Dvojnásobná držitelka Oscara Hilary Swank hraje v tomto poutavém příběhu o dětech ulice vychovaných v pouličních přestřelkách a s drsným postojem k životu – učitelku, která jim chce dát, co potřebují nejvíce: jejich vlastní hlas. Odehrává se na chráněné půdě školy ohrožené násilím a rasovým napětím, učitelka Erin Gruwell musí bojovat s předsudky autorit, jestliže jí záleží na těchto studentech. Děti vypráví vlastní příběhy a poslouchají příběhy ostatních, skupina pravděpodobně "nevzdělatelných" teenagerů objeví sílu snášenlivosti, znovu získají své zničené životy a změní svůj svět. S elektrizujícími výkony hvězdného obsazení, včetně držitele Zlatého glóbu Patrick Dempsey (Grey´s Anatomy) a zpěváka Maria, film Mezi řádky je založený na uznávaném bestselleru, "The Freedom Writers Diary". (oficiální text distributora)

Marze

Velmi podmanivy, podnetny,uprimny  a velmi silny film pro zralejsi publikum. Amerika je pro me nejextremnejsi zeme na svete s mimoradne divnymi lidmi a nasilnickou kulturou. Pri sledovsni budete smutni, stastni, v rozpacich a nakonec vycerpani. Postavy jsou az moc typicke. Vse je zasazeno do rasivych nepokoju v Los Angeles v roce 1992. Je to politicky pohled z leva. ()

Aiax

Tenhle typ filmů miluju a navíc jsem udělal podobnou zkušenost jako učitel, takže moje hodnocení může být trošku předpojaté - nestrannému divákovi by mohla vadit přehnaná sentimentalita, "rodinnost" a celková naivita projevu ve druhé polovině - ale myslím, že i z objektivního pohledu (pokud takový existuje) to je zábavná, inspirativní a "užitečná" podívaná. Hillary Swank je přesná a okouzlující, určitě se v ní leckterá žena-nenapravitelná idealistka pozná. Osobně bych byl radši za drsnější a ne tak disneyovské vyznění poslední části, možná by tak byl snímek trochu uvěřitelnější, ale jinak rozhodně doporučeníhodné. 85%. ()

Streeper

Úžasný film. Hilary Swank jsem nikdy nijak zvlášť nemusela, ale tady jsem si jí oblíbila. Ukázala mi, že hrát umí. Samozřejmě celý film nestál jen na Hilary, ale i na ostatních hercích, kteří hráli studenty. Dokázali se vžít do postav a moc se mi líbilo spojení jejich životů s životy židů za Holocaustu. Hudba byla úžasná a některé scény se mě tak dotkly u srdce, že jsem se rozplakala na celé okolo. Skvělý film, na který by se měl podívat každý, aby viděl i jiný svět lidí. ()

Jacinda

zajímavý film. na jednu stranu je to naivní - pochybuji, že by se američtí parchanti změnili v koloušky během jednoho roku (a opravdu vědí kde je ta Evropa, když v ní žije jejich holocaustová hrdinka?). Hlavní aktérka je Matka Tereza, která neváhá obětovat kvůli svým "dětem" manželství (a nemít svoje děti). Ale přes to všechno ve mě film zanechal celkem dojem. ()

pufina

Kdo chce, uvidí v tom víc. Kdo nechce, neuvidí v tom nic. Film naráží na spoustu hlubších myšlenek, není to jen o dětech z ulice, násilí, každodenní přežití nebo o rasových odlišnostech, ale také o světovém holocaustu. Emoční náboj člověka zasáhne v případě, pokud ho tyto témata něčím dokážou oslovit. Možná někomu změnil celkový pohled ten až sentimentální závěrečný happy-end (já bych spíš uvítala nějakou tragédii - např. smrt někoho ze studentů - a následně happy-end), ale takto to na člověka zapůsobí o dost méně. Avšak některé chvíle jsou až "pěkně" depresivní, což také udělá s divákem své. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles a Long Beach. Scény zo školy sa natáčali na Hamilton High School. (MikaelSVK)
  • Všetci pozostalí v múzeu holokaustu boli skutočnými preživšími. (Karush)
  • Scénář čerpal z knihy "The Freedom Writers Diary" od Erin Gruwellové a dětí z Wilsonovi střední školy. (mi-ib)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (více)