Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 15
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

M4h0n3

Po Přátelích je to velmi příjemná změna. Ikdyž je tento seriál v mnohém podobný, je prostě boží! Kdo neuvidí, nepochopí! Barney Stinson: "Nothing suits me like a suit!" ()

MDesign

"Suit up!" | Barney sa u mňa stal jednou z najobľúbenejších seriálových postáv, len v tesnom závese za Homerom Simpsonom, Charliem Harperom či Ericom Cartmanom. Prvá séria/dve sú plné nápadov a humoru, potom (ako som si už bohužiaľ u televíznych seriálov zvykol) prichádza útlm. Nové časti už radšej nepozerám, aby som neklesol s hodnotením ešte nižšie. ()

Wovo

Děkuji Primě Cool, že uvedla tento seriál mezi české "neinternetové" diváky, ale jak říkám všem známým: "Tohle se prostě musí viděl v originále!" Zprvu, když jsem se s HIMYM setkával občas v televizi, jsem si říkal, co na tom lidi vidí. Pak jsem si to jednou pustil v originále a co se nestalo... Jeden díl, další, další a další... A záchvaty smíchu. Jeden, další, další a další. Jsem v tom až po uši a jedu stále dokola. Jako ostatní jsem tomu nevěřil, ale je to opravdu pokořitel Přátel. Chci bydlet v New Yorku, slavit Slapsgiving a být Barneyho bro. HIMYM je plné hraní si se slovíčky, prolínání realit a vylepšování vtipů, které jsou známé z dílů předchozích. A to dělá tento seriál tím, čím je. Stále jsem čekal, jak bude kvalita klesat, ale nic. 6. série stále jede na plné obrátky a některé díly z ní patří do mojí TOP 10. Že je Ted protivná postava? Ale kdeže. Ted je stejně boží jako zbytek pětky kamarádů. Je to prostě jen trochu snobskej týpek, co se snaží najít svou Pravou. A že je to dlouhé hledání. Robin je cynická až na půdu a skvěle ironická. Lily s Marshallem tvoří nejzamilovanější pár světa a občas si mění role manžela a manželky. A Barney? Awesomeness! Asi si půjdu zvedout náladu. Tak kterej díl to bude tentokrát? ()

Maica

Stále je to jeden z mých nejoblíbenější seriálů, ale nadšení postupem času odpadá. 8 sérií už je prostě moc, hrdinové zestárli, nápady došly. Podívám se ráda, ale už nebudu napjatě čekat na to, až se objeví nový díl. ()

lord Ball

V celku vyrovnané série, plné vtipných hlášek a situací, jediným negativem celého seriálu, jsou občasné až hrozné citové výlevy a neuvěřitelně stupidně se ksichtící Alyson Hannigan ()

Eilem

Jedna z troch najlepších sitcomov na trhu si myslím.Ba čo viac tento sitcom má u mňa plus za vývoj deja stále smerom dopredu narozdiel od iných sitcomov v tomto sa s dejom pracuje oveľa viac.Príbeh je rozprávaný retrospektívne či už ako celý príbeh alebo aj po jednotlivých častiach. Vyváženosť postáv je dobrá. Len kedy už konečne zistíme ktorá bude tá pravá ? ()

Lennie

Dlouho jsem se od tohoto fenoménu distancovala. Když jsem se pak podívala na první díl, naprosto mě dostal a asi měsíc jsem neděla nic jiného, než se snažila prokousat k nejnovějším dílům. Pravda, ne každý díl je dokonalý, ale jako celek je to prostě fantazie. ()

white_

mně se tak strašně těžce ubírá ta jedna hvězda, ale himym si to zkrátka zaslouží.. no, hned od prvního dílu mě tenhle seriál vážně chytnul, budil sem se, abych se podíval na další díl a usínal sem zákonitě až po minimálně třídílovém "himymovém večerníčku".. to nadšení mi vydrželo docela dlouho, avšak když už si (po několika sériích) prostě "zvyknete", zjistíte, že většina dílů je postavená na tom stejném základě (který obvykle zastávají vyprávění hlavních postav) a že děj se stááášně moc vleče.. když sem začínal sledovat šestou sérii, všechno to nadšení bylo už dávno pryč... himym hrozivě chybí něco, cokoli většího, nějaký převrat v dějové linii.. nejen další a další díly, stejné jako ty, které sme už viděli dávno.. pa, hvězdičko.. ()

Brka

Prvé tri série sú skvelé a rada sa k nim vraciam, medzi moje oblúbené časti patria tie so svadbou. Posledné série mi už ale lezú na nervy, to večné hladanie matky je otravné a už to skoro vôbec nie je vtipné, niektoré časti boli vyložene trápne. Preto iba štyri hviezdičky. ()

dundy666

Výborně promyšlený vtipný a neotřelý seriál, který se nebojí naťuknou všechny běžné tabu. Někdo přirovnává Himym kvalitou k Přátelům. Já mám názor jednoznačný. Himym je s TBBT a IT crowdem rozhodně nejvtipnější novodobý seriál. Co si budem namlouvat Přátelé s jejich narážkami z minulého století, už přece jenom nemůžou konkurovat s něčím, co tak efektivně vytěžilo dnešních oblastí zájmu a zaměřilo se jejich směrem. Divákovi to tak rozhodně musí připadat blíže. ()

Týnidlo

Barney!!:) - to měl být původně můj komentář, ale nakonec... Pohodová kupa lidí, kterou si docela s přehledem oblíbíte. Marně přemýšlím, jestli je můj oblíbenec Barney, nebo Marshall. Kupodivu to není Ted, ne, že bych ho vyloženě nenáviděla, ale... už by kurník mohl říct, jak ji teda potkal..:). Marshall, nebo-li Jason Segel je takovej správnej týpek a :D když si vzpomenu na díl, kde si z něho přátelé dělali srandu, že se se sourozenci "pral u kakaa":D, tak se musím opravdu smát! Barney a jeho mocné prohánění ženských... Nejlepší byl díl, kdy spal i v suit-pyžamu:), but then.. Jak už tu bylo poznamenáno - první série byly dobré, pak šla kvalita dolů a teď už se to zas vrací tam, kde to mělo zůstat. ()

vieriX

Dostal sem se nějak k tomu seriálu až když pomalu začíná 7.série a musím říct, že je skvěly. Připadá mi jako Přátele pro 21.století.Zatím jsem za 3 týdny viděl skoro 5 řad a nezaznamenal sem nějaký sešup kvality jak mnozí naznačuji uvidím co dál. Všichni hrdinové jak říká Barney jsou boží!!!!!!!. Každá postava je tak kouzelně jiná a zároveň skvěla. A mimochodem začal sem se na to koukat s českým dabingem a je velice kvalitní až sem překvapen. Pro mě společně s The Big Bang Theory a Dva a půl chlapa jeden z nejlepších komediálních seriálu během posledních 10 let. ()

adakraj

Parta kamarádů, která má mnoho problémů a snaží se je řešit většinou společně. Velice dobrý a vtipný seriál. Nejvíc se mi líbí postava Barney. Je vtipná a v každém díle snad balí ženský. Někdy pomáhá i Tedovy a to je pak masakr... Dáme placáka ? ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)