Letiště

Česko, (2006–2007), 97 h 56 min (Minutáž: 44–54 min)

Hudba:

Roman Holý

Maroš Kramár, Anna Šišková, Zuzana Norisová, Bohumil Klepl, Zuzana Bydžovská, Linda Rybová, David Matásek, Petra Špalková, Alois Švehlík (více)

Seriál Letiště navazuje na tradici seriálů z atraktivního profesního prostředí. Jak už název napovídá, tentokrát jde o místa spojená s létáním a lidmi, kteří k němu patří. V prostředí vzbuzujícím fascinaci, respekt a někdy i obavy se odvíjejí osudy lidí, pro které je létání všední součástí života. Letiště je tedy příběhem o letuškách a stevardech, o pilotech velkých i malých letadel, ale i o všech ostatních, kteří s nimi spojili život. I tito lidé pochopitelně prožívají nejrůznější vztahy, krize, profesní i osobní prohry a vítězství. Jejich životy hýbou intriky, mezigenerační konflikty, mají starosti s výchovou dětí, nacházejí jistotu v přátelství i uspokojení v práci. Hlavní postavy příběhu nás přivedou do dvou základních prostředí: dopravních aerolinek Central Airlines se základnou na pražském letišti Ruzyně a na malé sportovní letiště u Prahy. (oficiální text distributora)

Sokkk_y

Původně jsem seriál Letiště považoval za jeden z mnoha sračkových výplodů tuzemských televizí, které na nás v poslední době chrlí více a více rádoby seriálů. Když jsem ale zhlédl Horákovi, Velmi křehké vztahy a Ordinaci (která má naštěstí zimní přestávku), tak jsem si řekl: "Ty vole, vždyť tohle je skvělej seriál!".... Lhal bych, kdybych psal, že se na tenhle seriál pravidelně dívám. Doposud jsem viděl jen pár dílů, a to ještě ne ani celé. Ale minulý týden jsem to nějakým doposud neznámým způsobem přepl na Primu (pro případnou reklamu máte povolení to vypípat) a díval jsem se na celý díl. Ano na celý - od začátku do konce. No a dneska jsem se díval na další a mám strach, že v úterý (nebo kdy to dávaj) to zapnu znova. Asi jsem už na tom dost blbě.... no ale každopádně mi zatím pořád dochází, že jde jen a jen o český nic moc seriál, který je výjimečný jen v tom, že se odehrává na letišti, což je skvělé místo na skvělé náměty (které mi nějak tu chybí). Jo a taky bych málem zapoměl na jinak protivnou Norisovou, jejíž "blondýnskej" hlas, který z ní dělá absolutní... letušku (nic proti lítajícím stevardkám).___ To nějak shrnu: Letiště je v celosvětovém měřítku absolutní sračka, ale v tuzemském měřítku je to jeden z nejlepších seriálů natočených v posledních několika letech. Ukamenujte mě, ale je to tak. ()

czdmaso

Pilotní díl měl slušné, témeř filmové zpracování, pěkná muzika, dobré herecké obsazení, atraktivní prostředí a to i pro chlapy, na což zřejmě seriál sází. Bohužel místo Dietlovské třináctky nás čeká asi 90 dílů, takže těžko říct, co z toho vyleze.. ()

jitrnic

Umístění v žebříčku nejhorších seriálů není spravedlivé. Rozhodně nepatří do stejné kategorie jako Ordinace v růžové zahradě nebo Velmi křehké vztahy. Minimálně prvních několik dílů (pak už nemohu soudit) bylo velmi slušných s na seriálové poměry solidními hereckými výkony (hlavně Zuzana Bydžovská, ale i Maroš Kramár. Herecká poloha Zuzany Norisové je úlet). Samozřejmě šla asi kvalita časem dolů (naštěstí už jsem nebyl u toho, když se na scéně objevili Korn, Pergnerová a další, které vidím uvedené mezi "herci"), ale prvních cca šest sedm dílů si dobré tři hvězdy zaslouží. ()

KASUGI

Dvě hvězdičky za originalitu jakožto seriálu z prostředí letiště, jinak Norisová a její... jak to nazvat? Jedna z nejhorších českých... taky nenacházím slova. Každopádně s herectvím to nemá vůbec co dělat. ()

Ichabod odpad!

Téměř tak blbé jako Rodinná pouta, dialogy jaké jsem opravdu "nežral" :-) Norisová těžce zklamala, i kdyby tam chodila nahá tak bych to nesledoval. ()

ssfan odpad!

Další z řady stupidních seriálů, které nám pravidelně Tv Prima servíruje (Nova také). Není to tak strašné jako jiné seriály, přesto odpad. ()

Čtec

Na Letišti oceňuji snahu o nadsázku či recesi. "Krysu" Davida Matáska si vyloženě užívám, líbí se mi celkem Klepl a i kreace Zuzany Norisové. Ostatní herecké výkony a charaktery sice kopírují nynější mizerný mainstreamový trend, ale i tak, za snahu "o něco" dávám **. Když se mi "podaří" při surfování po TV programech na Letiště přepnout, vydržím se dívat, což absolutně nemohu říct o většině ostatních nynějších českých seriálů. ()

ondrech odpad!

No fuj, co to prima vymýšlí? KDyž opomenu, že je to klasicky o naprostém ničem, tak chci hlavně zkritizovat příšerný zvuk, který se dostává bohužel i do upoutávek. ()

rozbris odpad!

Tohle nestojí ani za komentář, jako student Letecké Technologie s tímto nemohu souhlasit, to je bordel a výsměch českému letectví. "Fujtajbl".... ()