Poslední polibek

• USA The Last Kiss (více)

Michael a Jenna spolu chodili tři roky a teď se chtějí vzít …až do okamžiku než Jenna zjistí, že je těhotná. Najednou si Michael uvědomí, že navždy přijde o svůj bezstarostný život a bude muset zabezpečit rodinu. Na svatbě svého přítele potká studentku Kim, která ho svede a díky ní svět kolem sebe začně vnímat jinýma očima. Tragikomedie o rozchodech, láskách a trápeních dnešních třicátníků. (oficiální text distributora)

katasta

Nejsem asi zrovna v pozici, kdy bych tento snímek mohla hodnotit zcela objektivně, protože když jsem to celé sledovala, měla jsem pocit, jako bych se nějakým nedopatřením v tom filmu ocitla. Ještě se mi to v takové míře nestalo, ale vše co se v tom filmu dělo, se děje teď všude kolem mě, zvláštní pocit. Proto rozhodně nemůžu podpořit ty lidi, kteří si myslí, že je to snůška nesmyslů, vyhrocená až do nebes. Tony Goldwyn odvedl výbornou práci, scénář byl perfektkní a charaktery postav propracované do sebemenších detailů. Celou dobu jsem si říkala: pane bože, vdyť to je celý pravdivý, co za blázny se může hrnout do vztahů? "Každej debil na světě řekne, že někoho miluje. Nic to neznamená. Co cítíš, to nic neznamená. Záleží jenom na tom, co uděláš lidem, které miluješ. To jediný se počítá." ()

kingik

Snímek,jehož dojem kazí slabší děj,ale výsledek zachranují výborní herci,překvapí Zach Braff,stranou nezůstane ani Rachel Bilson. Režisér Tony Goldwyn střídavě nudí a překvapuje,chybí mu výrazný režisérský rukopis, něco co by zůstalo trvaleji v paměti, ale tentokrát kápl na dobré herce a ti hrají vzorně a proto pod tři hvězdy nejdu. ()

genetique

Život ponúka mnoho prekážok, mnoho nástrah. A že láska nebýva len tým príjemným elementom života nás okrem vlastných skúseností presvedčuje aj mnoho filmov. Bez pravej lásky totiž na svete prežije len málokto a keď je jej životnosť v ohrození, treba bojovať minimálne tak urputne ako Michael (skvelý Zach Braff). Krásna romantická dráma s prirodzenosťou vdýchnutou priamo zo stromu života. Miestami jemne a citlivo nadľahčená, mohla byť viac, no to už by diváka minulo účinkom. Tak presne takýto typ filmov by mohli púšťať mladým ľuďom, ktorí pomýšľajú o manželstve, či o založení rodiny. A i keď som počas sledovania nevyronil slzu z dramatického záveru, či sladkej romantiky a ani som sa počas vtipných scén nijak hlasno nenasmial, zážitok je hlboký. 85%. ()

moviesfan

Ani nevím proč dávám tak vysoké hodnocení. Podobný příběh najdeme v každém druhém romanticky založeném filmu. Tady se mi ale něco líbí. Zřejmě to budou dialogy, které nejsou vůbec hloupé. Příběh je propleten vztahy a jejich komplikacemi. Záverečná část filmu mi přijde přirozená, smypatická. Stejně tak i herci. Vlastně i celý film. Hodnocení: 70% ()

Rocky62

Přemýšlím jak zhodnotit tenhle silný a podmanivý kousek a přitom jen suše nevychvalovat herce, hudbu atd. Shrnu to jedné věty. Nežeňte se, nevdávejte se, nevyrábějte parchanty, chcete-li být šťastní! Skvělý film, kde se Vám nedostane otřepaných "prcičkovských" vtipů, ale hluboké myšlenky a sugestivního děje. Já si náramně pochutnal. ()

• Do kin doručeno pod názvem "French". (HappySmile)