Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

markul

Tak tohle fakt ne. Pro mě naprosto špatný film s hroznými hereckými výkony. Navíc úplně nesnáším graffity a sprejery, takže se mi to ani líbit nemohlo. Nevěděl jsem o čem to bude, tak jsem čekal něco jiného a přišlo zklamání. Moc se tvůrcům nepodařilo vykreslit žáky, protože taková třída snad na gymplu ani nemůže existovat. Za minimum světlých momentů a asi dvě hlášky zhulence nadhodnotím a dám za dvě. ()

wosho

Vorel natočil naši nejpodařenější teenkomedii a díky své reputaci do ní sehnal parádní herecké obsazení (Jiří Schmitzer je prostě pan herec). Kašle na nějaké panictví co je na obtíž a film staví spíše na rebelanství a kritice konzumní společnosti. Ale naštěstí má dost talentu a vše se mu daří držet na příjemné rovnováze. Takže mladí se pobaví a ti starší.....Kdo ví? ()

cab

Komedie pro mladou generaci mluvici huste od podlahy a zijici podle trendu moderni doby, cimz muze byt mimo jine seberealizace a protest v podobe graffiti vytvoru. Skoda, ze se jim film nevenuhe celou dobu a vraci se do skolnich lavic nebo do rodinneho prostredi, kde si mladi klisoidne nerozumi s rodici. Vice sprejeru a akce, mene kecu a herecke demence. 40% ()

Sgt.Pepper

Po prvních 15 minutách jsem myslel, že to asi neskousnu..ale pouštěli to v autobuse, takže jsem neměl, kam utíct..šílené dialogy od netalentovaných herců, kde každé ''vole'' znělo strašně nepřirozeně..mladej vorel byl tak drsnej, až byl celej trapnej, vole..a jestli si s tátou myslí, že ''já nejsem drzej, ale upřímnej'' bude nějaká kultovní hláška, tak jsou úplně mimo..ten zhulec byl asi takový pokus o Jirku Macháčka, ale to trochu přestřelili..z mladších držel laťku nahoře tradičně Jirka Mádl..pak se ale film rozjel, začaly se objevovat lepší herci a docela to šlo..hlavně mě mile překvapil lehký a přirozený Tomáš Matonoha..film skoro nic nedal, ale moc zase nevzal.. ()

I.AM.NOT

Pokud bych hodnotil Gympl objektivně jako "pouhý" film, tak bych dal tři a dál bych to nerozebíral, ale já, ačkoli mi kultura grafitti a hip-hopu (až na malé výjimky) nic neříká, chápu Gympl především jako generační výpověď a sondu do duše mé generace a je to téměř jako když se vrátím ve vzpomínkách já na gympl a do Crossu! Fantastická Holubová a Bydžovská, výborný Schmitzer a Mádl a uvěřitelný Matonoha, škoda že Vorel ml. a ta jeho partnerka (nevím její jméno) nepředvedli také "nějaké herecké" výkony a Vorel st. nevypustil některé dialogy jako z televize Nova (aneb jak si starší generace představuje dnešní mládež) Každá generace má svůj film a pro tu mojí je to Gympl, ať chci či nechci, ať se mi to líbí, či nelíbí. Pět! ()

dopita

Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli to je komedie, drama nebo nepovedená sonda do života žáků, jejich rodičů a učitelů, která má cosi sdělit. Výsledek je takovej, že film je absolutně mimo realitu, i když se o ni velmi snaží. Takhle že vypadá současná společnost??? Žáci jsou parchanti, kteří se na gymnázium dostali omylem (a moje reakce na jejich chování by byla – řezat, řezat, řezat...), rodiče karikatury a učitelé psychopati a hysteráci. Vesměs to jsou všichni blbci. Děkuju pěkně. Jistá tvůrčí kvalita se filmu upřít nedá (proto dvě hvězdičky), ovšem pouze v jednotlivostech, v globálu je to slabota s mohutným náběhem na něco, co bych klasifikoval jako Zlej film. ()

bila.tecka

Žánrový paskvil, který snad ani netuší, pro koho je určen. Generační výpověď kombinovaná se satirou a komedií je hlavně přehlídkou neskutečných karikatur. Postavičky bez hloubky, kterým je možné se jen útrpně pousmát. Přitom stačilo polovinu z nich vyházet a zbylou polovinu dobře napsat. Raději rovnou celý scénář. Za pozornost stojí bezprostřední Jiří Mádl a celý soundtrack. ()

AdamesWWE

[6/10] Gympl je film staviaci na silnom a zaujímavom príbehu stredoškolských ľudí, ktorých sprevádzajú rôzne životné problémy. Dosť dobrý námet, na dnešnú dobu veľmi atraktívny, najmä pre divákov podobného veku akým sú hlavní hrdinovia tohto snímku. Tomáš Vorel st. sa v tomto svete dobre orientuje,spracúva tento príbeh pomerne dobre a zaujímavo, do filmu obsadil v celku kvalitných hercov, za zmienku stojí hlavná dvojia Vorel a Mádl, čo sa týka vedľajších postáv, tých je tu mnoho, niektoré su dobré ale niektoré zase nemajú žiadny väčší význam, ale aspoň niesú vyslovene trapné. Kraus je aj v tom málo čo tu hrá skvelý a vtipný a Tomáš Matonoha je na rovnakej úrovni. Všetko to má zaujímavú atmosféru, film má takmer dve hodiny a príliš nenudí, stále sa tu niečo deje, ale škoda že film nemá žiadne lepšie tempo a všetko sa to len priemerne ťahá do konca, ktorý nieje ničím výnimočný. Čakal som aj viacej humoru, ale aspoň je tu pár dobrých momentov, dosť vtipných pri ktorých sa dá zasmiať a aj menej humorných, ale stále sa dá na tom príjemne baviť. Na filme mi mierne prekážala hudba, až na výnimku ktorou je hip-hop soundtrack. Gympl je dobre zahraný film, v celku zábavný, nedá sa pri nom veľmi nudiť, ale výnimočný ničím nieje a po viacerých pozretiach stráca človek dôvod prečo pozerať film opäť, pretože to všetko pôsobí neskôr už len priemerným dojmom. ()

Gogo333

Nedalo mi to a znova jsem se na to podíval. Herecké výkony studentů jsou docela děs, ale celkově to pobaví a je tam pár hlášek. Mádl válí, Jurošková je kočka a hudba taky ujde. Jsem zvědav na Vejšku. 65% ()

Crackonosc

Příjemný překvapení a i když nejsem zrovna z těch, co milujou hip-hop, čmáraj na zdi, kašlou na rodiče a denně hulej trávu, tak jsem se občas neudržel a musel jsem se smát. Režisér Vorel nesklouzne nikdy k úplně trapným situacím a z Mádla konečně padá ten cejch Janákových trapných paniců. Časté mluvení herců přímo do kamery sice působí občas rušivě, ale neni to nic, co by se nedalo překousnout. Když to srovnám s ostatními současnými českými filmy vychází mi z toho Gympl na 70% a to jsou 4* (možná trochu proti logice csfd- která mi přijde nelogická, protože 3* jsou podlě mě 50-60%) ()

defagoo

Film, který skvěle odhaluje život na současném gymnáziu a zároveň nastavuje zrcadlo mnoha typům lidí. Praha je tu výbornou kulisou. Chování hlavních dívčích postav je neuvěřitelně autentické. Po shlédnutí všech hořkokyselosladkých peripetiích všech hrdinů pochopíte, že ten film je pravdivý až hrůza. ()

blues

"Vy tu pěstujete ryby, jo? To sou úplně stejný jako máme doma! Ty vole, to sou tvoje ryby! Kdyť my jsme u tebe v bytě..." Tak jsem zase po dlouhé době navštívil kino. Nevím, čím mě tento film zaujal, když na české filmy mám už 10 let alergii, nemám rád grafitti, vstupné na něj bylo dražší než na historický velkofilm o Elizabeth: Golden age, v hlavní roli hrál mnou nenáviděný spratek Jirka "Pádlo" a dále neméně neoblíbení Holubová, Schmitzer nebo Kraus. Jediným plusem pro mě byla hudba od Wiche a to, že jsem taky býval gymplák... Kino bylo plné, bohužel jsem byl jeden z nejstarších a smál jsem se v době, kdy kino mlčelo. To, co ostatním mladistvým přišlo vtipné, mě přišlo tragické. Film se sice tváří jako komedie, ale v průběhu inteligentnímu člověku dojde, že tu o pobavení opravdu nejde. Bohužel. Ano, jsou tam úsměvné hlody, hlavně v podání zhuleného a věčně myslí nepřítomného Sidona, ale to je tak vše. Odkaz si prostě z tohoto filmu musí vzít každý... Jedině díky úžasnému soundtracku dávám 4*, by to vycházelo tak na 65%. ()

Angelino

Prostredie, ktoré vtiahne. Ak nečakáte príliš hlboký príbeh, určite sa pobavíte, pripomenie Vám to obdobie vlastnej puberty, vybavia sa prvé párty, opice, vzťahy so spolužiačkami (spolužiakmi), rodičmi. Školské prostredie je trochu prestrelené (verím, že už sme ďalej) no i tak podsúva otázku či spôsob dnešného systému vzdelávania je pre dnešnú generáciu vhodný. Naznačuje sa i komplikovanosť sociálneho prostredia, v ktorom množstvo mladých vyrastá. V každom prípade je to hlavne prča, ktorá Vás prinúti ešte raz si rozmyslieť, či chcete deti a čo Vás môže čakať v ich puberte (tí, čo to ešte stíhate). ()

Mleako

Gympl se snaží být všechno - vtipný, smutný, napínavý, dojemný, vizuálně zajímavý. Ve výsledku je z toho ale podivná směs, ve které není ani jedna ze složek pořádně dotažená a celé to působí tak, že tvůrci hodili hrst ingrediencí do hrnce a čekali, co z toho vzejde. Výsledkem je podivný mišmaš s několika vtipnými scénámi, s několika smutnými scénami (které ale paradoxně často vyznívají vtipně), hip hopem a trochou graffitti. Abych ale nekydal jen hnůj všude okolo, musím přiznat, že se tam najdou i světlé chvilky. Je jich ale méně, a proto jsem se přiklonil ke 2*. ()

maslic

Hodne malo opravdu hereckych vykonu (jakoby to snad byla reziserova snaha drzet se sveho stylu a krotit Holubovou, Schmitzera nebo Matonohu v hereckem umeni), proste vsichni jsou krecoviti az beda a o predstavitelech studentu ani nemluvim a Hanak jakbysmet ....jen Madl me prekvapil, hodi se na takovou tu roli rozmazleneho spratka a jeho kyvani hlavou je docela cool, stejne tak hudebni podbarveni se povedlo (a to hipcu nefandim). Nejvic me ale nastval mutujici zhulenecky nymand, ktery byl jak vystrizeny z prirucky proti drogram (ala "thc vymyva mozek" atd) a vtipny asi tak polovicne jako Machacek v Samotarich (kde me taky hrozne iritoval tim svym prehnane zhuleneckym postojem ke vsemu okolo). Pul hvezdicky navic protoze mladej Vorel ma charisma a Madl se tam s nicim fakt nemazlil. ()

mirkaaa

Na Gympl jsem nechodila, takže nemohu posoudit reálnost filmu, snad pouze to tykání učitelům mi přijde nevěrohodné. Jinak film nepatří zrovna k mým oblíbeným, ale rozhodně je tento Vorlův snímek lepší než takový Skřítek. ()

Wishkah

kromě Mádla a Matonohy mi všichni herci přišli hodně nevýrazní. Navíc film obsahuje chtěně vtipné hlášky a celý film je jakoby vytažen do extrémů. Prostě jen další film, který nijak nenadchne. přitom námět není nejhorší. Mohlo to být o mnoho lepší ()