Let číslo 93 aerolinek United Airlines startoval kvůli čekání na ranveji o něco později. Když letadlo dosáhlo letové výšky, už byly dostupné zprávy o unesených letadlech. Piloti dostali textovou zprávu: "Pozor na vpád do kokpitu, dvě letadla narazila do Světového obchodního centra." O chvilku později do kokpitu vtrhli únosci, z rádia se ozvalo dvakrát Mayday, pak se řízení zmocnil únosce. Pravděpodobným cílem letadla měl být důležitý objekt ve Washingtonu, spekuluje se o sídle Kongresu nebo Bílém domě. Pasažéři uneseného boeingu se telefonicky spojili s policií, linkou United Airlines i svými blízkými na zemi. Dozvěděli se o únosech letadel a jejich nárazech do budovy Světového obchodního centra. Podle rekonstrukce událostí se pak pasažéři odhodlali k odporu. (TV Nova)

Pupidyk

Může se zdát, že je první polovina filmu ucházející, ale Greengrass asi chtěl postupně navodit tíživou atmosféru ke snímku který s vámi na konci bude házet, jako letadlo v turbulencích. Když jsem seděl v poloprázdném kině, ve vypjatých scénách jsem mohl pozorovat jak se celý sál vlní jak hladina jezera v bouřce. Ten film vás tak tlačí, že nevydržíte klidně sedět v sedadle. Po odchodu z kina jsem měl trochu rozklepaná kolena a napadlo mně že by vůbec neškodilo, kdyby všechny podobné filmy podle skutečných událostí točil Greengrass... S Limou jsem zažíval stejný kardiační šok, akorát čelist mám vlastní. ()

Vertigo666

Film má pomalejší rozjezd, ale potom se změní v takovou děsivou jízdu "reality", že to snad není možný. K tomuhle filmu můžu napsat už jen jediný...je to síla. ()

Spock

Hraný dokument, který se snaží co nejautentičtěji divákovi přiblížit tragické události ze dne 11.září 2001. Nejde tady o výkony herců, ale zejména o plíživou atmosféru gradovaného napětí, poplašných zpráv a zejména údivu. Člověk se postupně noří do probíhajícího děje, který jej nechce pustit. Zejména atmosféra v letadle před útokem pasažérů na únosce je tísnivá až k nevydržení. Byl jsem jako na trní a čekal kdy to přijde. Nepochybuji o tom, že se film snažil o co největší autentičnost, tato snaha nakonec nevyzněla na prázdno a mě nezbývá než dát pět hvězdiček. Klobouk dolů nad tím jak se režisérovi podařilo poskládat jednotlivé momenty a místa probíhajících událostí dohromady. Obraz nemohoucnosti náhodných účastníků oné tragédie je téměř dokonalý. ()

homerr

4 hvězdy za strhující závěr, ten opravdu stál za to, ale proč tak dlouhé záběry o ničem z věží a velitelství armády??? ()

cross

Paul Greengrass je režisérský bůh...vždyť jeho filmy nastartovaly zcela novou vlnu akčního žánru... Co mu ale jde nejlépe jsou polodokumentární koláže skutečných událostí. A United 93 je toho opět zářivým důkazem. Film který vás zatlačí do sedačky a přitom vám uváže pomalu stahující se smyčku kolem krku. Totální nášup emocí, napětí a pocitů, se skvělou kamerou i funkční hudbou. O síle tohoto filmu svědčí už jen to, že víte co bude následovat a jak film dopadne, ale v nitru prostě nepřestáváte doufat a napnutí jak struna si říkáte : co kdyby...Mistrovské dílo! ()

Pražák

Sugestivní. Chaos, boj o život, země, náraz, tma. Jeden z filmových okamžiků, který vám navždy uvíznou v paměti. ()

Elisebah

Film je to pěkný, pokud se vůbec u takovéhoto námětu k filmu dá říct, že je to pěkné. Je to moc hezky ztvárněné, slouží to jako dobrá rekonstrukce toho, co se asi dělo v letadle při tomot letu. Když jsem na to koukala prvně, říkala jsem si, škoda, že se lidé nezvbouřili o pár minut dříve, možná by se jim podařilo se zachránit, ale kdo ví. Jen ten dabing to kazí. Je dost nepovedený, hodně chaotický a filmu to hodně ubírá. ()

toyrider

Přestože jsem věděl, jak let č. 93 skončí, sotva jsem dýchal.A když pak pasažéři začali svou vzpouru, málem to se mnou seklo.Čtyři a půl. ()

Myrreczech

Pocta hrdinům, kteří se nebáli postavit se teroristům a zachránit si životy. Každou scénu jsem hltal jako oblíbené jídlo a stále jsem čekal na přídavky. Těch se mi dostávalo celých dokonalých 110 minut a v závěrečných popiscích skutečných událostí tohoto osudového dne sem si teprv uvědomil celý význam snímku. Ještě 5 minut po nich sem s otevřenou pusou koukal do titulků a přebíral si celý film v hlavě znovu a znovu. Ještě žádný film na mě neudělal takový dojem jako tento ()

Lukyn007

Excelentní snímek. I když vim, jak to dopadne, tak mě ten závěr neuvěřitelně pohltil. Skvěle natočeno. Kam se hrabe WTC od O. Stonea. ()

Narya89

Dva důvody, proč tento snímek tak moc působí - skutečné události a boj o holý život. Pohled na terorismus tak trochu z jiné stránky, přímo uvnitř letadla. Hodně se mi líbilo i doplnění o sledování událostí zpoza letectva a armády, které skvěle dokreslily celkovou atmosféru paniky a realističnosti. V situacích jako je tahle se ukázala lidská bezmocnost, ale zároveň neuvěřitelná touha po životě, která se naplno projeví až ve chvílích, kdy hrozí, že o něj přijdeme. Ačkoliv se konec dal předpokládat, doufala jsem a prožívala každou chvíli s letem č.93, a tak to má v ideálním případě vypadat. ()

Kosmik 1

Když nad tím tak přemýšlím, takhle realistický a živý film jsem snad ještě neviděl. První hodina (přibližně) probíhá ještě celkem v poklidu. Ale od chvíle, kdy se únosci zmocní United 93, tak už jen běhá mráz po zádech, zatajuje se dech a místy jsem se přistihl, že ani nedýchám a skoro ani nemrkám a že v hlavě to šrotuje na plné obrátky. Takhle silný zážitek po shlédnutí filmu se nemívá zrovna příliš často. Deprimující a smutný film, díky němuž si můžete udělat reálnou představu o tom, jak to na palubě letu 93 skutečně probíhalo. Nervózní a mrazivý snímek, kde se na konci dostaví psychické vyčerpání a bezmoc, což Vám pak jen tak rychle nedá spát. 95% ()

wenca

Po shlédnutí filmu mě překvapilo tak vysoké hodnocení, nechápu proč, film byl nesktečná slátanina do kola opakujících se keců, křiků mezi lidma, bez žádné charakteristické postavy, snad až na jednoho teroristu. Byla to nuda, byla to blbost, jestli se to takhle stalo nebo ne tu nebudu rozebírat, ten film byl stvořenej jako propagace a za účelem získat prachy na známém tématu. Dvě hvězdy za snahu. ()

D28

Maximum inak výnimočnému filmu nedám len preto, lebo som v priamom prenose - síce len v telke na CNN - videla naraziť 2.lietadlo do veže a tie pocity ťažko prekoná akýkoľvek hraný film. ()

venca163

Byl jsem sice nejprve zklamanej, jak úzkej záběr to má, ale to platí vlastně o všech dosavadních filemech o 9/11 (bohužel ještě nikdo nenatočil pořádnou parádu, od výcvikovejch táborů, přes letadla, k situaci ve dvojčatech). Let č. 93 je prostě mrazivej snímek, kterej má (na rozdíl od mdlýho pokusu s N. Cagem) co říct na mnoha frontách. Závěr je neskutečnej, jedna z nejsilnějších filmových scén vůbec! Po druhym zhlédnutí s 5 ***** neváham už ani chvíli! (95%) ()

Autogram

Vieme presne, ako to skončí, a predsa je to napínavé viac ako iné thrillery. Napriek nedostatku dôkazov, prípadne pri nadmiere ich ututlávania, aj najväčší skeptik môže pripustiť, že takto to kľudne mohlo byť (ak pád lietadla spôsobili ľudia v ňom). Ďakujem tvorcom, že sa vyhli americkým vlajkám a podobný klišé a tiež nezabŕdli do problematickej sféry politického pozadia útokov a sústredili sa iba na let a jeho pasažierov. Škoda tej prvej polovice, kde sa dookola opakujú rovnaké scény až do omrzenia. ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

26.10.2014

Noční můra s DiCapriem

Noční můra s DiCapriem

12.09.2014

Britský režisér Paul Greengrass s oblibou rekonstruuje skutečné události. A po Krvavé neděli, Letu číslo 93 nebo loňském Kapitánu Phillipsovi si našel další projekt, s nímž se ohlédne do minulosti.… (více)

Greengrassův neuvěřitelný špión

Greengrassův neuvěřitelný špión