Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

padlar

Viděl jsem zhruba první polovinu dílů první série a musím se přiznat k tomu, že mě to příliš nezaujalo. Z mého pohledu tomu chybělo něco, co by mě přikovalo na každý další díl k televizi. ()

daq

Jednoznačně seriál, který mě po dlouhé době dokázal zaujmout. Nezvyklý obraz hlavního hrdiny - kladného/záporného - to je zřejmě zcela individuální pohled, pro mě rozhodně kladného. Dexter Morgan jako masový vrah pracující na policejním oddělení Miami, ve své "temné" činnosti pečlivě připravován a vychováván nevlastním otcem policistou tak aby byl společnosti prospěšný a zároveň co nejlépe zahladil veškeré stopy po svém "temném pasažérovi". ()

davidito

Počáteční nechuť k tomuto seriálu vystřídalo nadšení a "zkonzumování" 4 sérií během několika málo týdnů. Pátou sérii dojíždím. Seriál, který každou další sérií roste a je kvalitnější. Neuvěřitelný úkaz. ()

ghostwo

Nechápu proč je tento seriál tak oblíbený. Nechápu, ale respektuju názor drtivé většiny - tolik lidí ho má rádo, tak na tom asi něco bude. Jenom já to tam prostě nevidím. ()

Mzetko

Přestože kriminálky moc nemusím, tohle mě chytlo. Ten originální hlavní hrdina s neobvyklým pohledem na svět, s neobvyklou touhou a Kodexem, podle kterého se bezmezně řídí. Jednou větou: Nikdy bych si nemyslel, že budu fandit sériovému vrahovi. Aktualizace po 4. řadě: Tohle ještě dlouho nerozdýchám, nemám slov. ()

koboldek

Seriál, který mi dává vůli a sílu bojovat s částí mě, kterou nemohu ovládat. Moc dobře vím Dexi jak se cítíš, možná že lépe než kdokoliv jiný. ()

damned

Seriály se zápornými hrdiny došli ještě dál a Dexter je prostě sériový vrah. Jeho charakter a cinizmus a přetvářka je ale velice okouzlující a to prostě diváka baví. Po páté serii jsem rád, že si Dexter udržuje stále vysokou úroveň. I po páté sérii si seriál udržuje vysokou úroveň. Kvalita jen mírně kolísá podle toho, jaký je Dextrův protivník. Z toho mi vyplývá i jiná skutečnost a pro mě asi největší zápor. I když o tom Dexter stále promlouvá ve skutečnosti se jeho postava nikam za celou dobu neposunula. 1. serie - ***** : Napětí a černý humor s hrdinou se kterým se nechcete ztotožnit, ale stejně ho máte svým způsobem rádi. ()

karras

Správně morbidní, ne nijak zvlášť líbivý. Autoři se snaží o něco jiného. Sice mám občas problém se na něj dívat, když je po desáté večer a jsem sama doma, ale jinak jsem si na Dexterovi vytvořila celkem slušnou závislost už při první sérii. Doporučuji všem, co mají rádi realistické seriály a nedoporučuji nikomu, kdo nemá rád pohled na krev. ()

pupidup

jeden z nejlepších seriálů....už od samého začátku mě ohromil! A o tom to je. Je geniální....zrovna jako Dexter.Dexter je génius....a režisér taky! smekám! ()

Trepak

Vďaka šťastná náhoda, že mám spolužiaka, ktorý ma priviedol k mäsiarovi, ktorého zamestnaním nie je porcovať bravčové, ale ľudské mäso. Jeho chladný humor mi sadol dokonale. V piatej sérii mi mierne liezla na nervy jeho parťáčka, ktorá ním manipulovala ako s handrou, ale celkovo super. Najlepšia časť: s4, e12 The Getaway. Update 1. séria -4*; 2. séria -7*; 3. séria -5*, 4. séria -6*; 5. séria -4*; 6. séria -3* ()

charlotka

Naprostá bomba! Už dlouho mě nejaký seriál takto nezaujal. Až jsem sama překvapená, že jsem si Dextera nepustila už dřív. Na druhou stranu jsem si mohla vychutnat všech pět řad na jednou. Asi bych nevydržela to čekání na nový díly...stejně jako teď nemůžu vydržet čekání na 6. sérii. ()

vojtaruzek

Temný mstitel či psychopatický vrahoun? Toť otázka. Tento seriál je tak oblíbený protože téměř každý člověk touží po někom jako je Dexter. ()

Romulos

Seriál, který vede vlastní názor na vraždy jako takové, díky tomuto seriálu se na toto hledisko dá nahlížet z úplně jiné strany, neboť je zde antihrdina jménem Dexter Morgan který má svou práci jako svůj vlastní koníček. V každém případě kdo má rád trochu thrilleru a krimi s říznutým černým humorem a sadismem je toto správná volba. ()

Dorotha

Je to jedinečný seriál o Dexterovi, ktorý vníma svet pohľadom sériového vraha a prispôsobuje sa okolitému svetu, ktorému nerozumie. A práve ten jeho pohľad a hlášky “I love the cuban food but I’m hungry for something different now “ vniesli do tohoto seriálu istú svojráznosť. Je umenie vytvorit serial, ktorý vás dokáže očarit napriek tomu, že hlavná postava je vrah a dokonca vás prinúti s ním súcitiť. ()

shadower

4. řada je nejlepší, Dexter a jeho rodinné trampoty baví, dokonce se v nich i vidím a to nejsem masovej vrah, ani nemám rodinu. :D ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021