Místo v životě

Rodinný
Česko, (2006–2008), 26 h 40 min (Minutáž: 51–56 min)

Martinu Lukešovou (Barbora Siedlová) a jejího přítele Jana Kadlece (Ondřej Vetchý) potkáváme ve chvíli, kdy se Martina dozvídá, že je těhotná. Rozhodnou se po delší době opět vrátit do Žďáru oznámit novinu rodičům Martiny Lukešovým (Simona Stašová a Miroslav Táborský), ale stane se neočekávaná věc V prvním díle se poprvé potkáváme s novými hrdiny. Místostarostka Petra Janatová (Anna Šišková) musí řešit složitý úkol s obyvateli satelitního městečka. Současně netuší, že její manžel advokát Janata (Jan Hrušínský) má milenku a už vůbec nepředpokládá, že by se s ní mohl rozejít. Dalším novým hrdinou je otec novináře Kadlece (Luděk Munzar). Vedle hlavních postav se můžeme těšit i na další oblíbené tváře - protřelého podnikatele Václava Rokytu (Tomáše Hanáka), jeho ženu (Petru Jungmanová), svérázného policistu Šrédra (Bohumil Klepl) či starostu Tichotu (Jaromír Dulava). (oficiální text distributora)

Mimomisu

Ted jsem to poprvy nahodou zahledl v nejaky reprize a po deseti minutach si rikam, co asi moje mile csfd na tu priserne roztresenou kameru. No nebyl jsem zklaman. Dal na to koukat nehodlam, ani hodnotit nebudu, ale nemyslim, ze ten alzheimer za kamerou je lidem, pro ktere byl tenhle serial urcen, prijemny ke sledovani :) ()

mira007 odpad!

Místo nahoře byl celkem dobrý civilní jednoduchý film s jednoduchým příběhem ze života lidí s normálními problémy ( a místama i celkem vtipný viz. Šmicer ), ale na Nově z toho udělali takovej brakovej akčňák a z Vetchýho nejdražšího seriálovýho českýho herce ( podle Blesku udajně 60.000,- za natáčecí den) no prostě blábol, kterýmu bych dal dvě hvězdy za obsazení. Jenže ta třesoucí se kamera z toho dělá odpad. na to se nedá vůbec koukat. ()

Balet odpad!

Nechápu! Proč někdo má byť jenom minimální potřebu sledovat takovou sračku?? Příběh, točící-se okolo několika rodin ze satelitního městečka je sice na hovno, ale chápu, že každej nepotřebuje Twin peaks... Co přebíjí hrůzu scénáře je: zpracování. Jako promiňte, ale točit prime-timový seriál z ruky na Hi8 (tak to vypadá) se mi nezdá zrovna adekvátní. Záběry se třesou, nesmyslně se hýbe kamera, není to ostré a vůbec... ()

Libidor

Zatím celkem dobrý scénář a slušné herecké výkony bohužel nemohou přebít otřesné zpracování: režie, kamera, zvuk, hudba, střih - to všechno šlo kvalitativně hodně dolů. Škoda, těšil jsem se na pokračování na dnešní dobu výborného seriálu "Místa nahoře" a domníval jsem se, že změna režiséra nebude až zas takovým negativním zásahem při vědomí, že scénáristé a herecký ansábl zůstávají stejní. Bohužel opak je pravdou a tak po prvních třech dílech přestávám tento seriál sledovat... :o(( ()

Curunír odpad!

...Dřevo ukradl jsi v panském lese - komu děláš z něho koryto? "Dědovi; - již se mu ruka třese, nádobí už všechno rozbito."... - Dovolil jsem si malou citaci z Nerudovy známé básně Dědova mísa, neboť tento příměr vystihuje naprosto práci pana kameramena. Třesoucí se a trapně švenkující kamera působí naprosto tragikomicky a posouvá seriál někam do.... Je vidět, že Nova opět nezklamala a Smyczkovo velmi slušné původní Místo nahoře pěkně pohřbila... Možná je nefér, že to hodnotím, aniž bych počkal, jak se to celé vyvrbí, jenže tady mě naprosto stačil první dojem, abych věděl, že jako celek je to příšerný... ()

Uškudasket

Předvídatelný komerční tah ve spolupráci s TV Nova.Seriál těží na úspěšnosti předešlé řady Místo nahoře.Nic víc, nic míň.Jinak je seriál čistě podprůměrný. ()

gusman

Na soudy je asi trochu brzy, ale už teď se mi to nelíbí :D. Bohužel je vidět (a to negativně) změna celého realizačního týmu, jiná produkce (všichni víme jaká), snaha o dynamickou kameru styl TV NOVA a její seriály k tomu opravdu nepřidá + blbosti a kraviny ve scénáři a špatné prolinky na Místo nahoře. ()

#47

Hodnotit si zatim netroufám, ale zaujalo mě že pod scénářem je podepsán Marek Dobeš (Choking Hazard)...který si hned v prvním díle neodpustil menší vtípek: "Máme zamluvenej nocleh v penzionu Halali" :-)____________no tak nakonec jsem byl tímto výtvorem natolik otráven, že jsem jeho sledování vzdal asi po čtyřech dílech a kdyby se měl dávat plyšový lev za kameru, tak bych hned věděl kam šahnout. ()

dainio

Nechci nic říkat ale na Místo nahoře to teda fakt nemá..a může za to režisér a hlavně to,že to produkuje nova. ()

Nail

Nudné občas se člověk trochu zasměje a něco ho zaujme, ale jinak to zapadá do klasických českých sračkojidních seriálů. ()

Allan

Roztřesená kamera a neustále zvonící mobily hrdinů, řešíci mimořádně závažné problémy, mě znechutily po dvou dílech. ()

boni

Vidět se to dalo, i když to bylo plný klišé a příběh byl spíše hloupoučký. Jinak to ale nebyla žádná nastavovaná kaše a nikterak to nenudilo. ()