Krutá rasa

• Jihoafrická republika The Breed (více)

Chtěli strávit týden dovolené na exotickém ostrově. Jednoho z nich napadl zmutovaný pes a letadlo, kterým přiletěli, našli v troskách... Bratři Matt (Eric Lively) a John (Oliver Hudson) spolu plánují strávit týden dovolené. Společně se svými přítelkyněmi Nicki (Michelle Rodriguez), Sarou (Taryn Manning) a jejich kamarádem Noahem (Hill Harper) si chtějí užít trochu legrace a odpočinku na exotickém ostrově. Na místě je však brzy jeden člen výpravy brutálně napaden psem. Proto se rozhodnou, že ostrov raději opustí, jenže letadlo, kterým do tohoto ztraceného ráje přiletěli, nacházejí v troskách. A to není ta nejhorší zpráva. Mnohem děsivější je, že útok šelmy nebyl náhodný. Po ostrově se totiž pohybuje smečka zmutovaných psů, která rozhodně nemá zájem na tom, aby se výpravě podařilo uniknout... (oficiální text distributora)

Chipsonator

Parádní béčko! Pokuď na letní večer hledáte nějaký béčkový akční film (schválně nepíšu horror), tak šáhněte po tady tomhle. Sice je to klasický příběh o tom že si banda přátel někam vyrazí, tam se to zvrtne, a pár z nich zakřičí... Sice nic originálního, ale i přesto jsem se u filmu bavil. Akce tam bylo dost, čtyři z pěti hrdinů mi byly simpatičští (blondýnu jsem moc nemusel), a hudba se mi taky hodně líbila (poslední dobou se mi líbí v každém filmu, zajímavé, buď mám štěstí na filmy s dobrou hudbou nebo mám tak hrozný vkus že mi všechno připadá dobré). Film má slušné tempo, stále se něco děje, není moc dlouhý takže tam nejsou žádné hluché pasáže. A teď se opět pozastavím u Michelle Rodriguez. Zaprvé pro všechny kteří říkají že moc krásy nepobrala (vypíchat vám oči), by se na tenhle film měli povině podívat, zadruhé její herecktý výkon byl opět skvělý a ukázala že disponuje opravdu dobrýmy fyzickymi přednosti, a zatřetí zase jsem se těšil na každou scénu s ní. Původně bych dal 60% ale opět zvyšuju za Michelle na 65%. ()

Prochy38

Po skvělém filmu Mezi vlky (2012) jsem se opět uchýlil ke zvířecímu hororu spíše kategorie B. I když rozhodně je to jeden z těch nadprůměrných. Krásná M. Rodriguez a celkem sympatické obsazení všech ostatních rolí. Bohužel, a to z filmu dělá B-čko, jsme se nevyhli tolika nelogickým částem, že kolikrát to ani ne rozesměje, ale už i naštve, protože máte pak pocit, že si z Váš tvůrci dělají srandu. Viz třeba věčně otebřená okénka auta apod. Příběh celkem standardní. Psí smečka neměla chybu, ti byli opravdu dobří. A ty genetické testy mě vytočily hodně, bez nich by to bylo lepší. No tak jsou ti psi prostě chytřejší no... Lekaček bylo požehnaně a občas mi i zamrazilo. Fakt jsem byl spokojen. Trochu mě zklamala ta poslední scéna, trapné. Ale 3* by bylo málo.... ()

Vyrida

Bohužel veřejností příliš neznámé, ale zato jedno z mých nejvíce oblíbených vyvražďovacích zvířecích béček. Největší kladné body film dostává za reálnou předlohu, protože si nikterak nechce hrát na sci-fi zmutovanou bestii, která si podá jednoho studentíka zadruhým. Pejsci ve filmu jsou opravdoví bez nějakých počitačových příkras, pěkně vycvičení a hlavně umí poslechnout to co po nich pan režisér chce, aby předvedli na filmovém plátně. Když se rozhlédnete i nad tím kusem krásné lesní přírody okolo, je to krása pohledět. Herecké obsazení se taktéž nemá za co stydět a když už nic, tak alespoň Michelle Rodriguezová je symbolem nějaké stupňové kvality. Scénář není nikterák složitý a spíše je prošpikován akčními i překvapujicími momenty. Závěrečná scéna je možná trochu zbytečná, ale třeba si Nicholas Mastandrea nechal otevřená vrátka pro případné pokračování a pokud jde o mě já bych se mu ani moc nebránil. Pokud máte rádi zvířatka a zvlášť pejsky, určitě si nenechte tento film ujít, byla by to škoda už jen z faktu, že The Breed je naprosto ideální odpočinkový počin. ()

DaViD´82

Nenápadité tuctové béčko, ve kterém nejlepší herecký výkon podává smečka psů, kterým nelze nefandit v jejich chválihodné snaze sežrat otravné hlavní charaktery. I jejich štěkot obsahuje více myšlenek než-li dialogy plné replik typu "Hráli si na Boha!". Největší průšvih je, že to nemá byť jen náznak atmosféry. Kdyby to alespoň bylo směšné a divák se mohl zasmát na účet tvůrců, tak by se to ještě v rámci možností možná dalo. Jenže to o Kruté rase také neplatí, tohle je prostě devadesátiminutová nuda. ()

klerik

PSÍ VOJACI+CABIN FEVER Slušné. Nič nové to neprináša a rozhovory zašuštia papierom, ale akcie sú napínavé, ľakačky fungujú a niektoré likvidácie rozbesnených psov sú fakt husté... Trochu mi tam chýbalo viac nadhľadu - hlavne keď sa nič nedialo - ako napr.: "Prečo dávajú poistky vždy do pivnice?" Pre fandov KRVAVEJ HOSTINY odporúčam... ()

• Keď mladíci nájdu v garáži Mercedes pokrytý hrubou vrstvou prachu, musel byť zaparkovaný na tomto mieste už poriadne dlhý čas. Keď však otočili kľúčikom, krásne naštartoval. To je úplne vylúčené, pretože batéria v aute musela byť už niekoľko rokov úplne vyšťavená. (beso74)
  • Pro natáčení filmu bylo vybráno 29 psů, o se které staralo 10 trenérů. Trenéři strávili přípravou psů na film 8 týdnů. (Cheeker)
  • V celém filmu hraje jen sedm herců, čtyři muži a tři ženy. (Stocki)