Snímek polského režiséra je do jisté míry ozvěnou jeho filmu Předtanečník ze sedmdesátých let. Opět se děj odehrává v současném Polsku, hrdina je opět stejně výrazný, dynamický a bezohledný. Film Exekutor vypovídá o tom, že politické změny v Polsku automaticky neodstranily sociální konflikty, bídu či nespravedlnost. Hlavním hrdinou je exekutor, který svou přílišnou horlivostí přivádí lidi do neštěstí. Svět představený ve filmu je prohnilý a není v něm místo pro slabé. Děj je zasazen do polského regionu s vysokou nezaměstnaností a sociálními problémy. Avšak dilemata, která před hrdiny filmu vyvstávají, mají univerzální platnost. (Febiofest)

markotter

Takových lidí, jako je exekutor Bome běhá po světě hodně a můžeme si jen přát, abychom se jim nedostali do spárů. Hodně syrové a realistické, ale moc nevěřím tomu, že tihle lidé prozřou tak, jako náš hlavní hrdina na konci filmu. Ale kdo ví. Každopádně hodně zajímavý pohled na exekuce v Polsku a lidi zatažené do tohoto procesu ať už z pohledu moci, či těch, co uvízli v síti. Podle toho, co o exekucích čtu, nebylo by divu, kdyby to tak chodilo u nás. Citace z filmu: "Tady jde ale o lidskou poctivost !!!" "Promiňte, o co?" ()

-henry-

Ožehavé téma exekuce zpracované na první dobrou (je tu vše, co vás napadne při prvním brainstormingu v hospodě). Ale musím uznat, že vyvedeno to je velmi poctivě (výborný základ pro další podobné filmy). ()

SuzieS

První část filmu super, ale pak se začnou dít jedna nereálnější věc za druhou .., motivace postav zcela nesmyslená a nakonec to celé člověka začne nudit... ()

Bubulatko

Loni jsem měla drobátko zálusk na polskou kinematografii. Co film, to perla. Poláci umí, na filmařinu mají čich i talent, to se musí uznat a naše novodobá česká výroba jim může jen tiše závidět. Jelikož u nás poslední dobou co film, to brak. Na Exekutora jsem zkoukla, jelikož exekutory a rádoby kravaťáčky v bankách nemohu ani vidět ani cítit. A ani film mě nepřesvědčil o opaku a nepřimněl mě k přehodnocení mého antipati-apatického postoje. Tohle je první film s Andrzejem Chyrou, který jsem viděla a pak následovaly další a další. Je to zkrátka pan herec. Film je to suprový, rozhodně stojí za vidění. Plynou z něj dvě krásné ponaučení. Za prvé nesuď člověka, pokud neznáš jeho příběh a nekráčel si životem v jeho botech. Za druhé čiň tak, aby ses ráno na sebe mohl podívat do zrcadla. Zkrátka film ze života o životě. ()

Soldier_666

Působivý obraz dnešní materialistické společnosti, která opomíjí fakt že člověk je taky bytost která prožívá život i na "duševní úrovni" a doufá v soucit či porozumnění od jiných bytostí (to zní fakt blbě, lepší slova jsem fakt nenašel :) Z vlastní zkušenosti mohu jen potvrdit že někteří exekutoři jsou podobně arogantí ko..ti s kterými se často nedá rozumně domluvit. Jak zde bylo již zmíněno, první část filmu byla uvěřitelnější, pozdější přerod hl. hrd. v rádobyJežíše mi vůbec neseděl, proto jen 3/5 ()