Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

Ozzy2

Protože mám k Irsku a k Dublinu zvlášť osobní vztah, nemůžu hodnotit jinak, než za pět.Pobavil koment uživatele (ky) Nathalie.Slovanská víla Irglová mě fakt dostala:))Nathalie, opravdu si myslíš, že je jméno Irgl slovanského původu? Už si to vy slovanští vlastenci uvědomte, že v našich žilách té slovanské krve koluje minimum. ()

tančísvlky

Oscar je krásny úspech dvoch perfektných ľudí ,tak to treba oceniť . Gratulujem zo srdca... Film je primitívne krásny a pretkaný zvukovou láskou... ()

Luckyman

Skvelý film, skvelé herecké výkony, ale hlavne SKVELÁ hudba. Neuveriteľný film o dvoch ľuďoch, ktorých spája hudba. ()

AbelXavier

Spielberg ma inspiraci na rok? Ze by se snazil ucit cesky? Marketa ma pekny irsky prizvuk, mozna az moc pekny, kdo ji ma pak verit ze je emigrantka hledajici nove zacatky. ()

Sosak

Moc pěkný, i když trochu klišoidní muzikál. Pomineme, že jsem na promítání doběhl později, takže mi utekl začátek - zbytek filmu uplynul relativně rychle a tu ústřední písničku jsem si hnedky stáhnul. Jo a Markéta Irglová už jenom přízvukem nehorázně prozrazuje, že je z Čech :) ()

pjeer

dávám 4 pro hudební nadání těch dvou, mám hodně rád The Frames a spolupráce Glena a Markéty je famózní. Jinak příběh ucházející, ale ten není až tak důležitý, jde hlavně o muziku. ()

VeeDee

Film má svou zvláštní atmosféru, příběh lidí "z ulice" mi taky sedí... ale ač jsem muzikantka, tak se musím přiznat, že mě dosti nudil... dokonce jsem některé části přeskočila. Hudba Glena Hansarda je pěkná, ale stačí mi jedna, dvě písně za sebou a pak už se mi to zdá moc ubrečené. ()

Markinho

Neskutečně lidsky romantický film, při kterém Vám ukápne nejedna slza. Především smutně zajímavý konec je fakt krásný. Po dlouhé době jeden opravdu lidsky krásný film, který potěší každého. Ať už zadaného či ne. Vrcholem jsou některé neskutečně dlouhé scény. A ke všemu nádherná ústřední píseň...Prostě ***** ()

Tamten

Snaha udělat film bez klasického děje, jen s lehkým romantickým vyprávěním, troskotá na tom, že ty jednotlivé dějové kousíčky jsou celou dobu až příliš stejné a i když spojují dobrou hudbu, tak i tato hudba začne postupě působit až příliš stejně (ovšem v jinak pojetém příběhu by to tak být nemuselo). ()

Gardenboy

Dosť zvláštny ormanticky film, ktorému krátka stopáž na takmer nijaky dej rozhodne sekne ... ale na viac ako tri to nevidim. ()

kubal18

Za docela pěknou ústřední píseň. Jinak je to velká sračka s amatérskými hereckými výkony, kterým kraluje ženská hrající matku Irglové. Tu vyhrabali kde??? ()

loveless

Once je milý malý film, plný dobré muziky. Osobitý, a osvěžujícně nekomerční... Film, který můžete mít rádi. ()

FoxMulder

Jednou mi bude muset někdo vysvětlit, co je na tom filmu tak úžasného, kromě hudby. Nebudu chválit amatérský film jen proto, že je amatérský a hraje tam Češka. Scény s matkou působí jako nepoužitý materiál z Rodinných pout. A místo toho, abych se cítil obměkčen křehkostí právě navázaného vztahu, mě některé scény iritovaly. ()

D.Paulus

Nu, nic moc. Možná jsem měl jen náladu na jiný film, ale po skončení Once jsem měl pocit, že se tam opravdu vůbec nic nedělo. Jistě, písničky jsou pěkné a ta čeština mě taky pobavila, ale pořád mi to přijde trochu málo. ()

ecis

Velmi prijemna a podmaniva folkova muzicka s nenapadnou romancou na pozadi. Vsetko stoji a pada na hudbe. Komu sa tento styl nepaci, tomu film pride nudny. Kto zaspava pri melodiach Damiena Ricea, ten bude nadseny. ()

alonsanfan

Chatrný na koleně napsaný scénář, občasná čišící amatérčina, ale možná jen autentičnost. Banální zápletka, ovšem banální snad jako život sám. Prostý komorní příběh, který pro mne fungoval především, pokud byli na plátně Glen a Markéta. Když se přidaly i další postavy bylo to většinou spíše na škodu. Přiznávám se, že nejsem fanouškem Glena ani Markéty a jejich písně jsem ve filmu slyšel poprvé. Kýčovitý cukrkandlově ulepený ploužák Falling slowly, se mi neustálým omíláním v rádiích (byť se jim snažím vyhýbat jako upír svěcené vodě) zprotivil ještě předtím, než jsem film viděl. Musím však s potěšením konstatovat, že je to nejslabší píseň filmu a ostatní skladby ji mnohonásobně převyšují. Je nepochybné, že hlavním impulzem ke vzniku filmu byla právě hudba, a ta má v celém filmu také zásadní význam. Pokud může dostat Oscara Top Gunový ploužák Vezmi můj dech pryč, proč ne Padání pomalu. Oscar za ústřední, titulní píseň je pro mě spíš oceněním hudební stránky filmu, která rozhodně převyšuje tu vizuální i vše ostatní. Hranice mezi vypočítavostí a kýčem a upřímností a přirozeností je velmi tenká a nejasná. Pro mě osobně Glen a Markéta šlápli do kýče ústřední písní, ale zbytek filmu kráčení a zpívají přirozeně. ()

spacylemon

tak hrozný scénář, až má člověk chuť přidat venezuelským telenovelám ňákou tu hvězdičku... tak dřevěné herecké výkony, až si tím víc začne člověk vážit všech svých oblíbených neherců... k tomu písničky frontmana kapely, která pro mě byla odjakživa nejnudnější na světě - takže jestli něco uchránilo tenhle film před odpad!em, tak to bylo použití dětských klávesek v jedné z těch odrhovaček a pak Markéta táhnoucí po chodníku vysavač (plus pár dalších nechtěně legračních momentů)..... FOR FUCK'S SAKE! ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky