Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 90
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

sokiss

"its gonna be legen... wait for it... dary"... tak tahle věta zaznívá skoro v každé epizodě a řekla bych, že naprosto vystihuje tenhle seriál... Když jsem o tomhle seriálu poprvé slyšela (samé chvály), tak jsem si říkala, že nic lepšího než Přátelé už neuvidím... a vida! Přátelé mají konkurenta! A to jsem si říkala, že další seriál s námětem: osudy partičky přátel z New Yorku bude trapné klišé. ()

Mukunda

Vynikající seriál, alespoň v prvních sériích. Bohužel, jak jde čas, tak kvalita klesá a v současnosti sleduji spíše ze zvyku. Pořád se jedná o nadprůměrný seriál, špička to ale není. Šestá série je první, kde nemám až na jeden či dva díly potřebu shlédnout znovu. Dle mého názoru tomu nejvíce podráží nohy rámec, který to má, totiž Tedovo hledání matky. Co se ze začátku zdálo být obrovské plus proti ostatním seriálům podobného ražení se s postupem času stává slabinou, Ted je se svým hledáním nejprve sympatie vzbuzující, posléze soucit vzbuzující, až konečně úsměv vzbuzující postavičkou, což je pochopitelně škoda. EDIT: Tak to konečně skončilo. Poslední série jako by ani nebyly o tom, že Ted hledá matku. Teze, že to člověk sledoval spíše ze zvyku zůstává. A konec, no... Konce podobných seriálů jsou vždy obtížné, toto šlo ale zvládnout lépe. Takhle zůstává pocit, že to vyprávění doopravdy bylo k ničemu. ()

zekkx

Původně asi mělo jít o onemanshow, když jde především o člověka, který hledá svého dokonalého protějška. Při castingu nejspíš ale ještě netušili, že člověkem, který si seriál "přivlastní" bude postava vedlejší. Ano, na mysli mám Barneyho, bez kterého by se seriál nejspíš dávno propadl do těžkého průměru. Kvalita jednotlivých řad postupně klesá tím, jak scénáristé seriál protahují za účelem co největšího zisku. Ovšem v každé řadě se najdou i slušné kousky a v poslední době i zajímaví herci (zj. Jorge Garcia, Jennifer Morrison). Doufám, že pětihvězdičkové hodnocení nebudu muset kvůli dalším sériím snížit.. ()

karinakari

Jelikož se řadím mezi největší fanoušky komediálních seriálů, nejsem z HIMYM tak odvařená jako ostatní. Pro mě je to jednoduše lepší průměr. Samozřejmě, jak která série. Jenže jelikož má HIMYM už 7. sérií, je jasné, že to co bylo vtipné, už vtipné vůbec není a plno lidí na něj kouká pouze a jen ze zvyku. Například Barney je už naprosto vyčpělý. Ale já chci opravdu vědět, jak to dopadne, a kdo sakra je TA MATKA, takže sleduji dál a dál. Občas mě nové díly mile překvapí a párkrát se od srdce zasměji, ale už se to nestává tak často jako v prvních 4 sériích. ()

studo

Po troch sériach som si hovoril, že tento seriál bude legen... No po odvysielaní ďalších troch sérií musím hviezdy zraziť a zároveň ostať na dvoch. Po tom čo Ted na začiatku série začal čo i len premýšľať, že ešte niečo medzi ním a Robin je, som to vypol a už to viac pozerať nebudem...Škoda, Barney bol si klasa ()

VerenaLord

Měsíce jsem odolávala tomuto novému seriálovému fenoménu a nakonec se nechala přemluvit ke shlédnutí prvních pár dílů a byla jsem velice mile překvapená. Přestože se jedná o velmi jednoduchou formu humoru, nemůžu si odpustit dívat se na další pokračování. ()

denisavary

Moje srdcovka :) Číslo "1" mezi všemi mými nejoblibenější seriály.....vždy se dokážu vnést do jejich života, dalo by se říct, že patří mezi mé kamarády, kteří jsou mi blízké:) Baví mě s nimi prožívát jejich změny, jejich rozvíjení a zbožňuju jejich hůmor. ()

IXOXI

Velice nadějný rozjezd prvních dvou řad si zaslouží hodnocení plných pět hvězdiček. Při vytváření třetí řady nejenže byly stávky v Hollywoodu, které razantně snížily kvalitu, ale tvůrci již nevěděli, kudy se ubírat dále. Čtvrtá řada přinesla zlepšení, ale s prvními dvěma se příliš nedá srovnávat. Kvalita již jen dále dlouhodobě upadá a v seriálu se nic neřeší. Hledání matky se nikam dále neposouvá a když, tak v jednom či dvěma dílech z celé řady. Vtipy se stávají čím dál více trapné a ani přidání nových slavných tváří jako třeba Britney Spears nebo Kyle MacLachlan nedokáže zachránit potápějící se loď. Moje hodnocení se z původních 5-ti hvězdiček propadá stále hlouběji a hlouběji, sám si nejsem jist, kam až spane. Prvních jedenáct dílů sedmé řady nemohu hodnotit více, jak jednou jedinou hvězdičkou, a i ta by byla jen z nostalgie. Po prvních čtyřech dílech osmé série jsem se definitivně rozhodl toto trápení ukončit a dále se již nedívat. Hodnocení srážím ještě o jednu hvězdičku. ()

Chalitd

Je lehké si zvyknout na vysoký standard... škoda, že se minimálně od 7.série již prakticky jedná o brak. I tak parádnickej serál a nechávám výborné hodnocení, nuž cuž takto dopadne každý seriál...! ()

kluzo

Líbí se mi příměr s Přáteli. Podobná sympatická partička 5ti lidí. Vtipně napsané dialogy. Že není originální? To mi nijak nevadí, vždyť je to zábava. ()

cogi

Původně jsem ohodnotila seriál pěti hvězdičkami .. ale po posledních seriích si takové ohodnocení nezaslouží, seriál ztrácí pointu a díly jsou o ničem, ... ()

palmrus

Nejdřiv jsem HIMYMu dal 5 po 5. sezóně jsem to upravil na 4 po 6. sezóně na 3 a po 7. sezóně na 2 hvězdy, asi to pořád vydělává ale já bych to nějak kulantně zakončil už po tý 5. sezóně. Jedinej důvod proč na to pořád koukám je, že chci vědět kdo bude ta matka...; v 8 sezóně jde seriál zase trochu nahoru, tak i moje hodnocení. ()

1Legend1

HIMYM is legen-wait for it-dary!! Já vím, je to z většiny sci-fi, protože by se asi nedalo skoro každý den vysedávat na baru a balit holky, ale právě tuhle idylu chtějí diváci vidět a povedlo se to dokonale. První 3-4 serie dokonalé, s příběhem, ten se však od páté vytrácí a je to znát, protože se vytrácí i to, pro co se divák k HIMYM v prvních serích vracel, a to upřímný a nekřečovitý humor. Abych se přiznal, 7. - 9. řadu jsem dokoukával tak nějak z povinnosti, protože mi na postavách záleželo a vytvořil jsem si k nim vztah. I když mě na seriálu záleží a mám k němu vztah, musím snížit na 4*, a to hlavně za poslední 2 serie. Konečný finální dvojdíl, který je tak rozporuplný, že vůbec nevím co si myslet. SPOILER Na jednu stranu mě bylo strašně líto Tracy, myslím, že si to nezasloužila...že zemřela, to bych jakž takž vzal, i když si říkám, že tím docela zabili celou myšlenku seriálu, když matku na konci nechají zemřít. Mě ale vadilo mnohem více to, jakým způsobem to tvůrci v seriálu přešli. Prostě v jedné větě oznámí, že matka zemřela a je to. Ona byla alespoň z mého pohledu hodně sympatická a pro tenhle případ bych zakončil seriál happyendem, i když ho moc nemám rád. No a na tu druhou stranu bylo v tom díle i pár dobrých vtípků a bylo to hodně emotivní (to platí i o díle 9x22) a i přes všechny špatné věci, nepovedené serie se přiznávám, že jsem byl docela naměkko, když se loučili s Tedem a na samém konci posledního dílu jak Ted přišel k Robin s modrým rohem, to jsem v tom viděl první serii a ta nostalgie fungovala, emoce pracovaly a já to skoro nevydržel. Jo mám tu partu rád a nakonec je mi smutno z toho, že to všechno končí, ale s tím člověk nic neudělá. Každopádně HIMYM určitě řadím mezi nejlepší komediální/romantické sitcomy. Bude mi to chybět... NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Barney. 80% 1. serie - 5*, 2. serie - 5*, 3. serie - 5*, 4. serie - 5*, 5. serie - 4*, 6. serie - 4*, 7. serie - 3*, 8. serie - 2*, 9. serie - 2* ()

tranquill

Co napsat k tomuto sitcomu? ... Geniální!!!... Od začátku jej hltám a fandím Barneymu, Tedovi, Robin a Marshallovi s Lilly. I po 7.řadě jsem se nedočkal matky, takže? Už aby tu byla další řadaaaaaaaaa!!! :-))) ... Tak jsme dospěli k finále. I poslední série udržela vynikající zábavu a kvalitu až k melodramatickému závěru. ()

Jajar

Je pravda, že HIMYM mělo napříč jednotlivými sezónami klesající i stoupající tendenci. Každopádně nikdo nemůže popřít, že vznikla seriálová legenda, z níž bude moje generace citovat až do konce svého života. A Barney Stinson je postava, která ze sebe v podstatě udělala fenomén. EDIT: Velká škoda, že se z jednoho z nejlepších sitcomů všech dob stalo v posledních sériích natahované peklo. Čtyři hvězdičky nechávám k úctě k prvním třem sezónám. ()

SiMMaS

Ze začátku to byla pecka, ale teď pomalu začínám mít pocit, že pokud to brzo neskončí, tak veškerý vtip odejde... Což je ovšem škoda. Prvních pár serií, ale provedeno poměrně dobře... LEGEND... wait for it ... DARY Aktualizace (03/2013) - What the hell? Jde to do háje. Jediný důvod, proč na to občas hodit oko je zvědavost, kdy už tam bude matka. AŤ UŽ TO SKONČÍ!!! ()

murthags

#TedMosby is a Jerk Nějak to začínalo a nějak to zas skončilo. Byl to běh na dlouhý trať,ale jsem rád, že to skončilo. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)