Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Nick321

Zrovna tohle je česká komedie, která mne baví . Skvělé nesmrtelné hlášky , dobře zvolené téma , dobrá hudba, výborně obsazené role herců . " Vy tu pěstujete ryby jo? Jsou úplně stejný, jak máme doma" - "Tyvole, to jsou tvoje ryby, dyť jsme u Tebe v bytě " :-DDD ()

Modular

Jediný důvod, proč se na snímek podívat, jsou hlášky jednotlivých postav. Ne, vážně! Všechno, co byste mohli na filmu hodnotit je buďto velmi špatně interpretované, nudné, či přímo strašlivé. Máte tu třeba práci s kamerou. Proč kameraman cpe svou kameru hercům přímo do obličeje, mi hlava nebere. Nevypadá to dobře a ani za tím není žádný umělecký důvod. Střihy? Ty musel zase dělat nějaký lenoch, protože u většiny záběrů si všimnete trapného vteřinového ticha, než začne herec mluvit, takže konverzace nakonec není souběžná a příjemná na poslech. Herci samotní film táhnou, obvykle svou naprostou stupiditou jako komedickým prvkem. Příběh samotný? Naprosto k smíchu. Celý je postavený na hlavu. Ve zkratce se jedná o pár idiotů, co po večerech sprejují na vlaky. Zajímavý? Ani náhodou. Prostě se jedná o dost hloupý film, který má občas své momenty, ale jinak na všech frontách zklamává. ()

Karbos

Čas ukázal, že Gympl není vůbec tak špatný film, jak se mnohým mohlo v roce 2007 zdát. Zraje jako víno. ()

PTuranyi

Podobne ako "Vrať se do hrobu" ide o sondu do života mládeže a zároveň spoločnosti ako takej. Záškoláctvo, záľuby mládeže, vzťahy medzi rodičmi a deťmi, či chlapcami a dievčatami. Mladého sociológa nahradil triedny učiteľ Tomáš, ktorý však nie je hlavným hrdinom. Tými sú tentokrát študenti na čele so sprayerom Petrom a prominentným synčekom Michalom. Opäť ide o zmes trpko-smiešneho humoru vychádzajúceho zo študentského prostredia okoreneného hláškami. Produkčne to nie je, ale na hereckých výkonoch cítiť určitú váhavosť. ()

Super8martiN

S tím jak stoupaly nakoukané minuty filmu pro mě postupně klesalo i jeho hodnocení, ze začátku si říkám, že jde vlastně o v Česku docela unikátní kousek, hezké nahlédnutí do života týpečků, o kterých bych si asi na základce a střední myslel, že jsou to totální retardi, kteří chtějí být zajímaví jen tím, že čmárají fakt nepěkné věci po barácích. S touhle subkulturou opravdu nějak nesouzním a nevím, jestli mi ji chtěl tenhle film nějak přiblížit, každopádně jsem k jejímu hlubšímu pochopení stále nedospěl. Co se mi líbí je celkem zajímavá kamera, která vlastně funguje na hranici amatérismu a geniality. Celým filmem se táhne kritika našeho debilního školství a to celkem trefně, ale stejně film postrádá hlubší myšlenku a lepší uchopení. Super je i využití neherců, filmu to za mě opravdu přidává než naopak a je to snad první kousek, ve kterém mi nevadí Matonoha. Bavit vás film bude ale každopádně, není to špatný film, místy je i vtipný a hlavně se můžete pousmát nad krásným zachycením pro mě nejhoršího desetiletí módy bokovek, okovaných pásků, divných sestřihů a pošahaných barevných kombinací. ()

Sonny

Ten film mě bavil celou dobu. Několik scén bylo přehrávaných a polopatických (vzorný student, alternativní třídní, debil školník apod.). Ale když to necháte jen tak plynout, ani vás to nějak nestihne rozladit. Těch dobrých scén je tam totiž docela dost. Takže nic neočekávejte a budete moc příjemně překvapeni. ()

J!b

Celkem dobrá záležitost až na pochybné herecké výkony některých představitelů ve vedlejších rolích. Očividně práce s herci není Vorlovou silnou stránkou. Ale jako bonus pohled na můj stále stejný starý gympl...:) ()

Cherubin

Tolik ruznych typu lidi by se asi v jedne tride najednou neselo, ale pro film to bylo treba. Film krasne ukazuje jednak dnesni mladez a jednak to, jak trpi nezajmem rodicu. Na pozadi je opravdu skvele vykreslena chudoba, bohatstvi i ponizovani. ()

supo

Po delší době opět český film, o kterém můžu říct, že mě bavil. Hlavně Tomáš Vorel ml. táhl i hluché scény, z jeho výkonu jsem příjemně překvapený. Je to první film s problematikou sprejerů, který jsem viděl a aspoň zčásti dokáže vtáhnout do prostředí. Zajímavé je vidět stereotypy na škole. Dal bych 5 hvězdiček, ale za obehranou scénku se sváděním učitele dávám jen 4. ()

Jirka1111

Dávám dvě hvězdičky za některé vtipy Jiřího Mádla a toho vyhulence. Jinak k filmu. Jen mě utvrdil v tom, jaká jsou mezi námi hovada a čím se baví mladí lidé. Herecké výkonu jsou takřka nulové a film drží pohromadě asi jen Mádl. ()

fero_lašák

Bylo tam dost hlášek a gagů, který byly fakt supr, škoda jen že se všechny vešly do traileru :)) Je tam umělá přehlídka názorů, chování a přístupu k životu mladých i postarších lidí, které jsou někdy opravdu typické, občas to však nevypadá zcela věrohodně. Celkově je však příběh nepříliš dramatický, ne že by to vždy vadilo, ale toto je spíš střídaní sprejerských akcí, diskusí v kabinětě a keců mezi tím. Někteří dospělí jsou někdy až přehnaně zkarikaturovaní. Není to špatný film, má neohraný námět a snaží se být aktuální. ()

Warapeidza

Velké zklamání. Nevím proč, ale čekal jsem víc. Ať už to bylo na základě výběru herců, na tom, jaké prostředí bylo vybráno a co se z toho všeho dalo vytěžit. Takhle to pro mě zůstálo celkem ničím nezajímavou hříčkou, která mě ničím nenadchnula. Je to hrozně nesourodé- jedni hrají jakoby vážně, druzí přehrávají až hrůza (záměrně!) a ostatní pro jistotu nehrají vůbec (bohužel nezáměrně!). Navíc mi přišla zbytečná mnohdy až křečovitá snaha o to, nacpat do filmu co nejvíce témat, která se současnou dobou jakoby korespondují- vztah učitel x student, učitel x sponzor, sponzor x student, volnost x svázanost, kouření za rohem x šprťáctví, zraňující společnost x společenské uznání, bezradnost x nadměrné sebevědomí, klasický škola x moderní škola a tak dále. Těch protikladů tam prostě bylo proti sobě položeno až příliš na to, aby to všechno drželo pohromadě. ()

goiu

nema to sice takovou lehkost, jakou by si tohle tema zaslouzilo, jako gymnazista muzu rict ze je to vlastne vzany to jak se to deje a zpolarizovany, tzn. ti hodni (kterych moc neni) jsou ve filmu extreme hodni a naopak. za kazdoucenu se film snazi byt "cool" a chvilema se to i dari. parkrat sem se paradne zasmal a herci skveli...**** (tak 70%) ()

tom05

Tak to jsem fakt nečekal , skvěle jsem se bavil. Super byly pasáže , ve kterých jsem sice celkem rozuměl jednotlivým slovům , ale jejich význam , natož pak smysl jednotlivých vět , jsem nebyl schopen pojmout. Na plných pět to neni , ale rád se podívám znovu. ()

minichaN odpad!

Kardinální blbost na n! jééé...vyhulený film. mazec..drogové asociace si nechte pro sebe..slabota nejvíce.!!!! -200 % ()