Lovci duchů - Série 10

(série)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2014–2015), 16 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Jared Padalecki, Jensen Ackles, Misha Collins, Mark Sheppard, Rachel Keller, Erica Carroll, Stephen Huszar, Jacqueline Samuda, Travis Aaron Wade (více)

Lovci duchů - The Prisoner (2015) (epizoda) (S10E22)

• Je to prvýkrát, čo vidíme, ako Crowley (Mark Sheppard) zmení svoje oči na červené, pretože križovatkoví démoni majú červené oči namiesto čiernych. Crowleyho oči sa predtým v seriáli už zmenili, ale s iným hercom namiesto Marka Shepparda. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Brother's Keeper (2015) (epizoda) (S10E23)

• Názov epizódy odkazuje na pasáž v Biblii, keď sa Boh pýta Kaina po tom, čo zabil jeho mladšieho brata Ábela. „Potom povedal Pán Kainovi: 'Kde je tvoj brat Ábel?' 'Neviem,' odpovedal. 'Som strážcom svojho brata?'" (Pat.Ko)

Lovci duchů - Brother's Keeper (2015) (epizoda) (S10E23)

• Seriál sa od tejto epizódy stal najdlhším nepretržitým sci-fi seriálom v Spojených štátoch s 218 epizódami. Tým prekonal predchádzajúceho držiteľa rekordu, seriál Smallville (od r. 2001), ktorý mal 217 epizód. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Brother's Keeper (2015) (epizoda) (S10E23)

• Termín "fangbanger" je použitý v Pravá krv (od r. 2008). Tento výraz sa používa na opis muža alebo ženy, ktorí majú vzťah s upírom. Je to tiež hanlivý výraz. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Brother's Keeper (2015) (epizoda) (S10E23)

• Crowley (Mark Sheppard) spomína, že Zakázaným ovocím v Záhrade Eden nebolo jablko, ale dula. Dula je jedným z ovocí, ktoré sa podľa starovekých prameňov teoreticky považovali za Zakázané ovocie, pretože nie je v Genesis presne identifikované. (Pat.Ko)