Kamera:
Šin'jo KondóHudba:
Kendži KawaiHrají:
Ajako Kawasumi, Noriaki Sugijama, Kana Ueda, Acuko Tanaka, Džun'iči Suwabe, Jú Asakawa, Miki Itó, Šin'ičiró Miki, Tomokazu Seki, Džunko Noda, Hóko Kuwašima (více)Epizody(24)
-
Hadžimari no hi (E01)
-
Unmei no joru (E02)
-
Kaimaku (E03)
-
Saikjó no teki (E04)
-
Madžucuši futari (Zenpen) (E05)
-
Madžucuši futari (Kóhen) (E06)
-
Šundó (E07)
-
Fukjó no oto (E08)
-
Gekka rjúrei (E09)
-
Odajaka na makuai (E10)
-
Senkecu šinden (Blood fort Andromeda) (E11)
-
Sora o Saku (E12)
-
Fuju no širo (E13)
-
Risó no hate (E14)
-
Džúni no širen (E15)
-
Jakusoku sareta šóri no ken (E16)
-
Madžo no rakuin (E17)
-
Kessen (E18)
-
Ógon no ó (E19)
-
Tói jume ato (E20)
-
Tenči kairisu kaibjaku no hoši (E21)
-
Negai no Hate (E22)
-
Seihai (E23)
-
Subete tóki risókjó (E24)
Obsahy(1)
Jednou za deset let je vybráno sedm mágů, a právě tito „Páni“ za použití pomocníků jednotlivých řádů nazývaných „Služebníci“ se spolu střetnou o jediný Svatý Grál. Ten splní vítěznému Pánovi i jeho Služebníkovi jakékoliv přání. Služebníci jsou padlí hrdinové, kteří se po smrti stanou hrdinskými duchy. Širou Emija, jenž přežil před deseti lety velký požár, byl adoptován Kiricuguem Emijou který ho při požáru zachránil. A právě Širó se nevědomky stane jedním z Pánů tím, že si vyvolá Služebníka z řádu Saber. Spolužačka Rin Tósaková, jež si vyvolala Služebníka z řádu Archer a jež se připravovala na roli Pána plných deset let, nevidí v Širóovi soupeře, avšak zavede ho do posvátného kostela, kde Širó roli pána a všechno, co to obnáší, přijímá. Soupeřem Emiji je tím pádem i Rin… (Roby)
(více)Recenze (56)
Japonština je nejen na poslech velmi krásný jazyk, o tom žádná, ovšem při málokterém anime jsem si tak užil hlasové obsazení jako právě ve Fate/Stay Night. Že začínám tento koment vyzdvihnutím poněkud nezvyklého opěvování seijú? Vskutku, jenže když hlavního hrdinu dabuje Noriaki Sugijama (ano, on opravdu dabuje kladného hrdinu!), Saber je vynikajícně namluvena paní Ajako Kawasumi a její jméno je hlavním hrdinou vyslovováno tak… fantasticky (prostě dokud neuslyšíte na vlastní uši ono kouzelné "seibá, seibá", nepochopíte mě), nedá mi to a musím tento koment začít právě tímto trochu nezvyklým pozitivem. Jak už bylo řečeno v mnoha komentářích (a vlastně i nemálo naznačeno mnou), hlavním tahounem seriálu je postava Saber. Tempo seriálu je poněkud pomalé, rozvláčné a nikam se nespěchá, ovšem právě postava Saber, která umí svým svérázným, vznešeným jednáním – nutno však dodat, že nikoli trapným – ozvláštnit a přidat náboj nejen momentům akčním, ale i scénám konverzačním, dokáže diváka navnadit na sledování dalších dílů. O hlavním hrdinovi sice nemůžu tak úplně říct, že by byl nudný a sral mě, ovšem nebýt právě hlasu Noriaki Sugijamy, nebyl by pro mě dvakrát zajímavý a jen stěží bych mu přál získat Svatý Grál. Podobně jsou na tom souboje; nebýt hudebně podkresleny tradičně pěknou hudbou Kendžiho Kawaie, sáhnu po nejbližším hrnku s čajem či kávou a také po nějakém dobrém sucharu na zakousnutí, abych si bojové sekvence mohl vychutnat. Doslova. Fate/stay night mi připomíná takový pěkně vysoký domeček z karet; pokud bych z něj odebral jednu kartu, spadl by. V tomto případě by se z něj mohla stát docela pěkná nuda, která by asi jen těžko mou pozornost kdy získala. Jako mnozí jiní váhám mezi třemi a čtyřmi, ale nakonec jsem se rozhodl pro lepší 3*. ()
Tento seriál byl mojím prvním setkáním se studiem Type-Moon, takže mu dokážu odpustit ty menší chybičky. V některých detailech (často i docela důležitých) se liší od své předlohy, kterou mu byla slavná visuální novela, ale v době když sem na to koukal jsem to ještě nvěděl. Což o to, že originál je mnohonásobně promyšlenější a na docela jiné úrovni, k srdci mi to přirostlo tak jako tak... Svět F/SN a celkově i celé T-M universum jsem si zamiloval a od té doby jsem začal vyhledávat všechno, pod čím bylo toto studio podepsáno. Skvělé postavy, akce, unikátní zápletka a hudba. Tím si mě F/SN dostalo. 8/10 ()
Jedna velká bojová hra, která od začátku do konce překvapuje. Nejprve tím, jak pomalu odhaluje jednotlivé Pány i Služebníky, později intenzitou napětí a vydařenými zvraty u finálních cliffhangerů a nakonec tím, jak pozitivní dojmy po sobě zanechá i přes fatální neschopnost hlavního hrdiny. Snad nikdy jsem se v anime nesetkal s někým, jako je Emiya Shiró. Od začátku do konce na něj kladou nároky spojenci, nepřátelé i on sám a on se s neomylnou přesností pokaždé zachová přesně naopak, než by bylo záhodno. Je proto vážně zarážející, že i přes řadu jeho zoufale rozčilujících činů mi válka o svatý grál nakonec přirostla k srdci, za což můžu připsat zásluhy zejména udatné Saber a tajemným (avšak notně nevyužitým) bojovníkům Archerovi a Lancerovi. Když se totiž někdo z této trojice dá za doprovodu dokonalého Kawaiova soundtracku do válečného tance, začne běhat mráz po zádech při prvním nárazu kovu o kov. ()
Jsou věci, nad kterými můžu zamhouřit oko a jsou věci co mi bytostně vadí. Chápu, že západní církve jsou pro Japonce "exotické", ale proč jsou spojovány (sice nepřímo ale zcela bezostyšně) s něčím co nehlásají ... tomu se říká zavlečení. Konkrétně mám na mysli postavu Kirei Kotomine, nebýt toho dal bych o jednu hvězdu více. Na druhé straně má tento seriál i svá pozitiva, ale děsivý mix bájných hrdinů, dle mého, k ním nepatří. ()
Hmm, čím bych začal? Asi varováním, abyste vydrželi prvních pár dílů. Začátek je zde příšerně nudný a jen díky silné vůli jsem přežil. A vyplatilo se to! Odměnou mi byly vizuální orgie v dílech následujících, bitvy servantů skutečně stojí za to, stejně jako jejich výběr. (i když bych ocenil ještě trošku větší širokost třeba i ČR, když tam řecko má 3) Hudební stránku bych příliš nevychvaloval, sice s obrazem ladí hezky, ale bohužel samostatně nefunguje. Tolik do audiovizuální stránky. Příběh je zde hezky rozvržený (no bodejť by ne když to má hru,film,knížku i mangu) a vše k sobě sedí hezky. Nejlepší servant? Archer. Nejlepší hláška? EX-KALIBÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! ()
Galerie (663)
Photo © TV Saitama / Fate Project

Zajímavosti (6)
- Hra, podle které bylo anime natočeno, má tři dějové linie: „Fate“, „Unlimited Blade Works“ a „Heaven's Feel“. Anime sleduje dějovou linku „Fate“. (spacemaster)
- Jméno Shirou Emiya znamená v japonštině „samuraj/válečník“ (shi), „syn“ (rou), „ochrana“ (e) a „chrám“ (miya). (spacemaster)
- Série Fate je známá mezi anime fanoušky komplikovaným příběhem s prolínajícími časovými osami a jako velmi obtížná pro nového fanouška zorientovat se v prequelech/sequelech a různých verzí postav. (spacemaster)
Reklama