Základ rodiny

• USA The Family Stone (více)

Sarah Jessica Parker v roli, za kterou byla nominovaná na Zlatý globus* a další zářivé hvězdy vládnou úžasné komedii nabité „břitkým humorem“ (Rolling Stone)! Základ rodiny je okouzlující romantický film, během kterého se nepřestanete smát! Věčně podrážděná a až příliš konzervativní ředitelka korporace Meredith Morton (Sarah Jessica Parker) je zvyklá na život na Manhattanu, ale teď musí důvěrně známé prostředí na chvíli opustit. Čeká jí návštěva u rodiny svého přítele Everetta Stona (Dermot Mulroney). Stoneovi jsou ale hodně svérázní lidé a najít společnou řeč s odměřenou cizinkou pro ně nebude snadné. K tomu, aby si Meredith získala jejich srdce, bude potřeba jeden nečekaný host, dvě překvapivá milostná vzplanutí a několik piv! (oficiální text distributora)

blackrain

Vzít si na oslavu rodinných Vánoc snoubenku nebo snoubence, to vždycky přináší řadu komplikací v čele s totálním ztrapněním, které může všemu nasadit korunu. Ale, když všechno přežijete, budete o vaší vánoční oslavě mluvit s humorem a budete ji přidávat k dobru na nejrůznějších večírcích. Líbil se mi Luke Wilson, to byl pohodář a na nic si nehrál a nepřetvařoval se. ()

Shredder

Po zavere vo mne ostali rozpacite, no neprilis silne dojmy. Rodinna drama, ktora vynika neprilis originalnym scenarom, po prvej polhodine viete presne ako bude film pokracovat, aj ako sa skonci. Samotna rodina je zvlastna, vztahy v nej nejasne a tiez pozadie konania ustrednych postav. Skor ako komediu, by som The Family Stone charakterizoval ako tragikomediu, ktora by mohla byt aspon prijemnym filmom cez vianocne obdobie, keby do hlavnej ulohy obsadili niekoho talentovanejsieho a menej nesympatickeho ako je Sarrah Jessica Parker. ()

Looser

Nakonec to nebylo tak strašné jak jsem očekával a to hlavně díky Jesice Parker, které tady (narozdíl od Failure to launch) role vyloženě sedla, Diane Keaton a Dermontovi, který si jako obvykle zahrál fešáka. I když je film velmi lehce předvídatelný a i zde najdeme pár oslích můstků, pořád se jedná lehký nadprůměr dnešní holywoodské produkce. Film má velmi příjemnou domácí atmosféru, která je doslova cítit z obrazovky. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +obsazení, herci, především pak Claire Danes -obsahově nic extra, postavy jsou celkem zvláštní, vztahy postav/// Něco je v nepořádku. Nejen v této rodině, ale i v tomto filmu. Rodinka je to sice normální, možná o něco větší, ale přesto z ní máte takoví divný pocit a necítíte se s nimi dobře. Což byl asi záměr filmu, aby jsme se mohli vžít do postavy Sarah Jessici Parkerové. Doléhá to však i na diváka a to není zrovna dvakrát idelální. Navíc jednání a motivy postav jsem někdy plně nechápal a v ději se později i ztrácel. Humor taky není kdovíjaký. No prostě je to obyčejný film s kvalitním obsazením vhodný pro chvíle relaxu a ideálně pak před vánoci. Větší ambice to nemá./// Celkem 63%/// ()

aLPaC

Povedené rodinka, jen co je pravda. Nasmál jsem se docela dost, hlavně v prvních 30 minutách. Poté to začne nabírat trochu dramatický směr a po příjezdu sestry Claire Danes i romantický, který je ale bohužel tak trochu nedůvěryhodný. Nicméně hraje zde kupa skvělých herců a já se bavil a uteklo mi to opravdu rychle. ()

• Luke Wilson si při natáčení zlomil zub a zeptal se proto své kolegyně Diane Keaton, jestli by mu nedoporučila nějakého dobrého zubaře. Keaton mu tedy dala telefonní číslo. Když na něj poté Wilson zavolal, zjistil, že se jedná o psychologa. (jezurka42)
  • Fotografie mladé těhotné Sybil (Diane Keaton), kterou dává Meredith (Sarah Jessica Parker) dalším členům rodiny, je skutečná fotografie mladé Diane Keaton. Ta však nikdy těhotná nebyla, a proto byla tato fotografie digitálně upravena. (jezurka42)

18.01.2006

Dne 16. ledna proběhlo v Los Angeles slavnostní udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Podle očekávání letos dominovalo drama o homosexuálních kovbojích Zkrocená hora,… (více)

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací… (více)