Reklama

Reklama

VOD (1)

Atraktivní filmový titul, který je určen širokému okruhu diváků. Ming, zlý vládce planety Mango chce zničit Zemi. Zarkov, vědec z NASA, požádá bájného Flashe Gordona, aby pomohl zachránit zemi. Uvidíme záhadnou a stále žádoucí Ornellu Muti po boku Maxe von Sydowa. Jde o jeden z nejdražších projektů v dějinách kinematografie. Sugestivní hudbu nahrála skupina Queen. (Film & Video Studio Prague)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (370)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

S odstupem času vypadá Flash Gordon jako celkem sympatická parodie - problémem zůstává, že jde o kouzlo nechtěného. Záměrem tvůrců jednoznačně bylo vzdát filmovou adaptací známé klasické komiksové předlohy hold starým sci fi příběhům. Kýčovité přeplácané dekorace a špatné triky jen zvýrazňují zastaralost a opotřebovanost námětu. Povrchní a od začátku do konce vykalkulovaný projekt, který se měl svézt na vlně popularity Star Wars, nezachránila ani výborná hudba Queen, charismatický Max von Sydow a půvabná Ornella Muti, pro kterou neúspěch snímku znamenal návrat do Evropy a konec snů o úspěšné kariéře v Hollywoodu. Celkový dojem 35 %. ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

Na Flashovi jsem vyrůstal, vždycky jsem si ho vyčíhal v programu ČT2 a královsky se bavil. Nicméně jak jsem rostl, z programové nabídky úplně zmizel a mně se ho podařilo sehnat až teď - kdy jsem si byl schopen vychutnat ty ostatní vtípky. Ano, i po patnácti letech jsem se královsky bavil. Je to sice šílená blbina, o jejíž umělecké kvalitě se ani nedá mluvit - ale je to neskutečně zábavná blbina, a to dovedu ocenit. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Kde jsou léta kdy tento film dávala čt2 a já se nemohl dočkat úvodních titulků stejně jako u Hvězdných válek. Čekal jsem a čekal mnohokrát a viděl toto dílo, které mě dříve úplně dostávalo, několikrát. Bohužel jsme nikdy neměl šanci si tento film natočit, ale o to více jsem se na něj těšil a vážím si ho. Písnička od Queen také není k zahození a o komiksu nemám ani páru. Škoda, že stáří je na Flashovi hodně poznat. ()

togaf 

všechny recenze uživatele

Záměrný humor s tím nezáměrným se mísí v tak absurdním koktejlu, že nevím co si o tomhle skvostu mám myslet. Proto dávám neutrální tři hvězdičky, podle nálady můžou spadnou na dvě (děsné triky, trapné dialogy a hnusný Sam J. Jones) nebo se vyšplhat na čtyři (děsně vtipné triky, trapně absurdní dialogy a hnusně roztomilý Sam J. Jones). A pak je tu polštářová bitka dvou polonahých krásek... ()

sidzej 

všechny recenze uživatele

Neskutočne uletené, eroticky ladené vesmírne sci-fi béčko. Kulisy, kostýmy a výprava sa nesú v úmyselne gýčovito farebnom prevedení. Herecké výkony a dialógy vzbudzujú úsmev na tvári. Rozpočtom sa však rozhodne nešetrilo a po dobrodružnej stránke filmu nemožno nič vyčítať. Hudba je tiež skvelá, rockove ódy skupiny Queen -"Flash aááááá" k tomuto filmu padnú perfektne, vrátane svadobného pochodu v závere z ktorého som už fakticky dostával kŕče, tak som sa rehotal. Podobne tupý, zábavný a bizarný guláš by v dnešnej dobe natočiť nešiel. Čo je v konečnom dôsledku veľká škoda. Guilty pleasure. 75% ()

Galerie (79)

Zajímavosti (38)

  • Sam J. Jones získal roli poté, co jej viděla tchýně Dino De Laurentiise v epizodě seriálu The Dating Game. (HellFire)

Související novinky

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

V požehnaném věku devadesáti let odešel britský režisér a scenárista Mike Hodges, znám především díky filmům jako Flash Gordon a Pomsta bratra. Informaci médiím předal filmařův kolega a dlouholetý… (více)

Zemřel herec Max von Sydow

Zemřel herec Max von Sydow

09.03.2020

Ve věku 90 let zemřel legendární herec Max von Sydow. Sydow se narodil ve Švédsku, významnou část svého života však strávil ve Francii. Významně spolupracoval například s režisérem Ingmarem Bergmanem… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Mohli jsme to předpokládat, teprve minulý týden se to však stalo oficiální. Po propadácích typu X-Men: Dark Phoenix se studio Disney rozhodlo zaříznout drtivou většinu chystaných snímků od studia… (více)

Reklama

Reklama