Lewis je geniální kluk z dětského domova se zálibou v šikovných technických vymoženostech. Během jedné schůzky s potencionálními adoptivními rodiči jim chce předvést jeden ze svých přístrojů. Ten se ale rozbije a rodiče si Lewise nakonec nevezmou. Proto se rozhodne sestrojit přístroj pro vybavování vzpomínek, aby ze své paměti dostal podobu své maminky a mohl konečně zjistit, jak vypadala, což by mu pomohlo ji najít. Jeho nezdolné hledání jej jednoho dne zavede na místo, které by si nedokázal představit ani v nejdivočejších snech - do budoucnosti, kde už termín "nemožné" dávno zmizel ze slovníku. Když se Lewis setká s podivným cizincem jménem Wilbur Robinson, čeká jej nejen fantastická cesta časoprostorem, ale také setkání s rodinou Robinsonových. (TV Nova)

Fingon

Chaotické. Extrémně přeplácané a předvídatelné. Addamsova... tedy pardon Robinsonova rodinka až příliš trhlá. První polovina prakticky nekoukatelná. Ale zbytek... mě potěšil. I když to ještě během premiéry nebylo vidět, studio Disney se pomalu vyhrabává ze srabu, snad ta anexe Lasseterem přece jen nebyla ke škodě... ()

rozbris

Walt Disney co to jako mělo být, to jsi nás chtělo nas*** :-) Rodiče se u toho zabijí a ději zblázní!!! Začátek je dobrý dost ale pak to s tím šasoprostorem a rodinou "bláznivou rodinou" abych byl přesnější to už je trochu přehnané, jste byli na drogách ne??!!! A další ta scéna s buřinkou to má být parodie na co?? Polepšete se a promluvte si do duše, nedivím se že jsou děti více agresivní, po tomhle... ()

farfalla

47. animovaný, průměrný film ze studia Walta Disneyho. Úmysl nebyl špatný. Pod heslem ´Keep Moving Forward!´ se dětem mělo vysvětlit, aby se nevzdávaly a pokračovaly ve svém započatém úsilí. Postavy však vypadají jako převzaté z jiných animáků, a tak divák spíše přemýšlí, kde je už viděl, než aby se zamýšlel nad poselstvím. Také děj je trochu příliš napumpovaný. Místy to vypadá, že scénáristé a animátoři při své práci cucali vysoce toxické tužtičky a barvičky. ()

BluT

Fakt hroznej animák. Ani jeden charakter nebyl ničím zajímavej a přestože cestování v čase je supr nosný téma, tady to prostě nefunguje. Myslim, že v Disney můžou bejt rádi, že se jim vrátily prachy, protože to je dle mýho totální propadák. Dvě hvězdy dávám snad jen proto, že ta animace nebyla špatná (ale s úplně top filmy tipu Shrek nebo Ice Age se rovnat nemůže) a nakonec to mělo i jakous takous pointu a poučení pro děti. 30% edit 12.03.2012 Po nějakém času snižuju hodnocení ještě o jednu hvězdu. Bylo to prostě fakt špatný. Vážně. ()

Slartibarkfast

Roztomilá animovaná komedie rodinného ražení, avšak spíše pro mladší diváky. Pokulhávající animace, malinko trapné dialogy a nepříliš zajímavý příběh. Paradoxní rozuzlení časoprostorových machinací se mi naopak líbilo, ač mohlo býti více promyšleno. Nicméně je to jedna z nejslabších kreslených záležitostí, které jsem za poslední roky viděl a nemohu jinak. Na Disneyovku celkem propadák.. 60% ()

• Slogan firmy dospelého Lewisa Robinsona - "Choď stále dopredu" (Keep moving forward) - bol zároveň životným krédom Walta Disneyho. (Smok)
  • Jim Carrey si mohl během přípravy filmu vybrat, zda chce dabovat Bowlera, nebo hrát ve snímku 23 (r. Joel Schumacher, 2007). Rozhodl se pro druhou možnost. (imro)
  • V originálním znění původně Wilbura namluvil Daniel Hansen už před více než pěti lety. Když se později prováděly změny, musel do studia přijít mladší hlas Jordana Frye. (imro)