neskutečně uvěřitelně. Furt sem si říkal, že ho od někud známa von to byl seňor z Pulp Fiction, kterej se svoji milou vykrade motorest. ()

Rathalos

Absolutne nechapem,co tymto filmom chcel povedat samotny reziser,drama o mladom skinheadovi,ktory robi bordel vsade,kde pride,vacsinu casu si brutalne serie do huby,tie jeho kecy su kopa sra*iek,na jednej strane tvrdi,ze neznasa cernochov,no na druhej s jednym bije partiu,dokonca spolu rozbijaju okna pakistancom a nadavaju na nich,v tej chvili som mal uz vazne dost,pic*vina prvej triedy,tuto dramu zachranuje len skvely herecky vykon Tima Rotha,dve hviezdy len kvoli nemu udelim,inak by to bol anglicky odpad...:-) ()

hribisko

S tím, co má ten chlapec nakreslené na čele, to nemá co dělat. On má prostě jenom všecko a všecky uplně fpiči a chce dělat bordel... ()

ecis

Prve, ale zato vynikajuce krociky Tima Rotha. Otvorena rebelia, anarchia, rasizmus, fasizmus. Film prinasa obraz anglickej mladeze zacinajucej boj s farebnymi pristahovalcami prostrednictvom jemne dokumentarneho konfrontovania obidvoch stran. ()

Lumberjack

Trevor je asociál, bez vzdělání, práce, který rád krade auta a čichá lepidla. Navíc je to nácek a spolu se svým negroidním kámošem bojují za bílou Anglii - takže dějově je to pěkná sračka, kterou bych čekal z Ameriky, ale kdepak ! Toto je čistě Made in Britain... ()

DonBraso

Tim Roth a jeho prvotina.Popravdě sem ten snímek chtěl hned odsoudit,protože zrovna skin co vůbec i jen chodí s černochem je slušnej morál,ale totálně vedle.Sice to snímek zachrání ke konci,ale je to fakt blbost,ještě s tím hákovým křížem 1x1cm na čele.Tohle šlo určitě natočit malinko jinak,či spíše vymyslet něco víc originálního.Jinak jako rychlá jednohubka,kde Trevor jde proti všemu a když mu to smrdí,tak prostě po tom něco hodí a nejlépe trefou do skla.Výborná scéna na stanici,skvělý Roth,jeden dva fláky hudebního žargonu,styl a konec. ()