Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 037)

Matty 

všechny recenze uživatele

Velice zdařilý trailer (jeden z těch, které dělají z komára velblouda a vy jim to baštíte), jakýsi výcuc toho zajímavějšího z filmů Okno do dvora, Sám doma 3, Můj soused zabiják a Prci, prci, prcičky, mě navnadil na další lehčí, „relaxační“ thriller. A pokud jste viděli alespoň první z jmenovaných filmů, nemá vás Disturbia v podstatě čím překvapit. Přibližně prvních třicet minut po úvodní tragédii je poklidnou pohodičkou, kdy se toho mnoho neděje a pouze sledujeme, jakými aktivitami může trávit čas teenager s domácím vězením (kterému matka odpojila Xbox). Na scéně se objeví ještě sexy sousedka, kámoš – pohodář a teprve ve chvíli, kdy jsou rozdány všechny karty pro další „zasunovací“ komedii, začne film nabírat ty správné grády.___ Nechybí snad žádná scéna „povinná“ pro každý thriller o pravděpodobně nebezpečném psychopatovi, který se dostává do nepříjemné blízkosti bezmocného hlavního hrdiny, kterému nikdo nevěří, že ten milý pán odnaproti ve sklepě schovává rozčtvrcenou babičku či jinou věc, jenž ve sklepě nemívá každý. Stejně jako James Stewart v Oknu do dvora, také LaBeouf nemůže opustit prostor svého domu, resp. může, ale musí počítat s návštěvou nabroušeného poldy, čehož lze využít i zneužít. Zakomponování moderních technologií do příběhu není příliš násilné, ačkoliv jsou nejspíš hlavním důvodem, proč se podobný námět někdo rozhodl „přepsat“ pro 21. století (první verze scénáře byla napsána již v roce 1990, ale kvůli připravovanému Pohledu z okna se k němu tvůrci vrátili až nyní). ___ Shia LaBeouf nenáročnou roli vyplašeného teenagera zvládl na výbornou a vzhledem ke svému věku možná ani nemusel moc hrát. K zástupu blonďatých krásek se nejspíš přidá Sarah Roemer, která připomíná chutný extrakt ze všech těch Jessic (Alba, Biel, Simpson). Carrie-Anne Moss mi v roli panovačné matky moc neseděla, její vztah ke Kalemu navíc nepůsobí moc „matko-synovsky“, herecky nejpřesvědčivější výkon předvádí David Morse, jehož si režiséři již nenávratně zařadili na seznam filmových hajzlů. Není se čemu divit, s Morsem nemohou sáhnout vedle. ___D. J Caruso se začíná profilovat jako docela nadějný režisér, který jako by měl strach zpracovat nějakou komplikovanější látku. Jen by ještě měl zapracovat na lekačkách, u těch stávajících několik vteřin dopředu odhadnete, že se blíží moment, kdy byste sebou měli ucuknout, pročež sebou logicky neucuknete. Ale jinak dokázal tu nálož předvídatelného zabalit docela úhledně. Disturbia není žádný zázrak, který by spadnul z nebe, předcházela ji nepřehlédnutelná reklamní kampaň. Což v tomto případě nemusí být nutně na škodu, každý si může o jejích kvalitách udělat přibližný obrázek a sám se rozhodnou, chce-li za své peníze vidět nenáročný thriller s minimem překvapení, či nikoliv. 70% Zajímavé komentáře: Silas, Mahalik ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Skvělý film. Po dlouhé době jsem se plnohodnotně bavil. Nápad a scénář dobrý, i když na můj vkus utekla poslední půl hodinka moc rychle. Sympatické herecké obsazení, jak Shia LaBeouf, tak Sarah Roemer. Skvěle ztvárněné a nápad tomu rozhodně nechyběl, to se musí filmu přiznat. Ani napětí tomu nechybělo, a David Morse se skvěle hodil na záporáka. No co k tomu dodat. Pět hvězdiček. Dobré filmy nepotřebují dlouhé komentáře. ()

Reklama

Arx 

všechny recenze uživatele

Film jako Disturbia mi už hodně dlouho chyběl. První hodinka je spíš teenagerovská komedie, závěr filmu zase naopak thriller jak vyšitý. Shia LaBeouf má charisma na rozdávání a tak táhne celý film, aniž bych se u něj nudil. Úplně nejlepší je ale závěrečná půl hodinka, kdy dochází na lámání chleba. Film mě prostě bavil, Shia je neuvěřitelný talent a i když je už příběh docela ohraný, jsem spokojen a dávám 5 hvězdiček. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Mladý talent LaBeouf nechal tentokráte své bodyguardy Bumblebeeho a Optima Primea odpočívat naložené v bazénu plném oleje a sám se pustil do boje proti nejlepšímu kamarádovi Francise Hummela. Film působí dlouhou dobu jenom jako hra, jejímiž prostředky jsou dalekohled, videokamera, mobilní telefony, počítače a varovné pohledy, avšak ke konci se změní ve skutečný thriller. LaBeouf se tu také nejdříve ohání triedrem, pak baseballovou pálkou a posléze zahradnickými nůžkami. Mnoho scén je dopředu čitelných a lekačky čekané, stejně ale Caruso filmu vtisknul napětí, atraktivitu a vizuální variabilitu. Především díky LaBeoufovi se nebudete nudit ani na vteřinu (v pohodě utáhne celý snímek), roste z něj opravdová ikona Hollywoodu, avšak i ostatní herci jsou dobří (jedné postavy mi bylo na konci fakt líto). Voňavá, i když v první půli možná krapet pomaleji rozbalovaná, odpolední svačinka, která chutná dobře i napodruhé. 70% 20 miliónů dolarů(rozpočet)/116,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Nuda, klišé, trapárna, mizerné herecké výkony. Tak nějak jsem ten film odhadovala, když jsem o něm poprvé slyšela. Zábava, klišé, poměrně cool záležitost, nadprůměrné herecké obsazení. Tak ten film hodnotím po jeho zhlédnutí. Mimochodem, jméno Shii LaBeoufa bude ve filmovém světě za deset nebo dvacet let stejně oceňované jako dnes jméno Jacka Nicholsona, Roberta De Nira nebo Al Pacina. Na to bych vsadila i poslední tisícovku. ()

Galerie (168)

Zajímavosti (50)

  • V úvode filmu, po dopravnej nehode, sa režisér D.J. Caruso rozhodol, že bude emotívnejšie, keď neukáže telo mŕtveho otca, ale radšej zdevastovaný výraz v tvári Kalea (Shia LaBeouf) a zvyšok nech si dotvoria diváci v ich predstavivosti. (Real Tom Hardy)

Související novinky

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (více)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (více)

Reklama

Reklama