Osudový dotek 2

• USA The Butterfly Effect 2 (více)
všechny plakáty

Každý z nás zažil okamžik, kdy si přál změnit kousek minulosti. Napravit křivdu. Opravit omyl. Získat lásku... nebo moc. Co kdyby to opravdu šlo... Mladík Nick Larson (Eric Lively) objeví způsob, jak cestovat časem, a vrací se do minulosti, aby napravil chyby své i svých přátel. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou, což vede k fatálním důsledkům... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Torision

Jo, koukat se na to dá a nijak extra to nenudí. Ale to je fakt všechno. Pro někoho, kdo je namlsanej luxusóznim prvnim dílem a má aspoň poloviční požadavky na pokračování, to bude jednoznačně zklamanej. Herec v hlavní roli je neskutečně nepřesvědčivej, ostatní stěží průměrní. Scénář je dost špatnej, s prvním dílem až na cestování časem nemá společnýho zhola nic a neobsahuje nic, co bych nikdy předtím neviděl. No a režie? Myslim, že stačí kliknout na režiséra a bude vám to jasný. Člověk, co natočil Mortal Kombat 2 to nemůže nikdy dotáhnout daleko. ()

Malarkey

Od dvojek, na kterých se tvůrce snaží většinou vydělat díky kvalitní myšlence jedniček je dlouhé bezedné mračno mraků, kterým se pravidelně roztrhává pytel už nějaký ten pátek, jenže nutno podotknout, že tahle dvojka zas tak blbá na úkor ostatních filmů s dvojkou v názvu není. Na oko jsem byl dost zvědavý, co s tím autoři provedou a jak si s příběheme pohrajou. Nakonec zvolili jednoduší, ale za to účinnější metodu. Ačkoliv jsem čekal odrecitovaný stejný příběh jedničky akorát s někým jiným, překvapivě jsem dostal průměrný ale zato příjemný film, který si z hlavní myšlenky bere jen to nejdůležitější a dále to nijak závratně nerozvádí, nevysvětluje, prostě jen použije to důležité a díky tomu funguje. Herci na tom také nejsou zle, docela jsem si je během filmu oblíbil. Určitě jsem to čekal daleko horší, tohle mě vcelku i překvapilo, jen je na filmu nádherně vidět, jak těží z názvu jedničky, přitom s jedničkou má společnýho fakt jenom to cestování časem, přitom je to naprosto něco jiného. ()

-dRaGoN-

nevim jestli toto pokracovani nazvat velkym zklamanim, nebo jen utrousit dalo se to cekat. jde opravdu jen o volne pokracovani, ktere ma s originalem spolecny jen nazev, puvodni napad a nektere hudebni motivy a zvuky. bohuzel se nejedna o prequel jak bylo zpocatku pri oznameni druheho dilu uvadeno. celkove kdybyste tento film videli pod jinym nazvem reknete ze je to totalni becko, co delalo original perfektnim nebyl ani tak napad ale jeho brilantni zpracovani, v druhem dile je napad pouze zneuzit aby divaka nalakal na 90minut, bohuzel zadna jizda se nekona a zadny novy napad se neobjevi, zpracovani oproti originalu hraje treti ligu a zmena osudu hlavniho hrdiny probiha jen asi 20 vterinovym ziranim na fotku ktera se rozpohybuje, kamera rozhybe pozadim a trada..vse. pokud cekate nejaky zvrat nebo prekvapeni na konci doufate marne. :( ve filmu se vyskytuje i nekolik nelogicnosti a slabe vykony veskrz spatne vybranych hercu nepridaji take nic. mensi plus si zaslouzi erica durance ze smallvillu, takze je aspon trosku na co koukat, telo ma perfektni :)) ()

ajuska

Chabé pokračování, které působí spíše jako prachsprostý parazit na dřívějším díle téhož názvu. Naprosto tomu chybí atmosféra jedničky, příběh je nudnější a zároveň scénaristicky méně kontinuální a promyšlený, zatímco logické díry jsou tu mnohem nápadnější a otravnější, včetně občasného zcestného jednání hlavní postavy. Ať už se Vám první díl líbil nebo ne, dvojka za pozornost nestojí. ()

Chrustyn

Když jsem před lety viděl (pro mě neznámý) Osudový dotek hrozně se mi líbil. Film měl spád zajímavé nápady a dobré herce. Když jsem se dozvěděl, že vzniklo pokračování věděl jsem, že už to taková bomba nebude ale i tak jsem zariskoval a film zkusil. Ze začátku film vypadal celkem zajímavě a zasloužil by si pochvalu za to, že jde vlastní cestou a nesnaží se jen trapně kopírovat jeho předchůdce a cca v drůhé polovině filmu už jsem se začinal nudit a věděl jsem, že už mě film nepřekvapí. A taky, že ne. A konec mi připadal docela odfláknutý. ()

• Keď Julie fotografuje, tak je jasne viditeľné, že šošovka je zavretá, teda nemohla fotiť. (Greenpeacak)
  • Závěrečná scéna začíná totožně jako u prvního dílu Osudový dotek (2004), leteckým záběrem na Empire State Building. (Shakaar)
  • Celosvětová premiéra proběhla 10. srpna 2006 v Izraeli. (Varan)

Další dotek osudu

Další dotek osudu

17.01.2006

Efekt motýlích křídel časové smyčky v nízkorozpočtovém (13 mil. dolarů) snímku Osudový dotek vzbudil před dvěma lety velmi kladné reakce publika a celosvětové tržby 96 mil. byly pro producenty více… (více)