verbst

Důvod, proč mám rád Vánoční romantické komedie. Všechno sedělo jak má. Slzel jsem dojetím i smíchem. A Pan Ubrousek se fakt povedl. BTW: Když Jack Black ukazuje ten film kde hrál Dustin Hoffman, zpívá tu hlavní melodii a pak se otočí takovej prošedivělej chlápek a pozvedne obočí... No ano, Dustin to byl... Skvělý cameo jak sviňa... Takže Meyersovic Nancy zase válí a já sem nadšenej... ()

Pan Filuta

6/10 Všichni hrají jak o život, ale stejně mě prázdniny nepřesvědčily. Ano, bylo tam, pro mě, pár zajímavých momentů, ale komedií takovéhoto typu je celá řada a jsou o hodně lepší. Btw. strašně se mi líbila grimasa Cameron, když zjistila, že má Jude dvě dcery a ptá se ho, zda je ženatý. ()

depony

Zakázal bych hrát Jacku Blackovi v romantických komediích. Tomu jedinci chybí všechno pro to, aby mohl zosobnit někoho, do koho by se zamilovala například moje milovaná Kate Winslet. Naprosto kazil relativně příjemné obsazení, kde Jude Law coby vdovec byl natolik zoufalý a sladký, že bych si ho vzal k sobě domů a pořídil mu pro jeho děti chůvu a uklizečku. Nevidím tam nějakou zvláštní souvislost s Láskou nebeskou. Je to o vztazích, které by se nedaly očekávat v našich zeměpisných délkách, protože to bylo všechno tak hrozně "spontánní". Ale líbilo se mi to. Až na ten příšerný konec. Doporučuji tak 7 minut před koncem vypnout a můžete z toho mít celkem příjemný dojem :) ()

Rosana

Ach, další úžasně romantický film plný nečekaných zvratů, smysluplně běhajících lidí sem a tam za svoji láskou, vlastně takový úplně sluníčkový film plný pěkných tvářiček a já už vlastně ani nevím, o čem to bylo. ()

katasta

Začátek byl dosti průměrný, ale pak se z toho vyklubalo něco velice hezkého. Herecké obsazení snad ani nemusím komentovat, hudba byla velmi příjemná a sem tam nastaly i poměrně humorné situace a tak se člověk v tý romantice neutopí a občas se i zasměje :o) Linie s Cameron mi přišla trochu slabší než linie s Jackem Blackem a Kate Winslet...ta mi přišla vtipnější i zajímavější o devadesátiletého scénáristu. ()

ivishka

Prázdniny můžu vidět pořád a pokaždé mě překvapí něčím čeho jsem si dříve nevšimla nebo jsem tomu nepřikládala něják zvlášť důležitý význam. Jacka Blacka mám vysloveně za komedianta a tady jeho role zas až tak komediální nebyla všechny postavy na sebe krásně navazovaly a nebylo nic co by mě vtrhlo z příběhu.Cameron Diaz byla roztomile trhlá a u úvodní scény jak vyhazuje manžela z domu jsem se mohla potrhat smíchy. Skvělý film,skvělé obsazení. ()

KIT.HL

Klasikou stávající se milostně - vánoční doják po americku s osvěžujícím britským nádechem.....proč ne!! Jako příjemné překvapení se zdá civilně hrající J.Black. ()

Lamiczka

Prázdniny jsou typická romantická komedie. Je roztomilá a dokáže zahřát každé srdce správného milovníka romancí. Od tohoto typu filmů očekávám jediné - příjemně se pobavit, platonicky se zamilovat do hlavních (mužských) představitelů a těšit se dobrému příběhu. Ústřední dvojice dívek – Kate Winslet a Cameron Diaz – se nedá upřít to, že jsou šikovné. Kate oslní svou bezprostředností a otevřeným přátelským vystupováním, kterým si získá nejednoho mužského obdivovatele. Cameron pro změnu vyniká svojí obchodní značkou – širokým úsměvem, bláznivými nápady a okouzlující roztomilostí. Jude Law je pro Cameron zdatným soupeřem, podává standardní herecký výkon, ženy jdou při zvuku jeho sametového hlasu do kolen. Je zkrátka dokonalý ve všech směrech. Vývojová linie jejich vztahu se mi líbila o mnoho více než ta mezi Kate a Jackem Blackem. Jeho postava pro mě nakonec zůstala jediným kamenem úrazu, přišla mi navíc a zbytečná. Happyend za každou cenu opravdu nevyžaduji. Na americké půdě tak kromě Kate více dominuje Eli Wallach v roli 90letého scénáristy, jehož charisma byste mohli přehazovat vidlemi. Tolikrát zmiňované a v romantických příbězích hojně zmiňované klišé mi zde vůbec nevadí, stejně tak si uvědomuji celkovou nereálnost. Ale ani jedno mi za celou dobu promítání nezkazilo výsledný dojem a při závěrečných titulcích jsem byla nadmíru spokojená. ()

Vxxx

Již po několikáté jsem dnes zkoukla Holiday. Včera to dávali v TV, tak jsem si to dnes pustila a musím říct, že zas a znovu mi ten film nejednou vehnal slzy do očí. Na rozdíl od postavy Cameron Diaz mi nedělá nejmenší problémy brečet. V tomto jsem spíš jako Jude Law, který, smím-li soudit, je tu naprosto okouzlující. Nádherná Vánoční podívaná, která jen tak tak šlape na paty Love Actually. 5* ()

Ridick

laska nebeska 2...kusok slabsie, ale jednoznacne film pre dvojicu s eli wallachom, kt. si svoje sceny kradne len pre seba...pozor... urcene vyhradne na vianocny stol a nie ako u mna v horucom juny a cely prepoteny.... ()

Jillen

Moc pohádkové, moc přiblblé a moc slaďoučké než aby mě to vzalo. Law jako jediný pobral mé sympatie a celou tuhle frašku drží nad vodou. 138 minut nudy a otravné Cameron Diaz. Áno, áno, Láska nebeská je jiný kafíčko... ()

GodComplex

Na jednu stranu to je prijemne s nekolika skvelymi momenty - scena ve videopujcovne a rozebirani soundtracku, probirani starych filmu, celkove linie v LA byla ta lepsi. Na druhe strane je na tom pomerne dost znat, ze to tocila (a hlavne napsala) zena, protoze je to cele takove priblble a romantika neni ani tak opravdova romantika jako spis nasladla vize romantiky zenskyma ocima. Takze ve finale slaby prumer, ale pokud jste zena, jednu hvezdu si prihodte.5/10 ()

golfoxovox1

Co si budeme povídat, je to klasický slaďák, takže k ději se vyjadřovat ani nemusím, ale vyzdvihuje se v něm role hudby ve filmu a největší velikáni, samotný film má velmi hravý soundtrack a nejednou se objeví i nějaký ten inteligentní vtip :-) ()

Alementina

Mohla to byt skvela petihvezdickova romanticka komedie. ale bohuzel neni. I kdyz zacatek se slibne rozjizdi, postupne mi nektere sceny prijdou tak nasilne vtlacene do filmu, ze mi to nadzvedavalo udivem oboci. Libily se mi monology, ktere mela Kate, nelibily se mi prekycovele sceny, i kdyz mi obecne jista kycovitost romantickych filmu nevadi, ba naopak nekdy ji i rada podleham, tohle bylo chvilema presprilis. Nevim, proc scenarista nastavil takovy sibenicni termin, ze vse se odehraje behem 14 dni, kdyz tomu mohl dat klidne mesic a spad udalosti by nabyl vetsi pravdepodobnosti... obzvlaste pripad starika nad hrobem, ktery se behem jednoho tydne nauci chodit bez pomoci a ti, jimz dlouho neotevrel ani dopis mu vystroji ceremonii na jeho pocest... a takovych udalosti je tam bohuzel nekolik. Postava Jaka Blacka mi prisla cela zbytecne navic. Nehrat tam mi oblibeni herci a kdyby postavy Kate a Cameron nemely nekolik vlastnosti, ve kterych jsem se poznavala, tak by to ani ty tri hvezdy nebyly... 23.12.2019 ale přesto všechno se na ten film podívám ráda znovu, protože tohle rozhodně nebylo mé druhé shlédnutí. Jude Law je v tomhle filmu nejroztomilejší ... o to větší je to pak kontrast k Domu Hemingwayovi :) ()

ABLABLABLA

Naprosto ale opravdu naprosto úžasný film. Teď jsem se na něj dívala asi tak po sedmé nebo osmé nejmíň a pokaždé se u něj cítím, jako kdybych ho viděla prvně. Kouzelný snímek, kdy se střídavě usmívám jak blbeček nad romantickými scénami a střídavě mám na krajíčku nad těmi dojemnými a pak se ještě směju u těch vtipných. Tomuto filmu vskutku nemám, co vytknout. Už dávno se zařadil do mé TOPky a pořád si za tím stojím. Prostě film, který člověk dokáže vidět více jak 5x a stále ho nenudí, nemůže být jiný než perfektní. Výborní herci - hlavně hlavní čtyřka tu byla vybrána velmi skvěle - J. Law - wau..nemám co dodat, prostě neskutečný fešák a tady ta jeho filmová postava je prostě pomilováníhodná, C.Diaz - mi tu vůbec nepřipadá jak blbá blondýna jako ve většině filmů, ale naopak se tu hodí a v její roli si nikoho jiného nedovedu představit, K.Winslet - no tak to je geniální herečka a tady je prostě perfektní a poslední J.Black - ač komik, tak tady skvěle doplňuje ústřední čtveřici. A myslím si, že rozhodně bych tu ještě řadila E.Wallacha v roli Arthura - bez něj by film nebyl kompletní - starý scénárista, který probudí v K.Winslet "filipa". A to největší plus tohoto filmu je hudba...báječná....přes písně jako "Have yourself a little merry Christmas" atd. ale především ty znělky - Arthurhs theme a pak prostě ta hlavní, však víte jaká, nevím, jestli má nějaký název ale hraje například když Amanda (Diazka) skoro na konci filmu běží zpět do chaloupky....tak pardon...teď jsem to našla "Maestro" se jmenuje (samozřejmě od Zimmera). Prostě tento snímek je dokonalost sama...5* naprosto jasných (někdy si říkám, že je i mnohem lepší než Love Actually). Miluju tento film. Say a man and a woman both need something to sleep in and both go to the same men's pajama department. The man says to the salesman, "I just need bottoms," and the woman says, "I just need a top." They look at each other and that's the 'meet cute.' ()

Makky

Bol som v to až po uši hneď od začiatku! Lidičky moji, toto je krásna harmónia humoru a romantiky. Jednoduchý námet využitý do dokonalosti s plejádou ohromných hercov. ()