Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Michael Clayton je "vyjednavačem" jedné z největších právnických firem v New Yorku. Tento bývalý státní zástupce má na starosti tu nejšpinavější práci ve firmě Kenner, Bach & Ledeen. Ačkoliv se již několikrát spálil a se svojí prací není spokojen, rozvod, špatná obchodní spekulace a narůstající dluh ho pevně drží připoutaného k firmě. Mezitím ve společnosti U/North závisí kariéra advokátky Karen Crowderové na urovnání multimilionového návrhu žaloby, kterou Claytonova firma vede proti nim do zdánlivě úspěšného konce. Když však prvotřídní advokát firmy Kenner Bach, Arthur Edens, sabotuje případ U/North, čelí Clayton největší výzvě své kariéry i svého života. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (556)

hippyman 

všechny recenze uživatele

sharky mi mluví z duše, je to fakt "smrticí NUDA, ve které se vůbec prvních dvacet minut nechytáte, o co vlastně jde." akorát místo dvaceti spíš osmdesát... taknějak jsem celou dobu doufal, že to chytne nějaký náboj, proberu se z mikrospánku a třeba budu moci někomu vyprávět, o čem to bylo... místo toho jsem posouval očima digitální číslice dál a dál, ty se ale nekonečně vlekly... film, na který jsem se těšil, mě opravdu zklamal. to sum it up, komplikované, zdlouhavé, nudné, zamotané, nepochopené... asi jen díky silnému závěru vytahuji na smutných 40%. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Hollywoodská pohádka o polepšeném právníkovi aneb jak si nezahrávat s chlápkem, co víc než advokátem je jak známo "šíbrem". A už vůbec ho nechtějte zabít! . . . Story průhledná jako ta voda ve farmářských studních s neviditelnými, leč zabíjejícími defolianty, kolem nichž se to celé točí. Kolikrát jsem na tohle téma už něco viděl, že... Ale naštěstí právě tento film je natočen tím nejlepším možným - >brilantně rutinním< způsobem, scénář je do detailů promyšlený a logika děje krásně funguje, G.C. je charismatický chlapák s problémy, leč se srdcem a svědomím, T.S. protřelá a hnusná mrcha bez špetky citu, co si to všechno umí >zařídit< , souboj právníků a celý příběh je docela věrohodný a nakonec se dočkáte i špetky toho mysteriozna... (Pro nepozorné a natvrdlé zase lehce napovím: kniha - koně... ;-) . . . Poctivé čtyři hvězdy tedy za poctivý HW produkt - víc mi ale připadá tak trošku jako marná investice. Asi tak jako když heroj Clayton na závěr filmu sedne do taxíku, dá drožkáři padesátku a nechá se velkoryse vézt kamsi kudykam. Docela by mě i zajímalo, kam se za tyhle prachy dá na Manhattanu asi tak dojet... ;-) - - - - - (Poprvé viděno 19.3.2009 na dvd, komentář zde jako mnohý - 20.3.2009) ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Michael Clayton rozhodně není typickým pravnickým filmem, ne vždy chronologicky rozprostírá krimi kauzu a pouze na ni pohlíží skrz právnickou optiku. Uprostřed je geniální, ale trochu bláznivý právník Arthur a "uklízeč" Michael, v přesvědčivém podání George Clooneyho, se ho snaží pochopit a uklidit mu z cesty... nejlépe jeho svědomí. čeká nás pár zajímavých kliček, ale žádná divácky podbízivá bomba, ani šok. Debut kvalitního scenáristy Tonyho Gilroye spíše sází na inteligentní vyznění, lidské charaktery, kdy na každého padne nějaký stín, klidně i pomalejší tempo, ale za to temnou a hustou atmosférou. Pokud neholdujete právnickým filmům, pravděpodobně se z kouzla tohoto díla leccos vytratí. 8/10 ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Michael Clayton, film bez jediné slabiny či chybičky. Přestože je vyprávění přímé, možná poněkud strohé a divák si musí většinu distribuovaných informací dále odvodit a domyslet, jedná se o natolik chytrou a promyšlenou podívanou, která si je své sofistikovanosti vědoma. Zpětné rekonstruování fabule dává jednotlivým scénám zcela nový význam, který je napoprvé takřka nemožné pochopit. Celkové chladné vyznění filmu je možné přenést i do psychického rozpoložení hlavního hrdiny, který se cítí být vnitřně rozervaným (podobný typ postavy-samotáře jako v Lítám v tom). Just drive ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Vynikajúci opening s alarmujúcim monológom Toma Wilkinsona a zábermi na chladné presklené kancelárie nastolí atmosféru, ktorá vás pohltí a nepustí až do záverečného záberu na Michaela Claytona. Scenárista bourneovskej trilógie Tony Gilroy splodil úctyhodný režijný debut a vďaka hlbšiemu presahu vytrel zrak žánrovým konkurentom Stevenovi Zaillianovi (Žaloba) i Sydneymu Pollackovi (Firma). Famózna Tilda Swinton, výborní Wilkinson a Clooney. Dráma, hrdo reprezentujúca kategóriu „hollywoodský art“. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (13)

  • Ve 113 minutě filmu Michael (George Clooney) nastupuje do taxíku, za taxíkem je vidět náklaďák. Jenže v okamžiku, kdy Michael dosedne dovnitř, tak už za taxíkem jsou jen jiné taxíky. (Terva)
  • Do některých kin byl snímek poslán pod názvem „State's Attorneys“. (HellFire)
  • Všechny scény mezi Michaelem Claytonem a jeho přítelkyní (Jennifer Ehle) byly z finálního sestřihu vystřiženy. Měly by se tak objevit až na DVD edici. (DaViD´82)

Související novinky

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

V posledních hodinách roku 2023 bohužel přichází smutné zprávy z Velké Británie. V sobotu 30. prosince totiž filmový svět ve věku pětasedmdesáti let náhle opustil anglický herec nominovaný na dvě… (více)

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

08.10.2010

„Nic nového pod sluncem,“ řeknou si ti z vás, kteří vědí, že scenárista Tony Gilroy (foto) spolupracoval na všech třech předchozích filmech o Jasonu Bourneovi a už od června píše čtyřku nazvanou The… (více)

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

08.07.2009

Dvě postavy, které proslavil Harrison Ford (pravda, Jacka Ryana si ještě před ním zahrál Alec Baldwin, ale svou pravou tvář získal agent až s Fordem), se pravděpodobně vrátí na plátna kin. Klepy o… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)

Reklama

Reklama