Reklama

Reklama

Sběratelé kostí

(seriál)
Trailer 2
Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Hart Hanson

Režie:

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (více)

Hrají:

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (více)
(další profese)

Série(12) / Epizody(245)

Doktorka Temperance Brennanová je vysoce kvalifikovaná forenzní antropoložka, která pracuje v Jeffersonově institutu a kromě toho píše romány. Když selžou standardní metody identifikace těla, když jsou ostatky tak silně rozložené, spálené nebo zničené, že to kriminalisté vzdají, orgány činné v trestním řízení povolávají Brennanovou a spoléhají na její nadpřirozenou schopnost číst stopy zanechané v kostech oběti. Většina orgánů činných v trestním řízení si nedokáže poradit s inteligencí Brennanové, její touhou po pravdě ani s tím, jak se bezhlavě vrhá do každého vyšetřování. Zvláštní agent FBI Seeley Booth je výjimkou. Bývalý armádní ostřelovač Booth nedůvěřuje vědě a vědcům, „šilhavcům“, jak jim říká, kteří se, když jde o řešení zločinů, zabývají fyzickými důkazy. Ale ani on nemůže popřít, že kombinace jeho sociální inteligence a vědeckého důvtipu Brennanové z nich dělá skvělý tým. (Disney+)

(více)

Videa (243)

Trailer 2

Recenze (423)

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

I don´t know what that means. Výborná hláškovacia kriminálka, špecifickým vzťahom k postavám vymykajúca sa väčšine zvyšnej produkcie, len musíte pretrpieť slabšie začiatky typické skôr pre seriály 90tych rokov. Až také zlé to samozrejme nie je, ale divákovi ktorý si na tento žáner nepotrpí (napríklad ja) ponúka spočiatku málo invencie a to aj napriek originálnym kriminálnym postupom. Neskôr dej našťastie prepne na iné obrátky a v momente, keď si vytvoríte vzťah k ústrednej dvojici, máte vyhraté. Brennanová a Booth sú totiž zrejme najsympatickejší pár vyšetrovateľov za riadne dlhý čas a akonáhle si vás získajú naplno, už vás nepustia. Viacmenej. 70% ()

ing.Frosty 

všechny recenze uživatele

Samotné vyšetřování je kolikrát dost přitažené za vlasy. Co je ovšem na tomhle seriálů dokonalé je vzájemné pošťuchování mezi hlavními postavami. Všechny drobné i větší emocionální prožitky sem už dlouho v žádném seriálu nezažil (pravda nemám toho tolik nakoukáno :-) Je fajn vědět, že hlavní hrdinové jsou taky jenom lidi a ne dokonale myslící stroje jako v CSI, která je oproti tomuhle chladná jak psí pr***. ()

Reklama

Ilicka 

všechny recenze uživatele

(27.2.2007)Zatím je to slibně rozehráno, lepší díly se střídají s horšími, morbidní humor často hraničí s nechutností, proto je asi tak zábavný. Dějová linka odhalující minulost Brennenové se zatím příjemně spojuje v náznacích. Nesleduji CSI, proto nemůžu posoudit, nakolik Bones Csi kopírují. (3,5,2007) Začíná to tak trochu více upadat do stereotypu a asi by to potřebovalo nějak oživit. ()

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Obsahuje spoilery! Kvalitativně byly Kosti na výši až do konce šesté série. Pak přišlo Kůstčino otěhotnění a veškerá chemie mezi ní a Boothem šla jednoduše do kopru. S počátkem série osmé navíc hormony zjevně přemohly i scénáristy. Kůstčina asociálnost a neporozumění citům ostatních už nevyzní věrohodně, ze sympatické vševědky se stává nafoukaná šprtka. Opakují se náboženské motivy a apely na rodinné hodnoty, což je jen mírně řečeno otravné. Předvídatelnost se navíc drží nejen B&B linie, ale i kriminálních případů. Ze zábavné a jiskřící podívané se stala emoční selanka vhodná tak do Rosamundy Pilcher. Doufám, že devátá série bude poslední. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tou zásadnou výhodou tohto seriálu v porovnaní so záplavou ďalších x krimi seriálov sú skutočne sympatickí vyšetrovatelia, ako ústredná dvojka, tak aj všetci ich spolupracovníci. Poteší aj ZZ topák ako otec jednej z pekných vyšetrovateliek. Ludia sa vlastne na tieto seriáli nepozerajú kvôli prípadom, ale hlavne kvôli ich sympatiám k vyšetrovatelom a ich vzájomnému podpichovaniu. Boreanaz hral myslím v klipe od Dido White flag. ()

Galerie (3 029)

Zajímavosti (74)

  • V epizodě Mrtvý v časové schránce (2007) Booth (David Boreanaz) před Temperance (Emily Deschanel) říká, že byl sportovec (americký fotbalista). V této epizodě se Booth zmiňuje, že byl sportovec, a Temperance položí překvapivě otázku, zda byl sportovec. Jak ale víme z epizody Mrtvý v časové schránce, Temperance věděla velmi dobře, že Booth byl sportovec a rozhodně by neměla být tak překvapená. (PatrikP4)

Související novinky

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (více)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook

02.02.2021

V požehnaném věku 95 let odešel 23. ledna americký herec nominovaný na Oscara, Hal Holbrook. Zprávu včera předala deníku New York Times jeho osobní asistentka Joyce Cohen. Holbrook se narodil se v… (více)

Reklama

Reklama