Jericho

USA, (2006–2008), 20 h 39 min (Minutáž: 40–44 min)

Skeet Ulrich, Lennie James, Ashley Scott, Kenneth Mitchell, Brad Beyer, April Parker-Jones, Alicia Coppola, Pamela Reed, Bob Stephenson, Shoshannah Stern (více)

Dramatický seriál vypráví o tom, co se stane, když se na obzoru náhle objeví atomový hřib a uvede poklidné městečko v Kansasu v chaos. Jeho obyvatelé se ocitnou v naprosté izolaci a mohou se jen dohadovat, zda jsou jediní Američané, kteří zůstali na živu. Když jsou vyřazeny z provozu veškeré zdroje energie a možnosti komunikace, strach z neznámého uvrhne Jericho do všeobecného zmatku. Město se začne hroutit pod náporem teroru a strach i pocit zkázy probouzí v některých obyvatelích města jen to nejhorší. Ale v této době krize, kdy se citlivých jedinců zmocňuje šílenství, a na povrch vyplouvají i ta nejskrytější tajemství, v sobě někteří lidé najdou vnitřní sílu, jíž si dosud nebyli vědomi. A z těch, u nichž je to nejméně pravděpodobné, vzejdou hrdinové. V průběhu děje seriálu se objeví spiklenecké teorie. Jsou obyvatelé malého města pod palbou útoků? Nastal snad konec světa? A pokud byste přežili armagedon, jak by Váš život nejspíš pokračoval? Stálo by vůbec za to dál žit? (oficiální text distributora)

Kubick

Pokud znáte Lost a Prison Break, je těžké hodnotit jiný seriál, aniž byste ho srovnávali s právě výše jmenovanými. Pokusím se o objektivní hodnocení. Myšlenka seriálu není špatná, ale občas se mi zdá, že uvedené dialogy jsou pouhým klišé, postavy se také chovají trochu předvídatelně.. Mám za sebou zatím 6 dílů a proto je brzo na hodnocení celého seriálu. Uvidíme, co si Turteltaub schoval do zálohy.. Stručně řečeno: je to oddychovka, u které nemusíte moc přemýšlet, děj utíká a akci zde taky najdete. Já jen doufám, že Jericho bude mířit výše, než jen k průměru. Uvidíme, zatím průměrné 3* ()

wipeout

Ďaľšia hniezda seriálového neba súčastnosti, ktorá začína zapadať skôr než začne skutočne nachádzať svoje miesto v záplave iných. Prvých pár častí vyzeralo naozaj snubne, hlavná dejová linka iba s minimom epizódneho balastu. Lenže zase tu raz niekto chce vyrábať čo najviac epizód aby sa z inak veľmi dobrého nápadu vyťažilo čo najviac financií. A tak po 4-5 častiach dochádza k stupídnemu sledu páriacich rituálov, čo je podľa mňa naozaj tá psoledná vec na, ktorú by ľudia po jadrovej apokalypse mysleli. Ale čo je najhoršie, dej sa neposunul o podstatnú časť už pár epizód. Ale ešte stále dávam Jerichu šancu, pretože určite má na viac. 3,5* ()

Dallas

Amerika s prehladom seriálovo valcuje všetky ostatné krajiny na svete a asi aj všetky planéty vo vesmíre. Práve som dopozeral posledný diel prvej série a dokonale som sa utvrdil v tom čo som povedal v prvej vete tohto komentáru. Tématicky mi Jericho sadlo ako supermanovi pláštenka. Je pravda, že to začína trochu pomaly ale to vôbec nevadí. Naopak záver je bomba. Seriál ma výbornú gradáciu a nenudí v žiadnom diely. Hlavný hrdinovia sú OK a hrajú výborne (na seriál) a hlavne je ich konanie dokonale uveritelné ako aj oni sami. Jednoducho doporučujem a teším sa na druhú sériu. Druhá séria začína tam kde prvá končí. Keďže seriál bol stopnutý, tak sa to veľmi rýchlo (v siedmych dieloch) ženie ku koncu. Tých sedem dielov je teda doplna naprataných parádnou seriálovou zábavou. Preto ma mrzí, že je tomu koniec. Onedlho víde Fallout 3 a aj vďaka tomuto seríalu si ho ešte viacej užijem. 85% ()

cariada

Další ze skvělých seriálů. který má výborný námět a i zajímavé zpracování, ale opět jako dalších x pod. seriálů je nedokončený, jaká škoda, že takovýhle potencionál nedokáží pořádně rozvinout. Zvlášť druhá série, je super, sice to má takové jakoby malé finále, ale stejně to není uzavřené. Nemůžu si pomoci, ale tohle jsem sledoval jen pár dní po té co jsem dokoukal seriál Revoluce a přišlo mě to jako jeho kopírka. Samozřejmě vím, že tohle je starší než Revoluce a tudíž je kopírka onen seriál ,ale má to mnoho společného, tady udeří 24 atomovek na americká města a sleduje bezprostřední život lidí, co sice sami útok nezažili, ale žijí aniž by věděli pořádně co se stalo, postupně dochází jídlo přestává fungovat elektřina a do toho se hroutí společnost a lidi se začínají vzájemně zabíjet pro kus žvance. Města pořádají nájezdy na druhý a nastává totální chaos. Do toho se objeví jakási nová vláda, která nastoluje relativní pořádek a život se vrací do "normálu", jenže nic není tak růžové jak se zdá. Což lidi velice rychle pochopí a formuje se odboj. Tady se nové uskupení jmenuje ASA asociace států amerických. A potřebují na svou stranu získat Texas. A v Revoluci vědci vypnout pomocí nanotechnologie, která pohlcuje elektrony veškerou elektřinu na celé planetě a život je rázem jak ve středověku nic na co je člověk zvyklý nefunguje a nastává totální chaos. postupně si státy USA sami budují vlády a mezi sebou různě bojují. Po 15 letech bez proudu, kdy je na několik minut nahozena elektřina jsou vypuštěny na dvě města atomovky, se po čase objeví prezident, (který se s části vlády schovával na Kubě) a snaží se si zpátky podmanit USA pod názvem "Vlastenci" a rovněž hlavní priorita je dostat Texas. Stejně tak je tu odboj. ()

jack.hnut

Pravděpodobně jsem zhýčkaný seriály typu Nip Tuck, ale Jericho mě nechalo absolutně chladným. Jde prakticky o průměrney, rodiney seriál zasazený do současný Ameriky po atomový válce. Zasloužilo by si to víc šťavy, rychlejší tempo, pestřejší spektrum postav- zlatý Rodinný pouta! Zaráží mě relativní úspěch ve státech, po 9 epizodách jsem tímhle dílkem otráveney a přestávám ho sledovat. ()

• Morseové vysielanie na začiatku epizód pozostáva z 15 slov na 1000 Hz frekvencii. (rador)
  • Jericho má místo znělky vždy zprávu pro diváky ve formě Morseovy abecedy. Tato zpráva obsahuje náznak děje následující epizody. (Hal_Moore)
  • Obsahuje spoilery! Zde je seznam napadených měst: Albany, Atlanta, Baltimore, Boston, Charlotte, Chicago, Cincinnati, Dallas, Denver, Detroit, Hartford, Houston, Indianapolis, Kansas City, Las Vegas, Lawrence, Los Angeles, Miami, Minneapolis, New Orleans, Norfolk, Philadelphia, Phoenix, Pittsburgh, San Diego, San Francisco, Seattle, St. George, St. Louis, St. Paul, Washington D.C. (Hal_Moore)