Agentura Jasno

• USA Psych (více)
Komedie / Krimi / Mysteriózní
USA, (2006–2014), 86 h 32 min (Minutáž: 41–87 min)

Steve Franks

James Roday Rodriguez, Dulé Hill, Corbin Bernsen, Maggie Lawson, Sage Brocklebank, Timothy Omundson, Steve Bacic, Robin Mossley, Kirsten Nelson (více)

Hlavní hrdina seriálu Shawn Spencer je člověk s neobyčejnou pozorovací schopností, bystrým úsudkem a neuvěřitelnou pamětí. Tento jeho talent v něm po celé dětství podporoval a rozvíjel jeho otec Henry Spencer, který od něj očekával, že si zvolí povolání policisty jako on. Tím se však Shawn nestal, po škole vystřídal několik desítek zaměstnání, ale u žádného z nich nevydržel dost dlouho. Vše se změní, když jednou poněkolikáté pouze na základě televizní reportáže odhalí a oznámí pachatele loupeže a stane se tak v tomto případě hlavním podezřelým. Díky svému nenahraditelnému talentu a neuvěřitelné dávce štěstí se mu však podaří přesvědčit některé policisty, že je sensibil. To však má dokázat pomocí při vyšetřování případu. Na pomoc si téměř proti jeho vůli pozve svého kamaráda Guse, se kterým po nečekaně rychlém úspěšném vyřešení případu zakládají detektivní agenturu... (Televize Seznam)

Tony.cs

Ono to vypadá trochu jinak, než jiné seriály, ale pro mě plus. První dvě série mě Shawnovi "jasnovidecké" stavy vadily, jenže pak to tvůrci dost okrouhli a to bylo dobře. Ale jako celek: Vtipné, inteligentní a vytříbené dialogy plné popkulturních narážek a krásného sarkasmu. Shawn a Gus naprosto skvěle vybraní a sedí k sobě. Ostatní herci také skvěle vybraní. Líbí se mi to. Hlavně ta sranda. Libový dialogy. ()

JackieBliz

Agentura Jasno mě opravdu baví. Má svůj vlastní styl humoru, který je sice založený na nevyspělosti hlavního hrdiny, ale poddaný pěkně hřejivě a od srdce se zasměji při každém díle. Dulé Hill se mi výrazně líbí víc než James Roday! Přesto by se mi příčilo dát víc než tři hvězdičky. Hudební podklad fajn, ale - není to úplně ono. Nějak mám pocit, že dokážu předvídat téměř každou vteřinu seriálu. Páni, nemám schopnosti jako Shawn? Asi si taky založím agenturu. ()

c.tucker

Ze začátku mě to moc nezaujelo, jelikož první a druhá serie je trochu mdlá a dá vám zabrat si oblíbit postavy, ale třetí a čtvrtá (zatím) jsou už o něčem jiném, parodie za parodií, dělání si srandy ze sebe sama a plno dalšího (neříkám, že to vprvních epizodách nebylo, ale ne v takové míře). Nehorázně se u toho bávím různými odkazy a tím, že každá epizoda s vybere určité téma a to velmi stylově zparoduje. Dokonce se vždy pobavím při nějaké zmínce Mentalisty či Simona Bakera a poslední dobou jich je tam požehnaně. EDIT: Ke konci už se z toho trochu vytratilo kouzlo a bylo to celé mdlé, hlavně předposlední 2 série, jediné, co tam bylo ke sledování byl vývoj vztahů mezi postavami. Poslední série byla třešnička na dortu pro fanoušky, některé díly byly slabší, ale šlo tam hlavně o dořešení všech záležitostí a to se jim povedlo se ctí. Poslední díl byl perfektní. ()

v.indruchova

Ano, humor je originální a dost svůj a dost lidí to prostě neustojí, ale je spousta bláznů jako jsem já :D. Na české poměry (konzervativce) je to moc šílené?? Chápu, že se mnohým nelíbí hlavní hrdina svou povahou, protože se nechová zrovna dobře. Zbožňuji Psych, ale to neznamená že, "Šonovo" chování schvaluji. Ale ohledně této agentury mám Jasno, sice lépe zní původní název seriálu, ale i když tahle ta věcička působí Béčkově, dost mě baví, to přehrávání hlavního floutka, dokonce více něž opravdický (seriálový) psychologický náhled do lidské mysli, jako je Perception. Přitažlivý a smělý James R. působí na "evropské" dámské publikum a jeho parťák na to "afroamerické". Pánové si přijdou také na své v podání policistek respektující tohoto excentrika. Je to hodně praštěné, s tím je potřeba do toho jít. Spoiler: sedmá serie už tak nebaví, když Shawn přibere jak čuník. Osmá se zase rozjíždí. Vztah "Šona a J. je těžkopadný a nevypadají jako dva zamilovaní. To to trochu kazí a v osmé sérii, jim to asi někdo řekl, tak to upravěj po svým :).Pár dílů je nudnějších, některé až příliš šílené, ale jinak se pořád skvěle bavím a to mi zbývají poslední díly 8 série. Děkuji za královskou zábavu. Dejte tomu šanci. Nečekejte nic. Dostanete moc. Hlavně neberte to vážně a to vůbec, pak se budete bavit. I po nějaké době na to vzpomínám jako nej seriál. Vážně? 10 let už starej seriál? A já v roce18 znovu oprašuji a pomalinku se koukám od začátku a pořád se bavím, a pláču nad tím, že vím dost Shawn přibere, chystám se na film Psych...Psych: The Movie | Sneak Peek. ()

Idahou

[Změnil jsem názor, nemůžu zvyšovat hodnocení jen proto, že momentální průměr a konkurence je hodně nízko, proto 4*] Není to House, není to Sherlock, není CSI, to klišé a není mi jasné proč to má tak nízké hodnocení. Pravdou totiž je, že co se týče armosféry, nápaditosti i zábavnosti, nemá, na poli kriminálek, Psych konkurenci. Ano, jsou tu velké chyby a nesmysli, jde o takové ty klasické "akční" kdy se třeba střílí bez toho že by se někdo pozastavil na dráhou střely atd... Akční scény seriálu opravdu nejdou, ale očividně to k úspěchu nepotřebuje. Psych je prostě komediální detektivka, se zajímavými nápady, ač je to zvláštní, detektivní stránka některých dílů mi dost připomíná Dextra. Každopádně bavím se u každého dílu, často jsem vtažen do děje a celkově si to užívám, vzhledem k aktuální konkurenci musím tedy dát 5* ()

• Některé výjimečné epizody mají upravené titulky nebo i znělku. Jsou jimi 13. díl 2. série se španělskou znělkou, 9. epizoda 3 série s vánočními titulky, 6. epizoda 4. série se znělkou i titulky v hindštině a 1. epizoda 5. série s čínskými titulky. (six_seven)
  • Pod hlavní tanečnicí Minou (Azita Ghanizada) se propadá jeviště, když tančí rychlé otočky. V záběru na její nohy je vidět, že při nich poskakuje. To ale nemohou být skutečné otočky, které by v takové situaci tančila. Aaja Nachle je totiž choreografie založená na břišních tancích a klasickém tanci kathak, kde se otočky tančí tak, že jedna noha dělá miniaturní kroky téměř na místě a druhá noha ji obchází, případně na zem nestoupá vůbec (podobně jako v baletu). Kromě toho je při skákavých otočkách nesmírně těžké udržet rovnováhu. (Ezis)
  • James Roday a Maggie Lawson v čase natáčania seriálu tvorili pár aj v súkromnom živote, avšak neskôr sa rozišli a Maggie sa v roku 2015 vydala za herca menom Ben Koldyke. (SaraSoldier)