Před osmi měsíci byl při akci zvláštního komanda FBI, vedeného agentkou Williamsovou, těžce postřelen gangster Saša Petrosevič, který pracoval pro bosse Sonnyho Eckvalla. Po vyléčení postřelený muž skončil v nově otevřené supermoderní věznici Nový Alcatraz, kterou řídí cynický ředitel Warden, přezdívaný El Fuego. V den, kdy se má ve věznici konat poprava lupiče a vraha Lestera McKenny, přijíždějí šéf vězeňského úřadu Hubbard, soudkyně McPhersonová, která Lestera před sedmnácti lety odsoudila, a další úředníci. Sašu odvedou do popravčí místnosti, protože odsouzenec s ním chce mluvit. Jejich rozhovor je však přerušen výsadkem maskovaných parašutistů, kteří zlikvidují stráže a probijí se do věznice. Vede je Hubbardův zrádný asistent, sociopat Donny Johnson. Jejich dokonalý plán je narušen, když se vrtulník, který je měl dostat do bezpečí, zřítí a uvízne ve střeše nad sálem s celami. Donny se spojí s FBI. Potřebuje se dostat z věznice a hrozí, že bude zabíjet rukojmí, mezi nimiž jsou vysocí státní úředníci. Mezitím Saša likviduje jednoho člena komanda za druhým... (TV Nova)

swamp

Seagal byl vždy hrozný herec, ale uměl ty svoje chvaty - teď, něco po padesátce, neumí ani to. Co hůř, ve chvílích, kdy někoho naprosto pomalu mlátí a ten pak odletí o pět metrů a udělá přitom salto s pěti vruty, vážně uvažujete nad tím, že tohle definuje filmovou trapnost. Nuzní rapeři a ještě nuznější herci Ja Rule a Kurupt jsou jako osina v prdeli. Scénář je úplně na hovno, nejvíc mě asi dostal 'emotivní' výkon Ja Ruleho, když se dozvěděl, že Sasha (Seagal) je agent v utajení. Jinak další trapárny, jako střílející vězni jeden přes druhého, aniž by jeden druhého zranil, sestřelení rakety samopalem z vrtulníku či náhlá neschopnost záporáků trefit jakýkoliv cíl, přestože na začátku trefili kohokoliv na jakoukoliv vzdálenost bez mrknutí oka.. to vše dělá céčkové filmy tím, čím jsou.. nezkousnutelnou nudou. ()

otík

Tak tady si to pan Seagal opět se svou kariérou pěkně pohnojil. Vypadá jako tlusté vyžrané ... a celý film mi doslova zkazil. Mám ho rád, i jeho staré filmy se mi líbí, ale proč nevypadá alespoň jako v Lovci policajtů? Mám smělou domněnku - nebyla tahle ptákovina točená už v roce 2000, tedy před Lovcem? Na konci filmu je totiž MM, ne MMII. Nebo jsem jen špatně vidět? Kdo vite, kdy to vlastně bylo natočeno? Jo - proč dvě hvězdičky? Protože jsem se docela bavil (ale na účet filmařů, a na DVD v anglině to zas není tak strašné). ()

Slarque

Nejhorší, co se může stát akčnímu filmu, ve kterém neúčinkuje žádný herec, je nechat postavy o něčem vážném diskutovat. Zvlášť když věty jsou sestavené z těch nejotřepanějších klišé. V takových chvílích to má skoro blízko k parodii (pouze to tvůrci mysleli smrtelně vážně). Film, jehož název poměrně přesně vystihuje Seagalovu kariéru, ale kupodivu nebyl až tak strašný, jak jsem čekal. ()

ywo666

Toto prvý z mnohých novodobých otrasných Seagalových filmov. Obezitu tu už nedokáže ututlať a aj keď jeho dablér sa snaží o život, tých pár kaskadérskych kúskov som Stevenovi neveril ani za mak. To že bol majster z formy dokazuje aj minimum súbojov. To, že nenastal žiaden fight s hlavnými záporakmi beriem ako výsmech divákom. Príbeh je otrasný seagalovský. Hneď na začiatku oklame detektor lží. Za čo vlastne dávam 3*. a) Pár krát som sa dobre schuti zasmial b) slušná bitka Ja Rula a Nie Peeples (áno Seagal tu moc nepredvedie a aj to čo predvedie vyzerá skôr ako náhodné plácanie rukami v ženskej bitke) c) áčkový look (nie ako jeho rumunské produkcie) d) celkom sympatické obsadenie (na pomery) PS: To,že niektoré scény sú odkúpené vystrihnuté scény z iných filmov krásne vystihuje Stevenovu kariéru, ktorá po tomto filme nastala. ()

Drnqonovic

A tohle už je dno, ze kterého se Steven nevyhrabal. Vypadalo to, že po Lovci policajtů přejde s úspěchem na novou vlnu, ale to by nesměl mezi filmy nabrat asi 100 kilo. Všichni se u toho tváří ultradrsně, ale předvádí kulový, Steven je až na třetí koleji, bojové scény předvádí rovnou ve tmě (kde to vypadá, že vězně bije Alfred Hitchcock) a vůbec! Pobavilo mě, že záporáka hrál černý poskok ze dvojky Přepadení, inu, kdyby ho tam Steven nechal umřít, možná by měl o starost míň. Tento film byl pro mě poslední se Seagalem v hlavní roli a znamenal smutný konec jedné akční legendy. Minutu ticha, prosím. ()

• Některé záběry z helikoptéry byly použity z vystřižených materiálů k filmu Skála (1996). (becki_tu)
  • Scény z vězení byly natáčeny ve starém STASi vězení v Berlíně. (becki_tu)
  • Scénář k filmu byl napsán již před deseti lety pod názvem The Rock (Skála). V té době byl však zfilmován jiný scénář se stejným názvem, a tak tento scénář musel “počkat“ deset let, než byl zfilmován. (becki_tu)