xenopus

Někdo říká, že nezaujme ani neurazí, ale podle mého zaujme, ale také urazí. Zaujme věrohodné ztvárnění stereotypů rodinného života i rodinné dovolené (se vším, co s tím v případě, že se odehrává v Chorvatsku, patří) a většina hereckých výkonů, urazí už od poslechu blbá Kocurová a až trapně jednoduché minizápletky a příběhy a (tím pádem) očekávatelná rozuzlení. Ve výsledku hodně rozporuplný film, za příjemnou atmosféru ale půl hvězdy nahoru, takže silné 3*. ()

ANTYCHRYST

Parádní, nenáročná, letní komedie o tom našem Čecháčkovství :) klasická rodinka s dětmi a batohem konzerv, filmová sexy blbka Pamela a sličná Kristýna Leichtová, parádní Bob Klepl, kterej se sklenky nebojí, skvělá nosatá Polívková, Karel atd.... Krausův filmovej song Nevinnnná se také povedl. Pro mě plnej počet hvězdiček a pořádí na Top pozicích České komedie. Slečno Irmičko ..... Karle není to mocc... a vetřelce druhej díl.... hlášek tu je opravdu hojně :) ()

smajly

Není to tak hrozné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pitoreskní skupinu českých autobusových cestovatelů do Jugošky vystihl Vejdělek celkem věrně. Salvy smíchu se však ani přinejmenším nedostavily. Líbila se mi Polívková a Holubová...a taky hnědé podšálky Miroslava Krobota. Jinak nemám nic, co bych pochválil, ale asi ani nic, co by si nutně zasloužilo výtku. V porovnání s ostatními filmy podobného ražení z naší tvorby to ještě dopadlo dobře, na takových 55%. ()

Doomer

2* ale vlastně vůbec nevím za co, asi se mi film trefil nějak do momentální nálady něčeho odpočinkového kde se v podstatě skoro nic neděje, prostě češi na dovolené :-D ()

Rattlehead odpad!

Díky tomuto filmu a přečtení mnohých zdejších spokojených komentářů jsem najednou tak nějak lépe smířený s tím, že nás zřejmě co nevidět smete muslimská vlna. Něco tak jednoduchého, nízkého a úchylného, jako je současná západoevropská civilizace, si skutečně nezaslouží přežít. Přitom vím, že ne všichni jsou primitivové a úchylové, jenomže čím více podobných filmů bude vznikat, tím více primitivů a úchylů si tu vychováme. Na tohle by měli myslet všichni ti magoři, co dnes točí filmy nebo píšou knihy. ()

TaNya_

Ironická komedie s hromadou známých a dokola omílaných scén, která ovšem neomrzí. Předlohu sem nečetla, takže posoudit kvalitu v tomto směru nemůžu, ale určitě oceňuji narážky na typické češství - od Viewegha by to sedělo ;). Přidávám osobní zkušenost: už třetím rokem po sobě potkávám v červenci v jižních Čechách představitele ''toho divnýho s potápěčskýma brejlama'' Martina Pechláta naprosto nezávisle a náhodně. Pokaždé jej vídáme s početnou rodinou a přáteli a jako cyklistu na výpravě. ()

Martin1979

Po letech jsem tento film zahlédl o víkendu v televizi a musím říct, že to je fakt neuvěřitelná blbost. Ale za kozy Leichtové si to zaslouží hvězdičku. ()

Scraffy

Uf, tak to som ani nečakal, ale je z toho dosť trápna komédia, ktorá nemá takmer nič ponúknuť. Nejaké vtipy sa tam síce nájdu, ale prevláda trápnosť. ()

nenet

Michal Viewegh se spousty věcí nebojí a to z něj dělá na poli naší literatury tak trochu osamělého jezdce. Jeho příběhy jsou svojí upřímností českému člověku velmi blízké, ale místy taky až kousavě dotěrné. A atmosféra Účastníků zájezdu je přesně tak rozpolcená, složená z barevných střípků životů různých lidí, kteří se sešli na společné dovolené. I přes určitou nadsázku to zdaleka není pouze komedie, některé situace velice nevybíravě zasáhnou citlivá místa a donutí k zamyšlení. Velmi solidní český film. ()

PlysovyMacko

Atmosfera je ako dovolenka v Bulharsku. Vsetky postavy su karikatury, ktore ziju svoje mikropribehy. Niektore su vylozene trapne ( chlapec, co si mysli, ze je teply ).  Uvod a predstavovanie slubuju viac vtipnych scenok zo zivota, ale ako sa film vyvija dalej, je to slabsie a slabsie. Najnormalnejsia a najsympatickejsia postava je mlada Polivkova (je nad vecou), ktora mi vobec nepripada ako taka sereda, aby jej to pripominali rodicia aj muzi. Najviac sa mi pacila pesnicka na konci. ()

unrocker

Viewega zrovna nemusím ale u tohoto příběhu mmi nezbude nic jiného než říci že se mu povedl, sice je to taková slátanina různých vtipných situací asi jako rafťáci, ale účelem komedie je pobavit a tato komedie mě velice mile pobavila což hodnotím celkem vysoce!!! :) ()

pohodaman

Účastníci mě velmi mile překvapili.. opravdu jsem se bavil. Ačkoliv vtip navazuje na vtip, neni to křeč, je to přirozené.. Škoda jen, že Pavel Liška byl pořád stejný, jak ho známe z jeho předchozích rolí.. Umí hrát také jinak?? ()

Pitr_Pan

Rozhodně nejlepší Vieweghovská adaptace. Navzdory místy až schematickému scénáři (nesmyslné dialogy, stereotypní zobrazení dobrého českého průměru) film místy překvapuje poctivě natočenými komediálními scénami. Vejdělkovi se dokonce podařilo i vyjádřit jemnou melancholii provázející dočasné lidské pospolitosti, které se knize zoufale nedostává. Nenáročný film pro nenáročného diváka. ()

Hydr0gen

Účastníci byli překvapivě vtipní, ale mně osobně dost srážely zážitek z filmu různé "rozpačité" scény (kluk a jeho orientace, "potápěč"), které jsem cítil jako na hranici a zajímalo by mě, jako má film přístupnost. Jinak občas křečovité herecké výkony i nerealistické dialogy a zápletky asi netřeba zmiňovat...6/10 ()

Hank

Od začátku film balancuáje mezi odpad a dvě(tři) hvězdičky a čím se blíží konec tím to jde dolů...mít o půl hodiny méně nikdo by se nezlobil a aspoň by to mělo trochu odpich, takhle se začátek a konec táhne a film pomalu spěje do nudné agónie, kdy se všichni vyspí se všema a Jitka Kocurová ukáže kozy....takže nakonec za ty kozy 2* ()

dobbin

Nepovedená česká komedie založená na situačním humoru, který je tu trapný, tu zábavný. Jako celek to působí nekoherentně a spíš nudně, bez nějakého většího vyznění. Přehlídka rádoby typických českých charakterů je také vcelku trapná a postavy samotné vám k srdci těžko přirostou. Skutečně velmi málo dobrých hlášek a situací k zapamatování nestačí. ()

mdduch odpad!

Tento film bych rozhodně nenazval komedií neboť je naprosto nevtipný... Jediná vtipná scéna je když Liška s Krobotem mluví o podšálcích a to je na téměř dvouhodinový film setsakra málo. Výkon Anny Polívkové snad ani nebudu komentovat, to je prostě naprostá neherečka, navíc těžce nesympatická. U Kocurové člověk přemýšlí jestli je to opravdu jen její role nebo prostě hraje jen sebe, ale její grimasy, rádoby herecké, hrůza. Skutečně nevím co bych dodal, snad jen ať si de Vejdělek dělat vejdělek v něčem jiném než ve filmařině... ()