Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

minichaN odpad!

Kardinální blbost na n! jééé...vyhulený film. mazec..drogové asociace si nechte pro sebe..slabota nejvíce.!!!! -200 % ()

tarzan

V první radě musíte filmu odpustit, že všechny postavy (krom Bydžovské) jsou extrémní (do záporů současné společnosti), pak si to užijete. Samotní film nic neřeší ani nechce,ale díky postavě Bydžovské, mě osobně vyznívá jako písnička Slzy tví mámy. ()

Ladisec odpad!

Tak je to tady, přesně jak jsem očekával,že to dopadne. Když přišli na svět Snowboardáci, říkam si, dobrá celkem slušnej pokus o natočení komedie pro mladý lidi, který jsou od dob prciček ve světě oblíbený, jenom doufám, že čeští režiséři se toho moc nechytnou a nebudou takový filmy točit dál. Pak přišli Raftáci, který byli ještě poměrně dobrý, no a potom se protrh pytel s hovadinama jako Experti, Panic je na nic, Pusinky atd. A nakonec se vylíhnul Rock Podvratáků a to už jsem si opravdu říkal, že nic dalšího tak dementního a hloupýho se snad už stvořit nedá, ale Gympl mě přesvědčil o tom, že dá. Teda pokud jste právě vylezli z devátý třídy základní školy, máte rádi hip hop a jste věčně zhulený se sprejem v ruce, mluvíte nadměrně sprostě a baví vás se koukat na to jak parta debilů páchá pořád nějakou tu kriminální neplechu, možná vás to bude i bavit. Režisér chtěl udělat film o dnešních mladých lidech a jejich denním životě, ale spíš to vypadá, že natočil svoji představu o tom jak to mezi námi mladými je a to navíc dost špatnou představu. Nejsem o nic starší než dva hlavní hrdinové tohoto filmu a říkám pryč s takovýma debilitama. Doufám, že tímhle filmem skončila řada těhle zbytečných filmů o ničem. ()

skrabi

Občas trochu nadsazené, ale jinak velmi povedené. Je tam dost momentů kdy se člověk zasměje, hlavně prostředí "gymplu" je velice povedené (né moc daleko od reality...) 65% ()

Olafa

Možná je to proto, že mi graffiti nic moc neříká (při počáteční scéně, kdy Vorel ml. sprejuje po všem co mu přijde pod ruce ve mně vřela krev), ale tento film mě 85 % času nudil a nad tou trapností a převážně amatérskými výkony se mi protáčely panenky. Ani režie mě nenadchla. Až posledních pár minut mi přišlo, že bylo „o něčem“ (a pravda, trik s transformátorem měl taky něco do sebe), ale to mi na víc než jednu hvězdičku fakt nestačí. ()

zawa

Po prvním shléednutí 2* .... Nechal jsem si proležet hlavou a po dlouhé době jsem zase zkouknul. No musím přidat ještě jednu hvězdu. Mádl není zase tak špatnej, ale prostě ten tzv. zhulenec, je bomba největší :-D.. Takže 65% ()

Auguri

Bohužel tento film byl pro mě velkým zklamáním. Spíše než na gymplu jsem se cítil jako na základní škole. Měl jsem pocit, že děj nikam nevede, vtipům jsem se ani jednou nezasmál. Děj se motal kolem sprejerů a zvláštní postavy učitele (Matanoha) která pro mě byla těžko uvěřitelná a velice plytce vykreslená. Během filmu jsem se nudil, ačkoli je to měla být komedie, vtipné mi tam nepřišlo opravdu nic. Jednu hvězdičku dávám za pěknou Lenku Juroškovou. ()

Vital

Gympl mě původně vůbec netáhl,a pustil jsem si ho snad až na 10 nabídku od kámošů.Dívat se na lidi,kteří se snaží žít na okraji společnosti,nevěří v zákony a grafitují?! ne,netáhlo mě to.A po zhlédnutí to nebyl zas tak bezpáteřní snímek,a Tomáš Vorel natočil celkem věrohodný příběh dnešních teenagerů. ()

Chejpao odpad!

První cca půlhodinu jsem jen stěží odolávala tlačítkům Alt+F4. Nakonec jsem vydržela a je pravda, že v druhé půli se našlo několik málo okamžiků, které nebyly vysloveně trapné, plus jedno (slovy jedno) místo k zasmání. Většina věcí, co mi na tom filmařském výhřezu vadila, už tu je (ChewieDC to formuloval natolik pregnantně, že si ho dovolím ocitovat: „Příšerně špatně natočená a zahraná surreálná patlanina, která si hraje na hlubokou sociální výpověď, ale přitom sází jedno dementně natočené klišé za druhým.“). Ze všeho nejvíc mě ale iritovalo vyobrazení gymnazistů jako zcela prázdných individuí zajímajících se výhradně o chlast a sex - takto nějak jsem si vždycky představovala průměrnou mentální úroveň učňů a to jim možná ještě dost křivdím. Mezi gymnaziální mládeží se občas pohybuju a opravdu mají i jiné hodnoty a zájmy, způsob, jakým jsou prezentováni zde, je i mě uráží. 10% za Bydžovskou, která jako jediná působí jakžtakž reálně, hvězdičky je ale na tuhle škváru škoda. ()

Margot*

Tomáš Vorel se pokusil o filmové uchopení „aktuálního tématu“. K tradičnímu střetu generací přistupuje snaha skupiny mladých lidí najít cestu z bezvýchodné existence v zažitých společenských názorech a postojích. Vnímám tento film jako pokus o průnik několika žánrů – karikatury společnosti, grotesky, komedie, kritiky komerčnosti, kritiky masové „populární“ kultury. Tady ovšem moje pochopení pro tento film končí. Ač se snaží o originalitu, nevyhýbá se zažitým klišé, stereotypům, kterými se snad snaží získat na svou stranu masového diváka (protichůdná tendence k původnímu záměru!). A protože se jedná o „film o mládeži“, není možné vyhnout se prostředí školy, která je zde zobrazena zvlášť tristním způsobem. Kromě toho, že jsem na kritiku školy nepovolanýma očima zvenčí ve filmech alergická, zdejší školní prostředí reprezentuje několik groteskních typů, které nemají (díkybohu) s realitou moc společného. Snad mohou svou funkci plnit v drobnějších groteskách (např. Chemikál, 1986), nikoli však v celovečerním filmu, který má ambice rozebírat závažné společenské problémy. ()

MaryLou

Díky tomuto filmu hučí "transformátory" a šílí kantoři. Za těch pár vtipných momentů (které by byly vtipné nejspíš jenom napoprvé) vyšší hodnocení nechci dát. Grafitti možná je uměním (viz Honza Kaláb), ale o tom by se dalo hodně dlouho a hodně zapáleně diskutovat, ve filmu mě to každopádně nebralo. Mádl - budiž. Muzika - ... ach jo. Za jednu jedinou. ()

maarr odpad!

Absolutní brak. Z dnešních v uvozovkách komedií je mi na zvracení. Komedie založená na nadávkách a vulgaritě. Kde jsou komedie u kterých se člověk zasmál aniž by musel slyšet samé ku... dopr... atd. Mistři komedie jako Burian, Menšík, Kemr, Hrušínský ad. by se asi divili kam až klesla úroveň našeho hurmoru. ()

PavHer

Problémy mladých tak jak jsme je zažili nejspíš všichni (ikdyž teď je to víc o hulení:) pěkně naservírované v celovečeráku. Vorel mladší a Mádl tu hrají celkem obstojně, problém jsou ale holky, které mi tu připadly tak trochu mimo, a připadlo mi že ani nevědí co hrají. Hip-Hop (aspoň ten český) neprožívám, ale v tomhle filmu mi vůbec nevadil, naopak tu celkem sedl. Několikrát jsem se i hlasitě zasmál, takže to celkově zas tak hrozné nebylo, prostě průměr 55% ()

pavont

Bohuzial najhorsi cesky film za posledne roky. Tupost tu vycnieva az za roh. postavy su akoby karikaturou samych seba. Uz davno neplati, ze pokial sa do filmu naserie popredny cesky herecky ansambl je uspech zaruceny. Pozerat sa na to je za trest a za dialogy by som vesal za gule do prievanu. Jak rezia tak kamera ci strih su mizerne. Bydzovska hraje po milionty krat ten isty psychotyp a ceskeho leva povazujem za zly vtip. Takto nie moji zlati. ()