Narostl mu hřebínek

Animovaný / Krátkometrážní
Československo, 1987, 11 min

Jedinečná satira na praktiky úřednického života, nese výrazný rukopis autora scénáře a vypravěče Zdeňka Svěráka. Jeho svérázný humor, podobně jako v kultovním krátkém filmu Rohy, konfrontuje mluvené slovo s obrazovým doprovodem, který zobrazuje desítky známých rčení a běžně užívaných výroků. (oficiální text distributora)

wylda

absurdní zobrazení frází či slovních dvojsmyslů v trošku jiném významu ve formátu animovaného filmu. Je zde vidět, že Marty se svými Frky nebyl prvním kdo bavil lidi tímto typem humoru. ()

Facerr

Geniální. Svěrák byl vždycky inspirující, ale v tomhle případě jde přímo o gejzír nápadů, nad kterejma se člověk musí každou chvíli pěkně vychechtat. Divím se, že jsem na něco takovýho narazil až teď, kvalita snímku by už dávno měla z "hřebínku" udělat českej filmovej folklor dobře známej od Aše až k Tatrám. ()

Luswani

Naprostá paráda! Na první pohled taková krátká, neznámá, animovaná věcička, ale člověk se u toho usmívá, jak to všechno krásně funguje. Nenápadný a s lehkostí, vtipem a inteligencí napsaný film. 90% ()

motyka52

Je přece nad slunce jasné, že Svěrák se v tajemných zakoutích češtiny pohybuje jako ryba ve vodě. Na to vemte jed! ()