Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

lillien

Vztahové komedie o rozchodu jsou vždycky zábavnější, než romantické kýče o tom, jak se dva našli, aby se samou láskou ucvrlikali k svatbě a ošatce uchechtaných mimin. Samozřejmě, že toto nelze ani vzdáleně přirovnávat k brilantně mrazivým Roseovým. Už jen proto, že je tam v závěru patrná trochu moc okatá snaha o jakýsi laskavý smír , nicméně potěšilo mě narušení tradičního klišé, kdy se dva partneři trochu pohlásí, pozahýbají, aby si pak v závěrečném plačtivém happyendu zase padli do náruče jako osudová siamčata. Tohoto medu nás naštěstí tvůrci ušetřili, takže až na stagnující poslední třetinu se to rozhodně dá skousnout jako vcelku zdařilá oddechovka. Vaughn udržuje snesitelneou úroveň humoru, Anistonka je tak nějak na dekoraci, ale jako pár jsou celkem uvěřitelní. ()

ABLABLABLA

Dobré vtípky, dobré scénky, celý film je založen na ústřední dvojici perfektních komediálních herců Aniston a Vaughn, ale bohužel ani tito dva nedokážou z tohoto ohraného tématu vykouzlit více než 3*. Nerada tu frázi používám, ale prostě je to ta průměrná odpočinková romantická komedie, a ač se v tom někteří snaží najít víc, myslím, že hvězdičky můžou přidávat maximálně za oblíbenost herce/herečky. ()

MoiJe

Ako konverzacna komedia pekne. "Why would i would to do dishes?" je asi jedna z menej krkolomnych viet. Rozhodne nedoporucujem ludom co plne potrebuju titulky a pomalsie citaju:-)) Nechala som sa unasat, nepremyslala som (maximalne tak o analogii s mojim zovotom) a skvele som sa bavila. Velke minus za koniec. ()

Malarkey

Jak jsem se toho obával už kvůli různým recenzím a názorů řady lidí, tak jsem byl velmi příjemně překvapen. Vince Vaughn a Jennifer Aniston jsou perfektní dvojka a já doufal, že jim to nakonec vyjde. I když nejsem daleko od pravdy a oni se do sebe zahleděli více než dost a možná že se budou i brát. Film by se mohl srovnávat s Válkou Roseových, ale to by byla velká škoda, protože tento film je tak trochu něco jiného i když na stejné téma. Celkem dobře se na to koukalo a film příjemně a svižně ubíhal. Jsem rád, že se občas urodí celkem slušná komedie od skupiny Frat Pack a je dobře že si Vince k sobě přibrali. I když na to nevypadá je to komediální typ. ()

ajuska

Vcelku sympatický snímek, který příjemně uteče. Není to ani avizovaná komedie ani nějaké vztahové drama, je to tak něco uprostřed - chvílemi vtipný, chvílemi smutný příběh konce jednoho vztahu. Rozchod není špatná záležitost, ale také ničím nevyniká. A konec? Jakkoli to scénárista asi myslel dobře a chtěl se vyhnout šablonovitosti, na mě to působí tak nějak rozpačitě. Občas by člověk asi přeci jenom radši viděl klasické klišé než neurčité rozuzlení. ()

• Vince Vaughn musel kvůli roli zhubnout 13 kilogramů. (imro)
  • Gary (Vince Vaughn) si ve filmu hraje s PlayStation 2 a jeho oblíbené kousky jsou následující: Grand Theft Auto: San Andreas, Fight Night: Round 3 a Madden NFL 2006. (imro)
  • Původní závěr se nelíbil divákům na testovací projekci, a tak herci museli zpět před kameru. Podle zákulisních informací snímek nakonec nekončí příliš odlišně, jen se přepsalo několik scén. (imro)