Najväčšie kriminálne prípady Slovenska

Slovensko, 2006, 15 h 20 min (Minutáž: 24–27 min)

Boli ich desaťtisíce. Od drobných prečinov až po tie najhroznejšie zločiny. Z toho množstva prípadov je však iba niekoľko takých, ktoré si zapamätali celé generácie. Súčasný pohľad na dvadsaťštyri najznámejších kriminálnych prípadov na Slovensku očami expertov, vyšetrovateľov, aj pôvodných svedkov. Tušili by ste napríklad, že v čase najhlbšieho komunizmu hrozil našej krajine teroristický útok priamo z Ministerstva spravodlivosti? Spomínate si ešte na krvavú vzburu väzňov v Leopoldove a ešte stále vám vlasy dupkom vstvávajú pri zmienke Causa Čubírková? Pôvodný dokumentárny seriál Slovenskej televízie vás v nasledujúpcich týždňoch oboznámi o tom najzaujímavejšom z policajných spisov...
Jednotlivé časti:  1.-Vietnamský masaker
32.-Vražda v nočnom parku
33.-Rozsudok smrť
34.-Vinný, nevinný
35.-Zrodený zabíjať
36.-Neobjasnená smrť kurtizány (oficiální text distributora)

Marek1991

Tento dokumentárny seriál ma milo prekvapil, bol dosť odborný a podal veľa informácií, ale zopárkrát mi nepriniesol úplne to, čo by som chcel a bol aj diskutabilný, ale inak fakty, príbehy a aj komentátor Maštalír skvelo doplnili nápad a túto problematiku. Do tohto som sa vedel zapozerať a mal som zimomriavky. ()

nunka

Zimomriavkovo a zážitkovo spracovaná realita z forenzného zákulisia, ktorú nemôžem pozerať inak ako so zatvorenými očami. Jeden z minimálneho mála odborných dokumentov zo slovenskej produkcie! Ochutnávky z histórie kriminalistiky výborným spôsobom komentujú fundované psychologické stálice, dlhoročne sa vŕtajúce vo forenzno-expertíznej problematike. Silno odporúčam, vhodné však len pre silné žalúdky. ()

hous.enka

Hlas Tomáše Maštalíra naprosto perfektně zapadá do konceptu tohohle pořadu. Oceňuji, jak hluboko se filmaři při jednotlivých dílech ponořili: rekonstrukce zločinu, soudní znalci, psychologové, dobové záběry, spousta fotek, při kterých vás bude mrazit. Některé díly jsou opravdu hodně silné kafe (Smrt bezdomovců, Meda, Případ Kaplná, Škrtič žen...). Doporučuji nesledovat ve tmě a o samotě. ()

Kapybara

Vydařený seriál, některé záběry jsem měla před očima celý den a bylo mně z nich patřičně blivno. Avšak i přes značnou drastičnost se na to dá koukat, nejsem nijak silná povaha, horory nesnáším, ale tohle jsem zvládla bez větších problémů. Slováci se vytáhli. Něco podobného nám v Čechách chybí, materiálu by tu bylo dost... Jediné, co mi na seriálu vadí, že v něm není řečeno trochu víc o minulosti pachatelů a jejich obětí. Taky nahrané rekonstrukce mi občas připadají trochu neobjektivní (např. díl o vraždícím novináři - vypovídala proti němu jeho přítelkyně - spolupachatelka - rekonstrukce očividně vychází z jejího doznání a ona je v ní vykreslena spíše jako oběť, přinucená spáchat svým přítelem to, co sama udělat nechtěla - tomu se dost těžko věří... asistenci při vraždě si člověk už fest rozmyslí, pokud není úplný magor a ona asi takový charakter, jak ji tam vykreslují, přece jen nebyla...) ()

ghatos

Souhlasím s panem Hnědým. Jsou všude a není úniku. Totálně autentický, nemilosrdný, brutální a hlavně pravdivý rekonstrukční seriál o nejtěžších zločinech na Slovensku. Divák si z toho může vzít i některé užitečné informace. Třeba to, že téměř vždy hraje nějakou roli alkohol a zpravidla bývá spouštěčem nejhorších zvěrstev. Opakuji si i rizikové vzorce chování, nebezpečné místa, nepozornost či nevšímavost okolí. To však nemůže kolikrát zabránit NÁHODĚ - OSUDU, kdy oběť prostě nemá šanci. 95%. PS: Zrušení trestu smrti po roce 1989 je fatální chybou korespondující s Havlou filozofií. Jak to vypadá v praxi, když politik má vliv a neumí s ním nakládat dokazuje Leopoldovská vzpoura (22. díl). ()

• V epizóde sa míňajú viaceré zdroje. Ten seriálový zobrazuje incident tak, že vrah Somora vyzve stopárky, aby sa tvárou otočili k pravým dverám auta, následne im zviaže ruky, jednu zvalí na zem a druhú sa pokúsi znásilniť. Dievča sa ale vyslobodí a zaútočí na Somoru. Dochádza k potýčke, počas ktorej Somora obe dobodá a následne ubije montážnym kľúčom. Jednu očistí od krvi a znásilní. Podľa zdroja "kriminalistika.eu" dochádza k incidentu inak, Somora si má počkať, kým stopárky nezaspia, aby zobral do ruky masívny uťahovací kľúč, po upadnutí do bezvedomia - nôž a vykonať spomínaný akt. (AxelWers)
  • Po svojej prvej vražde sa Slovák sám prihlásil na polícii za čo bol odsúdený na 15 rokov. Vzhľadom na kladné správanie počas výkonu trestu bol prepustený už po odsedení si 2/3 trestu. Po prepustení sa jeho vražedné chute opäť prebudili. (Patrik200s)