Staří kamarádi z vysoké školy Danny a Carl se potkávají ve virtuální realitě své oblíbené počítačové hry. Z nočních dýchánků se ovšem vyklube něco nečekaného. (Netflix)

LachtanShows

Opět zase až moc aktuální ošemetné téma zobrazené v další povedené části jednoho z nejlepších seriálů současnosti. Musím zase absolutně ignorovat nechutné zvěsti po internetu, že jsme se dočkali ještě většího zklamání než v případě nedávno ukončeného GOT. Mě i přes velmi odvážnou pointu Striking Vipers bavilo celých 60 minut. ()

Trevor

Dvaja černošský priatelia, muži zažijú svoj najlepší sex v živote vo virtuálnej realite vo videohre a nevedia prísť nato, či sú homoklády. Nech je ako chce, politická korektnosť Hollywood ničí a ja k takýmto sračkám o tom, ako sa klátia dvaja kakaovníci aj keď jeden z nich je svojim spôsobom žena, o tom ako zoofilmý černoch kláti ľadového medveďa nebudem určite tolerantný. Už vôbec nie keď v tejto nacisticko-rasistickej epizóde nevystupuje ani jeden beloch muž (áno, mihnú sa dvaja kuchári). Dve vykradnuté epizódy (betatest,USS Callister) doplnené LGBT zápletkou nie sú odpad vďaka hudbe a úcte k sérii Tekken a Soul Calibur. A ak náhodou čsfd raz niekomu udelí titul za homofóba roka, budem nato pyšný. Nech žije rodina a zdravý rozum. ()

Lacike

Tempo tejto epizódy je strašne pomalé, ale to nie je hlavný problém. Tým pre mňa bola zápletka. Chápem, že existuje množstvo sexuálnych úchyliek, ktoré nepochopím a táto novo vymyslená patri k nim. Vôbec som sa nevedel vcítiť do situácie postáv a bolo mi jedno jak to skončí. Holt, ja som svojho najlepšieho kamaráta nikdy nechcel ošukať ani v hre ani v reály. 4/10. ()

easaque

+4* Pátá série Černého zrcadla začíná zajímavě, i když po prvním zkouknutí mě tento díl přišel průměrný. Donutil mě však o příběhu přemýšlet a s odstupem času mi přijde rozhodně zajímavý a poučný. Sexuální fantazie jsou opravdu často odlišné od reálných potřeb a navíc jeho pointa je docela průkopnická. Takže rozhodně stojí za pozornost. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

kwoky

Tenhle díl se mi trefil přesně do černého. Výborně je tu vykreslená lákavá virtuální realita i fádnost běžného života. A řeší se tu otázka, na kterou nikdo nedokáže odpovědět správně. Je virtuální nevěra skutečná nevěra? Dá se s tím vypořádat různě, jak ukazují tyto konkrétní postavy. Jen to mohlo být přece jen o kousek kratší. ()

• Podobný styl domů a oblečení naznačuje, že se epizoda odehrává na stejném místě a ve stejném čase jako epizoda Pád střemhlav (2016). (hansel97)
  • Epizoda se natáčela v brazilském São Paulu od 18. března do 18. dubna 2018. (IvcaSammet)
  • Hra, kterou dostane Danny (Anthony Mackie) jako dárek, je vyráběna společností TCKR. Jedná se o stejnou společnost, která stála za lékařským objevem umožňujícím cítit pacientovu bolest v epizodě Černé muzeum (2017). Stejná firma také vymyslela systém pro komatózní pacienty, který se používá v epizodě San Junipero (2016), kde se zkratka propašovala i do názvu baru Tucker's (bez samohlásek TCKR), ve kterém se dvě hlavní postavy pohybovaly. Firma se objevila také v epizodě Zkušební verze (2016), kde je zmíněna na obalu časopisu. (hansel97)